reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2021-01-18 - 2021-01-19 - 2021-01-20

Transmisje ligi turkmeńskiej zbyt drogie

dodano: 2020-05-06 01:08 | aktualizacja: 2020-05-06 13:05
autor: Janusz Sulisz | źródło: 21.by

Turkmenistan yokary Ligasy liga turkmenska logo 360px.jpg Match TV, rosyjski kanał sportowy (znany w Polsce z transmisji Multistream), odmówił zakupu praw do transmisji meczów ligi piłkarskiej Yokary Liga w Turkmenistanie z powodu wysokich kosztów narzuconych przez tamtejszą federację.

Match TV
Match TV rosyjski kanał sportowy logo 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według jednego z ekspertów sportowych, rosyjska stacja Match TV planowała zakupić prawa do transmisji meczów najwyższej ligi turkmeńskiej (Türkmenistanyň Ýokary Ligasy), ale kierownictwo turkmeńskiej federacji (Türkmenistanyň Futbol Federasiýasy) zażyczyło sobie zbyt wysokiej kwoty za telewizyjne prawa do mało znanej ligi. Ukraińscy nadawcy kanałów sportowych też byli zainteresowani prawami do nadawania turkmeńskiej piłki nożnej, ale także odbili się o ten sam problem wygórowanej ceny. Yokary Liga normalnie grała w kwietniu i maju - ostatnia 6. kolejka z 4 meczami odbyła się w dniach 4-5 maja br.

- W telewizji Match powiedzieli, że taniej będzie kupić prawa do emisji angielskiej Premier League - przekazał jeden z ekspertów.

Podobno istnieje opcja nabycia praw do transmisji meczów turkmeńskiej Yokary Liga z pewnej międzynarodowej firmy, ale nie wiadomo z której.

Oprócz Turkmenistanu rozgrywki ligowe w piłce nożnej odbywają się na Białorusi, Burundi, Nikaragui i Tajwanie. Ligowe rozgrywki w Tadżykistanieu rozpoczęły się zgodnie z harmonogramem w połowie marca, ale zostały zawieszone z powodu pandemii koronawirusa 26 kwietnia br.

Liga Turkmenistanu rozpoczęła się na początku marca, ale zostały zawieszone pod koniec miesiąca, wznowiono je 19 kwietnia - odbyły się 3 kolejki i rozegrano jeden mecz zaległy z kolejki 2. Co ciekawe stadiony podczas meczu turkmeńskiej ligi są otwarte dla kibiców!

Źródło: 21.by 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Futbol w TV


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Gold Combo UHD 4K S2X - Netflix

Octagon SF8008 Gold Combo UHD 4K S2X - wersja uznanego...

459 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 3-4/2020 wersja limitowana

Limitowana edycja SAT Kuriera 3-4/2020 - 1 egz., który otrzymają...

25 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD Velocap X Prime

Nagrywarka HDMI  - materiału wideo wysokiej rozdzielczości na zewnętrzne nośniki...

1 090 zł Więcej...
reklama