reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Serial BBC „Nędznicy” dostępny w strefie ABO TVP VOD

dodano: 2020-04-07 10:32
autor: Anita Kaźmierska | źródło: TVP/satkurier.pl

Nędznicy BBC Przejmująca historia trójki bohaterów uwikłanych w ryzykowną miłosną relację, obraz Polaków widziany oczami Japończyków zakochanych w naszym kraju oraz serialowe produkcje BBC to jedne z wielu propozycji platformy TVP VOD. Nowością jest serial „Nędznicy”, który został własnie dołączony do strefy ABO TVP VOD.

BBC/TVP
Nędznicy


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Żelazny most” to kino z gatunku obrazów „blisko ludzi”, kameralnych, osadzonych mocno w polskich realiach. Nieszczęśliwy wypadek w kopalni staje się pretekstem do ukazania relacji łączących małżeństwo (Julia Kijowska i Łukasz Simlat) i ich przyjaciela (Bartłomiej Topa), z pytaniami o poczucie winy i jej odkupienie, a także o odpowiedzialność za drugiego człowieka. Film zdobył nagrody m.in. na Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa (Wrocław), Festiwalu Polskich Filmów EKRAN (Toronto), Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce (Chicago). „Żelazny most” dostępny jest wyłącznie w portalu vod.tvp.pl (cena 8 zł).Autor dokumentu „Nasza mała Polska” towarzyszy japońskim studentom Wydziału Polonistyki na jednym z tokijskich uniwersytetów podczas codziennych zajęć z języka polskiego, a także podczas przygotowań do spektaklu w języku polskim. Matej Bobrik stawia pytanie o sens nauki języka polskiego i zgłębiania wiedzy o kraju, którego najprawdopodobniej większość z nich nigdy nie zobaczy. Czy otwarci na świat i nowe doświadczenia, zauroczeni polską kulturą i historią Japończycy zdają sobie sprawę z potencjalnego finału ich wyobrażeń o przyszłości, jakim jest zamknięcie w korporacyjnym i anonimowym open space…? Film można oglądać online tylko w TVP VOD (cena 5 zł).Wysokobudżetowe produkcje BBC to rozmach pod każdym względem. Na szczególną uwagę zasługują seriale kostiumowe. Do katalogu wspaniałych adaptacji dołącza właśnie w strefie ABO TVP VOD najnowsza serialowa odsłona „Nędzników” (USA/Wielka Brytania, 2018), której gwiazdami są Dominic West, David Oyelowo i Lily Collins, a także fenomenalna ubiegłoroczna zdobywczyni Oscara Olivia Colman. Doskonała scenografia, kostiumy, zdjęcia i uwspółcześnione postaci z pewnością zachęcą nie tylko amatorów powieści Victora Hugo, ale i szeroką publiczność, która z zapartym tchem śledzić będzie drogę Jeana Valjeana ku samoakceptacji, odkupieniu i miłości podczas panującej w Paryżu rewolucji.W strefie ABO TVP VOD dostępne są także kolejne sezony seriali BBC - „Rozstania”, który zgłębia tematy rodziny, miłości, lojalności i chaosu towarzyszącego rozwodom, opartego na faktach „Z pamiętnika położnej”, w którym główna bohaterka położna - Angielka „z dobrego domu” niesie pomoc najuboższym, a także „Co ludzie powiedzą”, bawiącej do łez komedii o codziennych nieudolnych zmaganiach „angielskiej Pani Dulskiej”, czyli Hiacynty Bukiet.

Strefa ABO TVP VOD daje nieograniczony dostęp do bogatej kolekcji filmów, seriali i programów. Można z niej korzystać w ramach abonamentu RTV lub wypróbować przez 14 dni bez opłat (potem 9,99 zł na 30 dni).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) to urządzenie wspierające...

299 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 101mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 101mm

250 zł Więcej...

Miernik Linbox WS-6944 PRO dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

489 zł Więcej...
reklama