reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rosja planuje nadawać w HEVC

dodano: 2020-02-10 19:54 | aktualizacja: 2020-02-10 21:36
autor: RO | źródło: obob.tv

DVB-T2 Rosyjska Sieć Telewizyjna i Radiowa (RTRS), będąca oficjalnym operatorem naziemnej telewizji cyfrowej w Rosji, przeprowadziła testy w celu przeniesienia kanałów telewizyjnych z obecnego formatu kompresji H.264/MPEG-4 do najnowszego H.265/HEVC. W takim przypadku w ramach pierwszego multipleksu byłoby nadawanych 10 kanałów SD i 3 w HD (aktualnie 10 jest w SD).

DVB-T2


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
O perspektywach nadawania cyfrowego w Rosji w najbliższej przyszłości powiedział w wywiadzie dla magazynu TeleSputnik zastępca dyrektora generalnego RTRS, Wiktor Pinczuk.

Eksperci twierdzą, że rynek jest zapełniony odbiornikami nowej generacji. W efekcie nastąpi ewolucyjny proces wymiany sprzętu u odbiorców, a część abonencka będzie gotowa na odbiór sygnału kodowanego przez nowy kodek. Obecnie 30% odbiorników na rynku obsługuje transmisje DVB-T2/HEVC.

Przejście na nadawanie w DVB-T2/HEVC oznacza, że odbiorcy multipleksów naziemnych musieliby zakupić nowe odbiorniki cyfrowe, a w sieciach handlowych nowe telewizory musiałyby być wyposażone w tunery obsługujące kodek H.265/HEVC.

Źródło: obob.tv 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka 4K UHD Velocap U3

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

850 zł Więcej...

Zestaw uszczelniający dach z korkiem - ceglasty

Zestaw uszczelniający masztu z nakładką uszczelniająca poszycie dachu, nakładką uszczelniającą...

119 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...
reklama