reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

UPC Polska z Ministerstwem Cyfryzacji uruchamia akcję Internet dla Edukacji

dodano: 2020-04-04 13:59 | aktualizacja: 2020-04-04 14:19
autor: Janusz Sulisz | źródło: UPC Polska

UPC Polska specjalna oferta dla nauczycieli 2020 360px.jpg Pandemia koronawirusa postawiła polski system edukacji przed ogromnym wyzwaniem. Z powodu zamknięcia szkół, nauczyciele mogą prowadzić lekcje i kontaktować się ze swoimi uczniami tylko zdalnie. Wymaga to dostępu do cyfrowych narzędzi i stabilnego, nielimitowanego internetu. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, UPC Polska wraz z Ministerstwem Cyfryzacji, w ramach akcji #dzialamyztroska uruchamia inicjatywę Internet dla Edukacji, oferując 2 tysiącom polskich nauczycieli bezpłatny internet światłowodowy. Akcję wspiera również Govtech Polska #AkcjaEdukacja oraz Fundacja Digital Poland.

UPC Polska
UPC Polska specjalna oferta dla nauczycieli internet dla edukacji 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Nagła konieczność przestawienia edukacji na tryb zdalny wymaga dostępności w domu stabilnego, nielimitowanego internetu o wysokiej przepustowości. Jest on wyjątkowo ważny dla nauczycieli, ale nie wszyscy z nich mają dziś usługi szerokopasmowe. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, UPC zdecydowało się zaoferować nauczycielom bezpłatną usługę dostępu do internetu, wspierając tym samym cyfryzację polskiego systemu edukacji - powiedział Robert Redeleanu, Prezes UPC Polska.

- Odwołanie zajęć w szkołach i konieczność zorganizowania uczniom zdalnej nauki to dla wielu nauczycieli spore wyzwanie. Wiemy, że większość z nich świetnie sobie z tym radzi i szybko przystosowała się do nowej sytuacji. Nie wszyscy jednak mają w domach odpowiedni dostęp do cyfrowych narzędzi i stabilnego internetu, a to bardzo potrzebne w zdalnej pracy. Dlatego  wychodzimy naprzeciw tym potrzebom. Do zdalnej edukacji potrzebne są narzędzia i materiały. Dlatego wspólnie z UPC Polska, dostawcy szerokopasmowego internetu, uruchamiamy akcję „Internet dla edukacji”. Dzięki temu nauczyciele z różnych stron kraju będą mogli korzystać z bezpłatnego dostępu do szybkiej sieci -  powiedział Marek Zagórski, Minister Cyfryzacji.


Ze specjalnej oferty mogą skorzystać nauczyciele szkół podstawowych i średnich, którzy nie mają obecnie dostępu do internetu szerokopasmowego i jednocześnie mieszkają w zasięgu sieci UPC Polska. Propozycja obejmuje bezpłatny internet światłowodowy o prędkości do 150Mb/s na 6 miesięcy, bez zobowiązania. Internet będzie można zamówić na specjalnej stronie internetowej: www.internetdlaedukacji.pl.

#akcjaedukacja #zostańwdomu
Internet dla Edukacji dołączył do #akcjaedukacja , którą prowadzi GovTech Polska. Inicjatywa ruszyła wraz z zamknięciem szkół. Skierowana jest przede wszystkim do uczniów i nauczycieli, którzy znane sobie metody nauczania przenieśli do sieci. Wspierana przez edukatorów, influencerów, muzyków, dostawców narzędzi pomocnych w zdalnej edukacji, Kluby Sportowe oraz przez członków Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
 

- Prowadząc akcję chcemy zaangażować wszystkich tych, którzy mogą wspomóc w zapewnieniu efektywnego spędzania czasu młodzieży szkolnej w czasach #zostańwdomu. Dlatego zapraszamy wszystkie organizacje, które posiadają narzędzia pracy zdalnej do nieodpłatnego używania, materiały naukowe w cyfrowej formie, oraz wszystkich tych, którzy chcą je przygotować dla młodzieży w tym czasie - mówi Justyna Orłowska, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do spraw GovTech


Partnerem akcji jest też Fundacja Digital Poland, wspierająca cyfryzację polskiego systemu edukacji w ramach akcji Cyfrowa Edukacja. Więcej informacji na stronie: www.digitalpoland.org

Zdalne lekcje
Propozycje materiałów do wykorzystania w trakcie zdalnych lekcji można znaleźć na www.gov.pl/zdalnelekcje.

Portal zmienia się niemal każdego dnia. Stale uzupełniany jest nowymi materiałami, prezentując w jednym miejscu treści, które mogą się przydać podczas zdalnego nauczania. Nauczyciele posiadają dowolność w doborze materiałów i treści. Aby ułatwić im wyszukiwanie treści pogrupowane są na dwa sposoby - w podziale na etap nauczania i na przedmioty oraz materiały w swoisty „plan lekcji” na dany tydzień. Stronę tylko przez pierwsze dwa tygodnie jej działania odwiedziło ponad 2 miliony osób, które wygenerowały 38 milionów odsłon portalu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polskie kablówki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak alu ścienny AS Sat 15cm

Aluminiowy stojak ścienny 15cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

49 zł Więcej...

'SAT Kurier' abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 110A grafit

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

649 zł Więcej...
reklama