reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Lombard. Życie pod zastaw” 6 w TV Puls

dodano: 2020-02-05 21:59
autor: Łukasz Knapik | źródło: Telewizja Puls/satkurier.pl

TV Puls „Lombard. Życie pod zastaw” W piątek, 28 lutego br. o godz. 20:00 w TV Puls wyemitowany zostanie premierowo pierwszy odcinek szóstego sezonu serialu „Lombard. Życie pod zastaw” (wcześniejsze serie emitują obecnie TV Puls i Puls 2). Produkcja ta otrzymała właśnie, po raz trzeci, „Telekamerę Tele Tygodnia” - w kategorii „Serial fabularno-dokumentalny”. Podczas uroczystej gali, którą transmitował kanał TV Puls, aktor Henryk Gołębiewski, który gra w serialu „Lombard. Życie pod zastaw”, świętował jubileusz 50-lecia swojej pracy artystycznej. Serial produkuje Studio A (ATM Grupa).

TV Puls „Lombard. Życie pod zastaw”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Telekamery Tele Tygodnia”

Za nami uroczysta gala 23. plebiscytu „Telekamery Tele Tygodnia”, którą transmitowała TV Puls (więcej tutaj). Widzowie i czytelnicy „Tele Tygodnia” przyznali statuetki swoim ulubieńcom, w tym trzeci rok z rzędu serialowi „Lombard. Życie pod zastaw” w kategorii „Serial fabularno-dokumentalny”. W roli głównej występuje Zbigniew Buczkowski, a partnerują mu m.in. Dorota Kamińska i Henryk Gołębiewski, który na gali świętował jubileusz 50-lecia pracy artystycznej.

- Trzecia „Telekamera Tele Tygodnia” dla serialu „Lombard. Życie pod zastaw”  to piękne zwieńczenie święta wszystkich telewizji. Dziękujemy naszym wiernym widzom, bez których zaangażowania nie byłoby tej nagrody. Cieszymy się, że pokochali nasz serial i jego bohaterów, a my wraz ze Studiem A dokładamy wszelkich starań, aby każdy odcinek pozytywnie ich zaskakiwał. Dziękuję również całej ekipie produkcyjnej i zespołowi Telewizji Puls, który pracuje nad „Lombardem...”

- powiedział Dariusz Dąbski, prezes zarządu Telewizji Puls, nadawcy kanałów TV Puls i Puls 2.

- Z trzeciej „Telekamery” jesteśmy dumni potrójnie, bo to dla nas  dowód, że widzowie naprawdę kochają naszą produkcję i bohaterów „Lombardu...”, daje nam to energię do dalszej pracy

- powiedziała Anna Skowrońska, prezes Studia A (ATM Grupa), producenta serialu „Lombard. Życie pod zastaw”.


„Lombard. Życie pod zastaw” to serial rozgrywający się w scenerii i w środowisku właścicieli lombardu. Zadebiutował na antenie TV Puls we wrześniu 2017 roku. Produkcja zdobyła trzy „Telekamery Tele Tygodnia” (w roku 2018, 2019 i 2020) w kategorii „Serial fabularno-dokumentalny”. W głównej roli występuje Zbigniew Buczkowski, a partnerują mu m.in.: Dorota Kamińska, Michał Chorosiński, Henryk Gołębiewski, Małgorzata Szeptycka i inni. W serialu pojawiają się też goście - do tej pory lombard odwiedzili m.in.: Paweł Nastula, Bartek Marszałek, Radosław Liszewski i Kabaret z Konopi.

Sezon 6.

Działo orgonowe, recyklomat, sprzęt kominiarski, granat moździerzowy czy zapalniczka kryjąca tajemnicę - to tylko niektóre rekwizyty, które pojawią się w nowym, szóstym sezonie serialu „Lombard. Życie pod zastaw”. Powrócą także bohaterowie, na czele z właścicielem lombardu Kazimierzem, którego gra Zbigniew Buczkowski. Emisje od poniedziałku, 2 marca br. o godzinie 19:00 (codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 19:00, powtórki w te same dni o godzinie 18:00). TV Puls przygotowała też niespodziankę - prapremierę pierwszego odcinka szóstego sezonu „Lombard. Życie pod zastaw” w piątek, 28 lutego br. o godzinie 20:00.

