reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Książki. Magazyn do czytania” - wywiad z autorem „Wiedźmina”

dodano: 2020-02-10 03:35
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora/satkurier.pl

Wiedźmin The Witcher Netflix Dlaczego Andrzeja Sapkowskiego i Olgę Tokarczuk świat docenił właśnie teraz? Co czytać zimą i wczesną wiosną? Prócz odpowiedzi na te i inne pytania w najnowszym numerze gazety „Książki. Magazyn do czytania” (numer 1/2020) ukaże się wywiad z autorem „Wiedźmina” („The Witcher”, emisja w serwisie VOD Netflix) oraz opowiadanie Małgorzaty Rejmer, napisane specjalnie do stałego dodatku magazynu „Książki dla dzieci i młodszych dorosłych”. Pierwszy tegoroczny numer dwumiesięcznika będzie dostępny w sprzedaży od wtorku, 11 lutego br. W czwartek, 13 lutego br. odbędzie się premierowe spotkanie redakcji magazynu z czytelnikami w Klubie Komediowym w Warszawie.

Netflix „Wiedźmin” grafika rysunek animacja bajka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Czy sukces jakiegoś pisarza może zmienić postrzeganie kraju? Zalecałbym wyzbyć się megalomanii

- mówi Andrzej Sapkowski, który specjalnie dla „Książek. Magazynu do czytania” udziela jednego z nielicznych wywiadów.

- Literatura wymaga absolutnej koncentracji i poświęcenia. I obojętności względem tego, co inni powiedzą - nieliczenia lajków

- wyznaje w rozmowie z Juliuszem Kurkiewiczem Ottessa Moshfegh, autorka książki „Mój rok relaksu i odpoczynku”.


-  Potrafię sobie wyobrazić sytuację, w której wszyscy zaczniemy wchodzić z uśmiechem do komory gazowej, bo w mediach społecznościach rozejdzie się wiadomość, że tak należy

- twierdzi Dubravka Ugresic.


W rozmowie z Łukaszem Grzymisławskim chorwacka pisarka, wyjaśnia dlaczego nasz świat idzie w złym kierunku.

- Jego programy były wczesną wersją coachingu. W pełnym nienawiści uniwersum współczesnego YouTube'a jawi się jako poczciwy humanista

- pisze o Anatoliju Kaszpirowskim Olga Drenda.


Autorka inspirowała się biografią tego telewizyjnego uzdrowiciela - „Kaszpirowski. Sen o wszechmocy”, napisaną przez Gabriela Michalika (książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Agora w środę, 12 lutego br.). Olga Drenda rozważa fenomen popularności radzieckiego hipnotyzera w Polsce na początku lat 90. ubiegłego wieku i wyjaśnia, dlaczego dziś powinien budzić bardziej sympatię niż zażenowanie.

Poza tym w najnowszym numerze „Książek. Magazynu do czytania”: Ryszard Koziołek, literaturoznawca - po wielkim międzynarodowym sukcesie powieści Andrzeja Sapkowskiego i serialu „Wiedźmin” („The Witcher”, emitowanego w serwisie VOD Netflix - więcej tutaj) oraz otrzymaniu Nagrody Nobla przez Olgę Tokarczuk (więcej tutaj) - zastanawia się, dlaczego opowieści właśnie tych dwojga polskich pisarzy fascynują czytelników na świecie; Krzysztof Varga na początku Roku Tyrmanda tłumaczy, dlaczego autor „Złego” był wyjątkowym pisarzem i dlaczego warto znać jego książki; Wojciech Orliński, czytając „Rynek i ratusz. O ukrytej sieci powiązań, która rządzi światem” szkockiego historyka Nialla Fergusona, sprawdza, w które teorie spisowe warto wierzyć; Weronika Murek opowiada historię pierwszej noblistki Selmy Lagerlöf, a Jerzy Jarniewicz analizuje życiorys amerykańskiego pisarza Jamesa Baldwina.

Dodatkowo, w lutowym wydaniu będzie można przeczytać: artykuł Katarzyny Wężyk o baby boomersach, czyli rodzicach, którzy zostawili dzieciom gorszy świat niż zastali, a także wywiad Michała Nogasia z Dominiką Słowik, tegoroczną zdobywczynią literackiego „Paszportu Polityki” (więcej tutaj).

Tymczasem w stałym dodatku „Książki dla dzieci i młodszych dorosłych” ukaże się m.in. opowieść Małgorzaty Rejmer adresowana do starszych dzieci, młodzieży i dorosłych.

Dwumiesięcznik wspiera promocja w prasie, radiu, internecie, na nośnikach reklamy zewnętrznej i wewnętrznej, a także autopromocja. Działania przygotował zespół marketingu „Gazety Wyborczej”.

Dwa dni po ukazaniu wydania, w czwartek, 13 lutego br. o godzinie 19:00 odbędzie się pierwszy wieczór z redakcją „Książek. Magazynu do czytania” w Klubie Komediowym w Warszawie. Spotkania w tej formie będą odbywać się przez cały rok, za każdym razem dwa dni po ukazaniu aktualnie najnowszego numeru. Podczas wydarzeń wybrane fragmenty dwumiesięcznika: wywiady, recenzje oraz wydawnicze rekomendacje będą materiałem wyjściowym do scen, które zagrają improwizatorzy Klubu Komediowego.
 
Maria Dąbrowska i Andrzej Sapkowski na okładce dwumiesięcznika „Książki. Magazyn do czytania” - numer 1/2020, foto: Agora
Maria Dąbrowska i Andrzej Sapkowski na okładce dwumiesięcznika „Książki. Magazyn do czytania” - numer 1/2020, foto: Agora


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

109 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2021

10 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...