reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2020-09-18 - 2020-09-19 - 2020-09-20

Bundesliga zawiesiła rozgrywki [akt.]

dodano: 2020-03-13 14:19 | aktualizacja: 2020-03-13 17:06
autor: Anita Kaźmierska | źródło: DFL/satkurier.pl

Bundesliga piłka niemiecka liga 360px.jpg 13 marca br. prezydium niemieckiego stowarzyszenia piłkarskiego DFL Deutsche Fußball Liga przedyskutowało na specjalnym spotkaniu wpływ koronawirusa na rozgrywki Bundesligi i 2. Bundesligi. Podjęto decyzję o zaproponowaniu na walnym zgromadzeniu, które odbędzie się 16 marca, aby odwołać mecze od wtorku, 17 marca do czwartku, 2 kwietnia. Nadal celem jest zakończenie sezonu przed latem. Aktualizacja: Rozgrywki Bundesligi i 2. Bundesligi zostały zawieszone do 2 kwietnia.

DFL Bundesliga


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Odnośnie nadchodzącego weekendu, zarówno DFL, jak i kluby nadal będą ściśle współpracować z ministerstwem zdrowia i lokalnymi organami ds. opieki zdrowotnej na stadionach Bundesligi i 2. Bundesligi. Zdrowie całej populacji, a tym samym wszystkich kibiców piłki nożnej, a także wszystkich zawodników Bundesligi i 2. Bundesligi, jest najwyższym priorytetem. Dlatego oczywiste jest, że oficjalne nakazy muszą być zawsze realizowane. Społeczeństwo jako całość, a wraz z nim społeczność piłkarska, stoją przed nieznanym dotąd wyzwaniem - czytamy w oświadczeniu DFL.

Biorąc pod uwagę zalecenia władz lokalnych, 26. kolejka Bundesligi i 2. Bundesligi, które rozpoczną się 13 marca, odbędą się bez kibiców na stadionie. DFL, podobnie jak wiele klubów i grup kibiców, apeluje, aby nie gromadzić się przed stadionami, a tym samym robić wszystko, aby chronić społeczeństwo. Ze swojej strony, kluby zmniejszą do minimum liczbę personelu zaangażowanego w mecze nadchodzącej kolejki.

Spotkanie Hannover 96 - Dynamo Drezno zostało anulowane przez DFL. Dwóch zawodników Hannover 96 otrzymało pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa, dlatego zalecono kwarantannę. Natomiast mecz FC Erzgebirge Aue - SV Sandhausen odbędzie się zgodnie z planem, pomimo rozbieżności w raportach medialnych.

Zobacz plan transmisji 26. kolejki Bundesligi w Eleven Sports i CANAL+ Sport.

Aktualizacja:
Rozgrywki Bundesligi i 2. Bundesligi zostały zawieszone ze skutkiem natychmiastowym do 2 kwietnia, poinformowało DFL. Nie odbędzie się 26. kolejka zaplanowana na ten weekend.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Futbol w TV


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K Hollex UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI marki Hollex o długości 3,0m w wersji...

89 zł Więcej...

Obejma kominowa mocna podwójna E863B - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin dwuczęściowa do masztów...

139 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 7-8/2020 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2020

10 zł Więcej...
reklama