reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wyłączenie DVB-T w Czechach opóźnione

dodano: 2020-03-16 16:52
autor: Anita Kaźmierska | źródło: České radiokomunikace/satkurier.pl

DVB-T2 Czechy W związku z rozprzestrzenieniem się koronawirusa, w Czechach dojdzie do opóźnień w procesie migracji naziemnej telewizji cyfrowej z DVB-T na DVB-T2, poinformowała České radiokomunikace (CRA). Dotyczy to wszystkich terminów planowanego wyłączenia istniejących transmisji DVB-T oraz zmiany częstotliwości DVB-T2 na docelowe.

DVB-T2 Czechy


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
16 marca br. miało dojść w Czechach do wyłączenia emisji drugiego multipleksu DVB-T z obiektów Cheb - Zelená hora i Jáchymov - Klínovec. Zmiana ta nie zostanie przeprowadzona. Nie dojdzie również do zmiany częstotliwości sieci 12 DVB-T2 z kanału 31. na 38. Tak samo, 19 marca nie nastąpi przerwanie emisji DVB-T České televize z obiektów České Budějovice - Kleť i Vimperk - Mařský vrch, a 31 marca z obiektów Brno - Kojál, Hády, Barvičova a Mikulov - Děvín. Natomiast 23 marca nie odbędzie się wyłączenie emisji drugiego multipleksu z obiektów Ústí nad Labem - Buková hora i Chomutov - Jedlák.
 

- Chcemy oszczędzić ludziom, którzy mają wiele obaw związanych z aktualną trudną sytuacją, przynajmniej konieczności ponownego wyszukiwania kanałów. Telewizja jest obecnie głównym kanałem dostarczania informacji w czasie rzeczywistym, a sieci naziemne, w przeciwieństwie do wszystkich innych platform, są zobowiązane do służenia jak największej liczbie osób i nie będziemy komplikować tej sytuacji koniecznością dostrajania. Ludzie muszą myśleć o ochronie swojego zdrowia - mówi Vít Vážan, dyrektor generalny CRA. - W związku z tym anulujemy wszystkie terminy zamknięcia istniejących emisji do końca marca. Omawiamy nowe daty z CTU i MIT, jest to również kwestia międzynarodowej koordynacji częstotliwości. Po dopracowaniu harmonogramu natychmiast go ogłosimy.

60 proc. gospodarstw domowych w Czechach korzysta obecnie z naziemnej telewizji cyfrowej. Większość widzów (90 proc.) ma już niezbędne informacje o zmianach w transmisji telewizyjnej, informuje CRA.

Telewizja naziemna pokrywa zasięgiem ponad 99 proc. gospodarstw domowych w Czechach i jest jedyną bezpłatną platformą dla widzów. Po przejściu na DVB-T2 gospodarstwa domowe będą nadal mogły bezpłatnie odbierać wszystkie główne kanały telewizyjne.

Oprócz kanałów nadawcy publicznego, następujące komercyjne stacje telewizyjne będą nadawane w docelowych sieciach DVB-T2: Barrandov TV, Barrandov Kino, Barrandov Krimi, Noe TV, Nova, Nova CINEMA, Óčko, Óčko STAR, Prima, Prima COOL, Prima LOVE, Prima ZOOM, Prima MAX, Prima KRIMI, CNN Prima News, Prima +1, Seznam TV, Šlágr TV, Šlágr 2 i Radio Proglas.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DVB-T2


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

539 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

130 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...