reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polskie Radio Kierowców i nowe nadajniki DAB+ jesienią

dodano: 2020-05-14 10:05
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Polskie Radio

Polskie Radio Polskie Radio Kierowców to nowa stacja Polskiego Radia, która - jak zapowiada nadawca - będzie dostępna w technologii DAB+ i poprzez aplikację nadawcy publicznego od jesieni 2020 roku. Jak informuje Polskie Radio, projekt powstaje w odpowiedzi na zainteresowanie słuchaczy tematyką motoryzacyjną i bezpieczeństwa na drogach. Ponadto jesienią 2020 roku uruchomione zostać mają kolejne nadajniki DAB+ w Polsce.

DAB+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Całodobowe Polskie Radio Kierowców ma być stacją całkowicie sprofilowaną na potrzeby zmotoryzowanych słuchaczy. Atutami stacji dostępnej na żywo i w podcastach w aplikacji mobilnej Polskiego Radia, internecie oraz w systemie DAB+ mają być, według zapewnień nadawcy: atrakcyjna ramówka, znakomici dziennikarze motoryzacyjni, doskonałe poradnictwo i raporty z dróg krajowych w kilku wersjach językowych.
 

- Bezpieczeństwo na drogach od lat jest jednym z tematów misyjnych w Polskim Radiu, dotyczy przecież nas wszystkich i naszych najbliższych - mówi Agnieszka Kamińska, redaktor naczelna i prezes Polskiego Radia. - Pokolenia kierowców korzystają z informacji przekazywanych w popularnej audycji „Radio kierowców” w Programie Pierwszym. Cenią też inne nasze audycje poświęcone tej tematyce. Projekt nowej stacji w systemie DAB+ jest odpowiedzią na ich potrzeby i zainteresowanie, ale jest też znakiem czasu: nowe technologie dają nowe możliwości.

Obecnie sieć nadawcza Polskiego Radia w technologii DAB+ obejmuje - według danych Polskiego Radia - 25 stacji nadawczych, które pokrywają sygnałem 31,6 proc. powierzchni kraju i zapewniają odbiór cyfrowego radia przez ok. 20,7 mln ludzi (54 proc.).

Jesienią 2020 roku uruchomione zostać mają kolejne nadajniki, dzięki którym sygnał będzie dostępny na ok. 45 proc. powierzchni Polski, w tym także wzdłuż głównych dróg i autostrad, a dostęp do radiofonii cyfrowej DAB+ uzyska ok. 67 proc. mieszkańców.

Do 2023 Polskie Radio planuje pokrycie sygnałem 61,5 proc. powierzchni kraju i zapewnienie dostępu do cyfrowego radia dla 30,3 mln słuchaczy.

Projekt Polskiego Radia Kierowców ma także związek z przepisami „Europejskiego Kodeksu Łączności Elektronicznej” (EECC), który nakłada obowiązek montowania w nowych samochodach radioodbiorników umożliwiających odbiór naziemnego sygnału cyfrowej radiofonii. Państwa członkowskie zobowiązane są do wprowadzenia stosownego ustawodawstwa do grudnia 2020 roku.

Jednocześnie Polskie Radio rozwija dostępność oferty cyfrowej w Internecie - niedawno udostępniła nową aplikację mobilną.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DAB+ w Polsce


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...