reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2021-01-20 - 2021-01-21 - 2021-01-22

Seria A żąda zaległych płatności od nadawców

dodano: 2020-05-28 01:05 | aktualizacja: 2020-05-28 01:21
autor: Jerzy Kruczek | źródło: digitaltveurope.com

Serie A Włoski futbol stracił przez pandemię koronawirusa 0,5 mld euro. Włoska liga piłkarska Serie A zażądała ostatniej raty płatności od nabywców praw do transmisji za obecnie zawieszony sezon. Tacy nadawcy jak Sky Italia, DAZN i agencja sportowa IMG są formalnie wezwane do zapłaty niespłaconej sumy w wysokości około 220 mln euro jako ostatniej raty za ten sezon.

Serie A Mediapro Sky DAZN logo


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Szacuje się, że jeśli sezon Serie A zostanie zakończony, włoska piłka nożna może stracić od 700 mln euro do nawet 1 mld euro. Przepadną bowiem wpływy nie tylko od kibiców, ale też od sponsorów i nadawców.

Oświadczenie władz Serie A: „Komitet wykonawczy Lega Serie A potwierdza… że warunki umowne muszą być przestrzegane”.
Władze Serie A spotkały się z posiadaczami praw 2 tygodnie temu i wezwała ich do „przestrzegania terminów płatności określonych w umowach w celu utrzymania konstruktywnych relacji”.

Wcześniej dyrektor generalny Sky Italia, Maximo Ibarra powiedział agencji prasowej Ansa, że ​​nadawca chce wynegocjować rozwiązanie, ale prośba ta nie potrafiła przekonać władz Serie A

Podobnie jak w angielskiej Premier League, mówi się, że włoski rząd chciałby, aby nadawać szereg pozostałych meczów ligowych w telewizji niekodowanej, a włoski minister sportu Vincenzo Spadafora wręcz na to naciska.

Włochy były do ​​niedawna najbardziej dotkniętym krajem w Europie przez pandemię koronawirusa i 9 marca br. podjęły decyzję o zawieszeniu ligi piłkarskiej. W piątek 29 maja władze włoskiej ligi mają zdecydować, czy wydane zostanie pozwolenie na wznowienie rozgrywek Serie A bez kibiców.

Zostaną przeanalizowane różne możliwości restartu wg kalendarza, które pozwoliłyby na rozegranie wszystkich pozostałych meczów Serie A i Coppa Italia, oczywiście z możliwością rezygnacji z kontynuacji rozgrywek, gdyby było dalsze zagrożenie.

Wcześniej była mowa o definitywnym zakończeniu sezonu 2019/20 do 20 sierpnia, a nowy sezon 2020/21 miałby się rozpocząć 1 września.

Źródło: digitaltveurope.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Futbol w TV


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

189 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88+ SE HEVC HD Multistream

Najnowsza wersja satelitarnego odbiornika Octagon SX88+ SE HD, z DX...

249 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

49 zł Więcej...
reklama