reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2021-04-19 - 2021-04-20 - 2021-04-21

Ekstraklasa wróci do gry za nieco ponad miesiąc?

dodano: 2020-04-23 14:34
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Przegląd Sportowy/satkurier.pl

PKO Ekstraklasa Ekstraklasa przedstawiła władzom państwowym plan powrotu do rozgrywek. Zgodnie z tym dokumentem, wznowienie gry planowane jest na 29 maja lub 6 czerwca. Plan przewiduje ostre rygory dotyczące organizacji meczów. Jeden z nich mówi, że sędziowie będą zarządzali dwie 5-minutowe przerwy (w 30. i 75. minucie) przeznaczone na dezynfekcję. Oczywiście początkowo mecze będą odbywały się bez udziału publiczności.

Ekstraklasa


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ewentualny powrót Ekstraklasy do rozgrywek uzależniony jest od zgody władz rządowych i sanitarnych. Jednak jak dowiedzieli się dziennikarze RMF FM, polski rząd jest gotów dać zielone światło na wznowienie gry. Decyzje mogą zapaść już w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Co istotne powrót Ekstraklasy do gry będzie następował fazami. Pierwsza, trwająca 7-21 dni, jest określona jako treningi indywidualne i grupowe. Najpierw w ramach sportowej izolacji zawodnicy mają ćwiczyć w domach. Potem będą mogli zacząć zajęcia w małych, dwuosobowych grupach na boiskach z udziałem jednego trenera. Przed wznowieniem treningów zespołowych, wszystkie osoby z list zgłoszonych do sportowej izolacji będą musiały przejść testy na obecność koronawirusa i zostać poddane badaniom przesiewowym, które pozwolą określić, czy ktoś nie przeszedł już Covid-19 bezobjawowo. Na razie nie ustalono, kto poniesie koszty tych badań. Będą też testy wydolnościowe. Druga faza, która zacznie się na minimum dwa tygodnie przed wznowieniem rozgrywek, to treningi zespołowe.

Na czas meczu na zawodników nałożone zostaną różne obostrzenia sanitarne, np. noszenie maseczek i rękawiczek podczas przebywania w szatni. Z kolei trenerzy będą mieli obowiązek noszenia masek i rękawiczek cały czas. Do innych zaleceń należą m.im. częsta dezynfekcja i mycie rąk, czyszczenie wszystkich użytkowanych pomieszczeń po każdym użyciu czy otwarcie wszystkich drzwi na obiektach treningowych, by uniknąć dotykania klamek. Nie pominięto też wskazań dotyczących działania kuchni, magazynu czy pralni.

Mecze mają odbywać się często - możliwe, że każda drużyna będzie grała co trzy dni. Z tego powodu rozważane jest wprowadzenie dwóch dodatkowych zmian nazwanych sanitarnymi, by uniknąć ewentualnych kontuzji. W trakcie meczu na stadionie będzie mogła przebywać ograniczona liczba osób - niezbędnych przy organizacji meczu. Wszystkie będą pracować w przyłbicach i rękawiczkach.

Dodajmy, że 21 kwietnia br. Departament Rozgrywek Krajowych PZPN podał w oficjalnym komunikacie terminy wznowienia rozgrywek Fortuna 1. Ligi oraz II ligi, a także Totolotek Pucharu Polski. Decyzje podjęto z uwzględnieniem aktualnej sytuacji wynikającej z rozprzestrzeniania się koronawirusa i ogłoszonego stanu epidemii. Wznowienie rozgrywek Fortuna 1. Ligi oraz II Ligi nastąpi w okresie pomiędzy 30 maja a 6 czerwca 2020 roku i planowane jest rozegranie wszystkich zaległych kolejek, tj. 23-34 i meczów barażowych, z uwzględnieniem możliwości zakończenia sezonu 2019/2020 po 30 czerwca 2020 roku. Natomiast zaległe mecze 1/4 finału Totolotek Pucharu Polski na szczeblu centralnym w sezonie 2019/2020 zostaną rozegrane 27 maja 2020 roku. Po ich rozegraniu ustalone zostaną terminy meczów 1/2 finału i finału.

Źródło: przegladsportowy.pl 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Futbol w TV


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

839 zł Więcej...

Antena Famaval 80SP grafit

Portugalska antena podświetlana firmy Famaval 80cm, do odbioru wiązek satelitów...

79 zł Więcej...
reklama