reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kryminał „Dopaść Cartera” w TVP Kultura

dodano: 2020-05-21 12:40
autor: Janusz Sulisz | źródło: TVP Kultura

Dorwac cartera get carter michael Caine film 1971 360px.jpg TVP Kultura zaprasza widzów na klasykę brytyjskiego kryminału: „Dopaść Cartera” w reżyserii Mike`a Hodgesa z Michaelem Caine’em w roli głównej. Emisja filmu w czwartek 28 maja o godz. 20:20.

Dopaść cartera get carter michael Caine film 1971 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Film z 1971 roku dla wielbicieli klasyki kina, kultowych kryminałów oraz charyzmy Michaela Caine’a. Akcja filmu rozpoczyna się, gdy z New Castle do Londynu przybywa Jack Carter (w tej roli Michael Caine), by wyjaśnić zagadkę zabójstwa brata. Okazuje się, że udział w sprawie może mieć szef jednego z gangów. Bohater zaczyna mścić się na wszystkich, którzy byli zamieszani w intrygę.

Film zrealizowano na podstawie powieści „Jack’s Return Home” Teda Lewis’a. Aby jak najbardziej realistycznie odtworzyć klimat świata przestępczego, zarówno główny aktor, Michael Caine, jak i reżyser filmu zbliżyli się do kręgów półświatka. Dziś, po niemal półwieczu od premiery, film jest na 16. miejscu listy 100. najlepszych brytyjskich produkcji XX wieku. Obraz doceniło także pokolenie współczesnych reżyserów, w tym mistrzowie nowoczesnego kina sensacyjnego, Quentin Tarantino i Guy Ritchie. Wytwórnia Warner Bros. zrealizowała w 2000 roku remake filmu z Sylvestrem Stallonem w roli głównej oraz samym Michaelem Caine’em w roli drugoplanowej.

„Dopaść Cartera”, premiera TVP Kultura, czwartek 28 maja, godz 20:20
Emisję filmu poprzedzi rozmowa Łukasza Jasiny z Łukaszem Adamskim.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

259 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Multiswitch Triax TMS 9x4P

Markowy (duński) multiswitch Triax TMS 9x4P rozdziela sygnał niezależnie z...

375 zł Więcej...
reklama