reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polskie Radio Kierowców i nowe nadajniki DAB+ jesienią

dodano: 2020-05-14 10:05
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Polskie Radio

Polskie Radio Polskie Radio Kierowców to nowa stacja Polskiego Radia, która - jak zapowiada nadawca - będzie dostępna w technologii DAB+ i poprzez aplikację nadawcy publicznego od jesieni 2020 roku. Jak informuje Polskie Radio, projekt powstaje w odpowiedzi na zainteresowanie słuchaczy tematyką motoryzacyjną i bezpieczeństwa na drogach. Ponadto jesienią 2020 roku uruchomione zostać mają kolejne nadajniki DAB+ w Polsce.

DAB+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Całodobowe Polskie Radio Kierowców ma być stacją całkowicie sprofilowaną na potrzeby zmotoryzowanych słuchaczy. Atutami stacji dostępnej na żywo i w podcastach w aplikacji mobilnej Polskiego Radia, internecie oraz w systemie DAB+ mają być, według zapewnień nadawcy: atrakcyjna ramówka, znakomici dziennikarze motoryzacyjni, doskonałe poradnictwo i raporty z dróg krajowych w kilku wersjach językowych.
 

- Bezpieczeństwo na drogach od lat jest jednym z tematów misyjnych w Polskim Radiu, dotyczy przecież nas wszystkich i naszych najbliższych - mówi Agnieszka Kamińska, redaktor naczelna i prezes Polskiego Radia. - Pokolenia kierowców korzystają z informacji przekazywanych w popularnej audycji „Radio kierowców” w Programie Pierwszym. Cenią też inne nasze audycje poświęcone tej tematyce. Projekt nowej stacji w systemie DAB+ jest odpowiedzią na ich potrzeby i zainteresowanie, ale jest też znakiem czasu: nowe technologie dają nowe możliwości.

Obecnie sieć nadawcza Polskiego Radia w technologii DAB+ obejmuje - według danych Polskiego Radia - 25 stacji nadawczych, które pokrywają sygnałem 31,6 proc. powierzchni kraju i zapewniają odbiór cyfrowego radia przez ok. 20,7 mln ludzi (54 proc.).

Jesienią 2020 roku uruchomione zostać mają kolejne nadajniki, dzięki którym sygnał będzie dostępny na ok. 45 proc. powierzchni Polski, w tym także wzdłuż głównych dróg i autostrad, a dostęp do radiofonii cyfrowej DAB+ uzyska ok. 67 proc. mieszkańców.

Do 2023 Polskie Radio planuje pokrycie sygnałem 61,5 proc. powierzchni kraju i zapewnienie dostępu do cyfrowego radia dla 30,3 mln słuchaczy.

Projekt Polskiego Radia Kierowców ma także związek z przepisami „Europejskiego Kodeksu Łączności Elektronicznej” (EECC), który nakłada obowiązek montowania w nowych samochodach radioodbiorników umożliwiających odbiór naziemnego sygnału cyfrowej radiofonii. Państwa członkowskie zobowiązane są do wprowadzenia stosownego ustawodawstwa do grudnia 2020 roku.

Jednocześnie Polskie Radio rozwija dostępność oferty cyfrowej w Internecie - niedawno udostępniła nową aplikację mobilną.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DAB+ w Polsce


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

279 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Mini PC Android Openbox AND-95

OPENBOX AND-95 to urządzenie - player 4K, który działa na...

189 zł Więcej...