W nowych odcinkach widzowie TV Puls będą śledzić m.in. losy związku Andżeliki i Mariusza (w tych rolach Dominika Skoczylas i Michał Chorosiński), przekonają się, czy Benia i Beton (Rita Weinar i Dominik Dąbrowski) zostaną rodzicami oraz jaki przewrót w życiu Macieja (Maciej Gisman) i jego mamy Kornelii (Dorota Kamińska) spowoduje powrót ojca Macieja, Henryka (Leszek Wojtaszak). Dojdzie też do zawirowań w życiu żony Adka, Patrycji (Paulina Jeżewska), o której serce postanowi walczyć Ryży (Arkadiusz Tańcula). Jak zawsze, nie zabraknie perypetii Ziutka (Henryk Gołębiewski), który się ustatkuje, a nawet dobije targu z  kominiarzem. Lombard będzie również odwiedzał zaprzyjaźniony Zefel (Krzysztof Hanke) oraz artysta - malarz Hofer (Rafał Cieluch), który otworzy nowy, niecodzienny biznes. Widzowie poznają też nowych bohaterów - rodziców Betona: wcielą się w nich Halina Rowicka i Stanisław Szelc z Kabaretu Elita. A nad wszystkimi będzie czuwał właściciel lombardu, Kazimierz (Zbigniew Buczkowski).

Bohaterami serialu są: właściciel lombardu Kazimierz, jego rodzina, pracownicy oraz klienci, których poszczególne historie stanowią wątki kolejnych odcinków. Widzowie poznają losy ludzi, którzy pojawiają się w lombardzie z powodu różnych życiowych okoliczności. Chętnie zaglądają tu również złodzieje i policjanci, a także zwariowani poszukiwacze okazji. Serial w każdym odcinku prezentuje inną historię, nierzadko kryminalną, nie brakuje także sytuacji humorystycznych.

Dodajmy, iż firma Alexander, we współpracy z Telewizją Puls, stworzyła ostatnio grę planszową na podstawie serialu „Lombard. Życie pod zastaw” (więcej tutaj).

„Lombard. Życie pod zastaw” - sezon 6., w kolejnych odcinkach:

Odcinek 1. (257. całości)
emisja: w piątek, 28 lutego br. o 20:00

Do jednego z barów wpada roztrzęsiony mężczyzna. Kitel lekarski wystający spod niedbale narzuconej kurtki wskazuje, że jest lekarzem. Wciąż rozdygotany zamawia setkę wódki, którą szybko wypija. Po wyjściu z lokalu natyka się na szukających go policjantów. Okazuje się, że pacjentka, którą przed chwilą operował Gajda, zmarła na stole operacyjnym. Jej mąż stawia lekarzowi szereg zarzutów i obwinia go o śmierć żony. Czy oskarżenia stawiane lekarzowi są zgodne z prawdą? Gajda ma również duży problem osobisty, który kładzie się cieniem na jego małżeńskim życiu. Niespodziewane lekarz będzie miał okazję zrehabilitować się w... lombardzie. Z jakiego powodu i czy szokujące wydarzenia wpłyną na Gajdę? Czy będzie to początek zmian w jego życiu? Tymczasem w lombardzie radosne, rodzinno-towarzyskie wydarzenie. Pojawia się też dawno niewidziany Hofer (Rafał Cieluch), który wpada na kolejny pomysł biznesowy. Organizuje „komnatę furii”. W związku z tym przychodzi do lombardu po narzędzia „zniszczenia”. Czy osiągnie sukces?

Odcinek 2. (258. całości)
emisja: we wtorek, 3 marca br. o 19:00

Matuszyńscy to małżeństwo jakich wiele - oboje pracują i wychowują dorosłą już, 20-letnią córkę, która poszła w ślady ojca i chce zostać nauczycielką. Mimo iż sprawiają wrażenie szczęśliwej rodziny, na większości zdjęć, szczególnie tych z dzieciństwa Barbary, Katarzyna Matuszyńska jest smutna. Jej córka nie miała z tym jednak większych problemów, jak i z faktem, że jej rodzice trochę zamienili się rolami - tata przytulał ją częściej niż mama, a mama naprawiała zamki w drzwiach... Zawodami też się „wymienili”, bo tata jest nauczycielem, a mama jeździ na taksówce... Pewnego dnia ni stąd, ni zowąd, Katarzyna informuje rodzinę, że chce się rozwieść i przedstawia swój i tylko swój plan na resztę jej życia. Jej mąż i córka są w totalnym szoku. Co jest powodem decyzji Katarzyny i jakie ma plany? Do lombardu przychodzi kilka razy nieśmiały chłopak, zastawiając sportowe gadżety, wprost po zakupie ze sklepu. Dlaczego tak dziwnie się zachowuje? Andżelika (Dominika Skoczylas) i Mariusz (Michał Chorosiński) teoretycznie wiodą radosne, wspólne życie. Teoretycznie, bo Maria, córka Andżeli, dostarcza jej  codzienną porcję smutku. O co może chodzić?

