reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wielkanocny koncert Andrea Bocellego na YouTube

dodano: 2020-04-07 15:01
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Andrea Bocelli

Andrea Bocelli koncert YouTube W Niedzielę Wielkanocną (12 kwietnia) słynny włoski tenor i ikona muzyki światowej, Andrea Bocelli, wystąpi solo w historycznej katedrze Duomo w Mediolanie we Włoszech. Koncert odbędzie się na zaproszenie miasta oraz katedry i dzięki gościnności archiprezbitera oraz stowarzyszenia Veneranda Fabbrica del Duomo.

Andrea Bocelli koncert YouTube


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- W dniu, w którym świętujemy wiarę w zwycięstwo życia nad śmiercią, z wielką pokorą i radością odpowiadam ‘si’ na zaproszenie miasta i katedry Mediolanu - tymi słowami Andrea Bocelli przyjął zaproszenie Mediolanu w niezwykle trudnym dla wszystkich czasie, który zebrał swoje żniwo w całych Włoszech.

Zgodnie z przepisami dotyczącymi Covid-19, koncert odbędzie się bez publiczności i przy surowym zakazie wstępu, ale dostępny będzie na całym świecie na żywo, na kanale YouTube artysty od 19:00 polskiego czasu.Słynna w kraju i na świecie katedra Duomo jest teraz zamknięta, ale wyjątkowo otworzy swoje drzwi na koncert niosący miłość, nadzieję i ukojenie dla mieszkańców Włoch i całego świata, w wykonaniu Andrea Bocellego, przy akompaniamencie organisty katedralnego, Emanuele Vianellego, grającego na największych organach na świecie. Utwory zostały starannie wybrane i zaaranżowane specjalnie dla głosu solowego i organów. Na koncert w dniu symbolizującym odnowienie życia, zaplanowano repertuar podnoszącej na duchu muzyki sakralnej, m.in. znane i lubiane przez wszystkich „Ave Maria” Bacha/Gounoda oraz „Sancta Maria” Mascagniego.

Wydarzenie wspiera miasto Mediolan oraz stowarzyszenie Veneranda Fabbrica del Duomo, a dzięki hojnemu zaangażowaniu YouTube, produkcją zajmuje się Sugar Music oraz Universal Music Group. Andrea Bocelli wystąpi pro-bono (przy współpracy z Almud and Maverick Management).

Bocelli i jego fundacja zaangażowani są aktualnie w kampanię na rzecz kryzysu Covid-19. Fundacja Andrea Bocelli (ABF) zbiera środki na pomoc szpitalom w zakupie urządzeń oraz wyposażenia niezbędnego do ochrony personelu medycznego.

Bocelli: Muzyka nadziei
na żywo z katedry Duomo w Mediolanie
12 kwietnia (Niedziela Wielkanocna)
https://www.youtube.com/ANDREABOCELLI
bez publiczności, wstęp wzbroniony


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Linbox WS-6944 PRO dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

489 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC Biały

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...
reklama