reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Berlin Live” w Arte

dodano: 2020-04-01 11:51 | aktualizacja: 2020-04-01 17:07
autor: Karolina Dobrowolska | źródło: ARTE

Arte „Berlin Live” - seria koncertów ARTE z klubu scenicznego Neukölln SchwuZ - rozpoczyna program pomocy dla każdego, kto tęskni za muzyką na żywo. Od 1 kwietnia „Berlin Live” będzie codziennie prezentować zespoły i artystów solo przez tydzień z ekskluzywnymi koncertami na cyfrowej platformie kulturalnej ARTE Concert. Na scenie znajdą się młode berlińskie zespoły i gwiazdy. Koncerty mogą zainteresować polskich widzów.

ARTE
Arte concert Berlin Live Berlin artists760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wystąpią następujące zespoły i wykonawcy:
Kadaver, Say Yes Dog, Drangsal, Fatoni, Alice Phoebe Lou, ÄTNA, Odd Couple i Malakoff Kowalski.

Przy zachowaniu niezbędnej odległości i biorąc pod uwagę wszystkie środki higieny, ale z pełnym zaangażowaniem, każdy z wykonawców zagra 30-minutowy koncert klubowy dla cyfrowej publiczności ARTE.

Koncerty „Berlin Artists @ Berlin Live” będą dostępne od środy, 1 kwietnia do środy, 8 kwietnia każdego dnia od godz. 21:00 na ARTE pod adresem art.tv/berlinlive, na stronie ARTE Concert oraz w YouTube na kanale ARTE.

Program w skrócie:

1 kwietnia (środa)
21:00 Kadaver @ Berlin Live

2 kwietnia (czwartek)
21:00 SAY YES [email protected] Live

3 kwietnia (piątek)
21:00 Drangsal @ Berlin Live

4 kwietnia (sobota)
21:00 Fatoni @ Berlin Live

5 kwietnia (niedziela)
21:00 Alice Phoebe Lou @ Berlin Live

6 kwietnia (poniedziałek)
21:00 ÄTNA @ Berlin Live

7 kwietnia (wtorek)
21:00 Odd Couple @ Berlin Live

8 kwietnia (środa)
21:00 Malakoff Kowalski @ Berlin Live

Opis koncertów:

1 kwietnia 2020 r., 21:00 - Kadaver @ Berlin Live
Philipp „Mammut” Lippitz na basie, perkusista Christoph „Tiger” Bartelt i Christoph „Lupus” Lindemann na gitarze zaczęli grać razem w 2010 roku. Szybko rozwinęli swój własny styl z kamienia i psychodelicznego rocka. Pięć albumów i kilka tras koncertowych później Kadaver jest na scenie swojej rodzinnej dzielnicy Neukölln w SchwuZ.

2 kwietnia 2020 r., 21:00 - SAY YES DOG @ Berlin Live
Trio z Niemiec i Luksemburga spotkało się podczas nauki muzyki w Holandii; od kilku lat ma swoją wspólną bazę w Berlinie. SAY YES DOG podróżował już daleko i jest teraz dokładnie tam, gdzie chciał być: w swojej własnej galaktyce pomysłowego, rozgrzewającego electro popu z selektywnymi zwrotami akcji i muzyczną prognozą.

3 kwietnia 2020 r., 21:00 - Drangsal @ Berlin Live
Max Gruber to Drangsal (udręka). Jest samoukiem, osobą postronną i ma obsesję na punkcie muzyki. Jego muzyka to zupełnie nowa, niespotykana dotąd mieszanka New Wave, Post-Punk i Indie-Pop, przesklepiona doświadczeniami konserwatywnej prowincji Palatynat.

4 kwietnia 2020, 21:00 - Fatoni @ Berlin Live
W Fatoni wszystko jest trochę inne: kilka lat temu nie wierzył już w karierę muzyczną. Następnie z „Yo, Picasso” w 2015 roku, a później z mixtape'em „In Modus” w 2017 roku stał się najostrzejszym obserwatorem w Niemczech - i żyje jednym z najlepszych artystów tego gatunku. Jego pierwsza solowa trasa od prawie trzech lat została nagle przerwana przez Corona. W międzyczasie zatrzymuje się na Berlin Live w klubie scenicznym Neukölln SchwuZ.

5 kwietnia 2020 r., 21:00 - Alice Phoebe Lou @ Berlin Live
Południowoafrykańska piosenkarka i autorka tekstów po raz pierwszy odwiedziła Europę w wieku 16 lat - odmieniająca życie podróż, podczas której po raz pierwszy wyprowadziła swoje piosenki na ulice. Lou wrócił do domu, aby ukończyć szkołę, ale jak najszybciej wrócił do Europy, a zwłaszcza do Berlina. Z „Momentum” (2014), „Orbit” (2016) i „Paper Castles” (2019) wydała już trzy albumy.

6 kwietnia 2020, 21:00 ÄTNA​​​​ @ Berlin Live
ÄTNA brzmi mniej więcej tak: Fever Ray spotyka Grimes w Semper Opera. W swoich piosenkach grają także role płciowe, celowo zacierając granice i przełamując je. Z zestawów bardzo różnych prądów i gatunków tworzą awangardową pozycję artystyczną w najlepszym tego słowa znaczeniu. „Made By Desire” zostało właśnie wydane w lutym.

7 kwietnia 2020, 21:00 - Odd Couple @ Berlin Live
Jascha Kreft i Tammo Dehn - to duet rockowy wschodnio-berliński Dada-Rock-Duo Odd Couple. Łączą Kraft z Dadą, potężne płyty dźwiękowe pełne glam kontrastu z eksplodującymi gitarowymi riffami. Właśnie tych par dziwnych przeciwieństw: grobli i metropolii, powściągliwej postawy i ironiczno-szaleńczej pracy tekstowej rzadko słyszy się w tak potężnej bezpośredniości.

8 kwietnia 2020 r., 21:00 - Malakoff Kowalski @ Berlin Live
Urodzony w Bostonie jako Aram Pirmoradi, rodzice z Teheranu, dorastał w Hamburgu, niemiecko-amerykańsko-perski muzyk mieszka dziś w Berlinie. Pracuje na prawie każdym etapie w Niemczech przy różnych projektach teatralnych i muzycznych, wykonuje własne programy z pisarzami i tworzy muzykę z Chilly Gonzales. W lutym 2020 roku ukazał się album fortepianowy „Onomatopoetika”, który został nagrany i zmiksowany przez Nilsa Frahm'a.

„Berlin Live” w ARTE
„Berlin Live” to format koncertów dla międzynarodowej kultury koncertowej w ARTE w telewizji i online na arte.tv/berlinlive, a także na stronie na Facebooku i kanale ARTE Concert na YouTube. Intensywność i magię koncertu można doświadczyć znacznie lepiej bezpośrednio przed sceną. „Berlin Live” od lat zapewnia takie doświadczenie regularnie dzięki międzynarodowym występom muzycznym w berlińskim klubie SchwuZ w modnej dzielnicy Neukölln.

Źródło: arte.tv 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

849 zł Więcej...