Odcinek 3. (259. całości)
emisja: w środę, 4 marca br. o 19:00

36-letni Jarosław Drzazga spędza dnie i noce przed komputerem. Twierdzi, że będąc testerem gier, musi tak robić, bo to jego praca. Jego żona Iwona jest załamana - Jarosław nie tylko nie pomaga jej w opiece nad ich półrocznym dzieckiem, ale jest kompletnie nieodpowiedzialny. Wkrótce zostaje  im odłączony prąd, ponieważ Jarek wydał wszystkie pieniądze na wirtualną postać i rekwizyty do gry. Iwona postanawia zareagować na nałóg męża i chce sprzedać jego sprzęt w lombardzie. Jak zakończy się ta historia? Czy Jarosław się w końcu ocknie? Adek (Mateusz Murański) jest zły, że ulica, przy której mieści się lombard, została opanowana przez miejscowych pseudorajdowców stwarzających zagrożenie dla ludzi. Jeden z nich zaprasza nawet Blankę, siostrę Patrycji (Paulina Jeżewska), na przejażdżkę a ta ochoczo na to przystaje. Czy będą z tego kłopoty? Lombard staje się miejscem, które jest pod obserwacją. Kto ją zlecił i dlaczego? Kim jest zakapturzona postać czająca niedaleko wejścia do sklepu?

Odcinek 4. (260. całości)
emisja: w czwartek, 5 marca br. o 19:00

Mariusz Nowak to zwariowany ekolog, ale też twardo stąpający po ziemi biznesmen. Aby połączyć te dwie, zdawałoby się sprzeczne cechy i pasje, otwiera zakład druku 3D, a jako materiału do drukarek używa odzyskiwanego z recyklingowanych plastikowych butelek surowca rPET. Niestety w Polsce jest on praktycznie nie do zdobycia, a sprowadzanie z zagranicy jest drogie. Mariusz Nowak postanawia więc zainwestować w recyklomat i ustawić go przed lombardem. Składa propozycję Kazimierzowi (Zbigniew Buczkowski). Czy właściciel lombardu zgodzi się na wspólny interes? Czy klienci lombardu są gotowi na nowe - nieznane - wyzwania? Marysia wciąż nie jest w stanie zaakceptować miejsca, jakie w życiu jej i Andżeliki (Dominika Skoczylas) zajął Mariusz (Michał Chorosiński). Tęskni za zmarłym ojcem i daje temu wyraz niemal na każdym kroku, utrudniając jednocześnie życie pozostałym członkom rodziny. Dziewczynka ewidentnie dąży do konfliktu z Mariuszem. Co na to Andżelika i córka Mariusza, Julia?

Odcinek 5. (261. całości)
emisja: w piątek, 6 marca br. o 19:00

Grupa miłośników historii i militariów prowadzi małe prywatne muzeum. Eksponaty zbierają podczas wypraw do lasów z wykrywaczami metali. Pewnego dnia dowiadują się, że teren fortów, na których mieści się ich placówka, przejmuje deweloper a oni muszą się stamtąd wynieść. Szef grupy Saper nie zgadza się z takim traktowaniem. Jego partnerzy nie zamierzają jednak walczyć  z deweloperem i zastanawiają się, jak zabezpieczyć zgromadzone w muzeum artefakty. Czy granat moździerzowy, który miłośnicy broni mają w swoim małym muzeum, jest atrapą, czy może jednak niewybuchem? Jak skończy się rozgrywka pomiędzy grupą militarną a deweloperem? Czy Saper dogada się z resztą grupy, czy rozpocznie ze wszystkimi wojnę? Życie Macieja (Maciej Gisman), odkąd niespodziewanie pojawił się jego ojciec, trochę się skomplikowało. W mieszkaniu trwa nieustający konflikt pomiędzy matką Macieja, Kornelią (Dorota Kamińska) a Henrykiem. Jak Maciej znosi kłótnie rodziców? Dodatkowo, Henryk odwiedza lombard i chciałby porozmawiać z Kazimierzem (Zbigniew Buczkowski). O co może chodzić? Tymczasem dziewczyna Macieja, Weronika (Marika Klarman) wyjeżdża do Krakowa. Czy Maciej zdecyduje się zostawić kłócących się rodziców i pojedzie do niej na dłużej?
 
Dominika Skoczylas i Maciej Gisman w serialu „Lombard. Życie pod zastaw”, foto: Paweł Jakubek/Telewizja Puls
Dominika Skoczylas i Maciej Gisman w serialu „Lombard. Życie pod zastaw”, foto: Paweł Jakubek/Telewizja Puls


„Lombard. Życie pod zastaw” - sezon 6., emisja od piątku, 28 lutego 2020 roku o godz. 20:00 w TV Puls. Wcześniejsze odcinki tego serialu mogą obecnie oglądać widzowie kanałów TV Puls i Puls 2.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Twin

AX 4K HD61 Twin - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

829 zł Więcej...

Konwerter SCR 4UB Opticum Robust 3 Legacy

Konwerter Unicable UB4 + 3 Legacy marki Opticum Robust pozwala...

129 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...