reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kanał RT opuścił pozycję 4,8°E?

dodano: 2020-04-06 19:01
autor: RO | źródło: satkurier.pl

RT Russia Today Kanał informacyjny RT w języku angielskim zawiesił bezpłatną dystrybucję z satelity Astra 4A (4,8°E). Program tej stacji był odbierany przez widzów w krajach skandynawskich i nadbałtyckich z pojemności szwedzkiego operatora Viasat. Umowa dystrybucyjna obowiązywała od 31 maja 2007 roku. To koniec transmisji satelitarnej RT przez grupę Viasat?

viasat.se
Viasat Sverige


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
RT English nadawano w jakości SD na częstotliwości 11,996 GHz, pol. H (SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S/QPSK). Obecnie wśród niekodowanych stacji w tym pakiecie są dostępne wyłącznie religijne: Visjon Norge HD, Kanal 10 Sverige, GOD Channel, Vision Sverige i TBN Nordic.

RT nie wyłączono całkowicie.
Pozycja programowa Russia Today pozostała aktywna, a zamiast regularnego przekazu jest czarna plansza. Taki stan utrzymuje się kilka dni.

Z kolei od 1 kwietnia 2020 r. zaprzestano dystrybucji RT w rozdzielczości SD na systemie satelitarnym Astra 19,2°E. Kanał jest tu głównie odbierany przez anglojęzycznych widzów w Niemczech i we Francji, jak również w krajach sąsiednich.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Linbox WS-6944 PRO dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

489 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

49 zł Więcej...

Odbiornik GiGaBlue UHD UE 4K

Najtańszy na rynku odbiornik 4K z podwójną głowicą FBC DVB-S2X...

990 zł Więcej...
reklama