reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Lato z Radiem 2020 - koncerty ze studia w formie streamingu

dodano: 2020-04-21 13:09 | aktualizacja: 2020-04-21 16:39
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Polskie Radio

Lato z Radiem Lato z Radiem 2020 odbędzie się wyjątkowo w formie wirtualnej. Ma to związek z trwającą pandemią koronawirusa. Przewidziano streamingi koncertów, rozmów z artystami, propozycje wspólnej zabawy, konkursy i inne atrakcje. Wszystko to na antenie Programu 1 Polskiego Radia i w Internecie.

Lato z Radiem


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Podeszliśmy odpowiedzialnie, ale jednocześnie kreatywnie do sytuacji i prognoz na najbliższe miesiące - mówi Agnieszka Kamińska, prezes i redaktor naczelna Polskiego Radia. - Dlatego przenosimy wszystkie zaplanowane w ramach Lata z Radiem koncerty plenerowe oraz wydarzenia im towarzyszące do świata wirtualnego. To będą wyjątkowe wakacje w życiu większości polskich rodzin. Wiemy, że pokolenia Polaków nie wyobrażają sobie wakacji bez kultowej „Polki Dziadek”, niejako obwieszczającej początek lata, bez popularnej audycji Lato z Radiem oraz towarzyszących jej koncertów plenerowych. Mogę zapewnić, że będą bardzo zadowoleni. Przygotowujemy wiele atrakcyjnych propozycji antenowych, wierząc, że lato 2020 Polacy spędzą z Polskim Radiem.

Co tydzień w czasie wakacji na antenie radiowej Jedynki, stronie latozradiem.pl i w social mediach z kameralnego Studia im. W. Szpilmana w siedzibie Polskiego Radia, transmitowane będą koncerty polskich artystów.
 

- Jestem przekonany, że zaproszone gwiazdy w internecie zgromadzą wielką publiczność, a nasi słuchacze szybko docenią tę nową formułę muzycznych spotkań - mówi Marcin Kusy, dyrektor i szef muzyczny Programu 1 Polskiego Radia. Szczegóły ogłosimy w połowie czerwca.

Koncertom towarzyszyć będą spotkania z artystami transmitowane zarówno na antenie Jedynki, jak i w internecie. Dzięki multimedialnej obsłudze wydarzeń, będzie można - jak podczas spotkań na żywo - zadawać pytania ulubionym artystom. Jedynka zapowiada wiele muzycznych wzruszeń i niespodzianek, ale także wspomnień z przebogatej historii „Lata z Radiem”.

Dziennikarze Jedynki w ramach akcji Polskiego Radia #JesteśmyzWami! zaplanowali w codziennych audycjach „Lata z Radiem” (godz. 9:00-12:00) relacje na żywo z najciekawszych turystycznie, historycznie i kulturowo miejsc w całej Polsce. Nie zabraknie spotkań z cenionymi i lubianymi postaciami, z osobami w szczególny sposób angażującymi się w życie lokalnych społeczności.

Prowadzący „Lato z Radiem” zaproszą słuchaczy do polecania pięknych miejsc w naszym kraju i opowiadania o nich nie tylko na antenie, ale także poprzez przesyłanie zdjęć i filmików, które prezentowane będą w internecie. Relacje z wyjazdów ekipy Jedynki do niektórych z nich także można będzie śledzić na stronie latozradiem.pl oraz w mediach społecznościowych.
 

- Będziemy pokazywać piękno Polski i Polaków we wszystkich możliwych aspektach - zapowiada Roman Czejarek, jeden ze współtwórców „Lata z Radiem”. - Czasem będzie to cud natury, perełka architektoniczna lub ciekawa trasa do pieszej wyprawy z dziećmi, innym razem gościć będziemy w domach, regionalnych restauracjach. Będziemy rozmawiać z wartościowymi ludźmi, dla których rzetelna praca i wiedza ważniejsze są niż chwilowy rozgłos.

Jedynka zaproponuje także interaktywne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. W ubiegłym roku we wszystkich miastach, w których odbywał się Festiwal Lata z Radiem, najmłodsi pokochali ćwiczenia i zawody sportowe prowadzone na świeżym powietrzu. W czasie nadchodzących wakacji dzieci mogą liczyć na bicie rekordów w kolejnych konkurencjach i inne ciekawe propozycje zabaw sportowych - proponowanych jednak za pośrednictwem internetu.
 

Dzięki stałemu rozwojowi możliwości multimedialnych Polskiego Radia, użyciu najnowocześniejszego sprzętu i technologii, możliwe będzie łączenie z grupami słuchaczy, organizowanie „wspólnego oglądania”, zapraszanie znajomych - czyli to, co dla „Lata z Radiem” najważniejsze: budowanie poczucia wspólnoty, promowanie rodzinnego spędzania czasu, doskonała rozrywka przy najlepszej polskiej muzyce. #JesteśmyzWami!Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

49 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD Velocap X Prime

Nagrywarka HDMI  - materiału wideo wysokiej rozdzielczości na zewnętrzne nośniki...

1 090 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...
reklama