reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Freesat UHD-X dla brytyjskiej oferty FTA

dodano: 2020-02-12 17:59
autor: RO | źródło: rxtvlog.com

Freesat UK Operator brytyjskiej usługi satelitarnej Freesat wypuścił na rynek swój pierwszy odbiornik 4K UHD nowej generacji, łączący telewizję satelitarną z wideo na żądanie. Do nowego odbiornika Freesat UHD-X, będącego wynikiem współpracy operatora z producentem Arris, dołączy wkrótce bardziej zaawansowane urządzenie z dyskiem twardym do przechowywania nagrań.

Freesat UHD-X


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Podstawowy odbiornik zapewnia dostęp do kanałów Freesat, a także treści na żądanie i catch-up od różnych dostawców, a także obsługę 4K UHD. Można go kupić w Amazon za cenę 124,99 funtów. Wymiary odbiornika to 18 x 12,3 x 3,5cm.

Urządzenie wymaga anteny skierowanej na pozycję orbitalną Astra 2 - 28,2°E (większość anten satelitarnych w Wielkiej Brytanii i Irlandii spełni te kryterium) oraz szerokopasmowego łącza internetowego. Można łączyć się z Internetem przy użyciu sieci Wi-Fi lub Ethernet, a z telewizorem przez HDMI.

Treści 4K UHD są bardzo ograniczone, ale zarówno iPlayer, jak i Netflix (dostępny jako dodatek) oferują taką zawartość. W usłudze satelitarnej Freesat nie ma obecnie żadnych kanałów w ultrawysokiej rozdzielczości.

Usługi na żądanie obejmują BBC iPlayer, ITV Hub, Netflix, YouTube, My5, STV Player, UKTV Play, France 24 i Pop Fun.

Aplikacja All4 od Channel 4 jest niedostępna, gdyż brytyjski nadawca rozluźnił więzi z Freesat na korzyść konkurencyjnej usługi satelitarnej Sky, dla której wzmacnia swoją ofertę.

Nowa gama produktów Freesat/Arris oznacza uruchomienie trzeciej generacji odbiornika satelitarnego i pierwszą poważniejszą premierę od 7 lat po tym, jak odbiornik drugiej generacji, zbudowany przez Humax, wprowadził zintegrowane oprogramowanie do oglądania programów zaległych i na żądanie dzięki przewijaniu do tyłu.

Dostęp do kanałów Freesat można również uzyskać na wybranych telewizorach Smart TV producentów LG i Samsung, oczywiście podłączonych do anteny satelitarnej.

Źródło: rxtvlog.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik GiGaBlue UHD UE 4K

Najtańszy na rynku odbiornik 4K z podwójną głowicą FBC DVB-S2X...

900 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

259 zł Więcej...

Konwerter Quatro Fuba DEK 407 LTE

Jeden z najpewniejszych konwerterów Quatro marki Fuba z filtrem LTE. 

175 zł Więcej...
reklama