reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2021-05-15 - 2021-05-16 - 2021-05-17

LaLiga z wirtualnymi kibicami na trybunach

dodano: 2020-06-08 16:07
autor: Anita Kaźmierska | źródło: LaLiga/Eleven Sports/satkurier.pl

LaLiga 11 czerwca br. na boiska wraca hiszpańska LaLiga Santander. Kilka dni przed wznowieniem tych rozgrywek LFP ogłosiło innowacje, jakie będą towarzyszyć wszystkim transmisjom aż do końca sezonu 2019/20 (11 kolejek). Ze względu na sytuację związaną z pandemią mecze LaLigi mają wyglądać i brzmieć w telewizji zupełnie inaczej niż przed zawieszeniem rozgrywek.

El Partidazo de Movistar+
wirtualni kibice LaLiga


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Innowacje obejmą: wirtualnie dodany obraz z kibicami na trybunach oraz dodatkowy dźwięk pełnych trybun. Oprócz tego zmianie ulegną pozycje i kąty kamer. Wszystkie te nowości zostaną wdrożone przez spółkę Mediapro, oficjalnego partnera LaLiga w zakresie produkcji sygnału telewizyjnego.
 

- Wprowadziliśmy te zmiany w transmisji, aby fani mogli cieszyć się LaLigą - powiedział Javier Tebas, prezes LaLiga. - Współpracujemy z globalnymi partnerami, aby zapewnić doskonałą jakość oglądania. Jesteśmy w wyjątkowej sytuacji, ale dla nas ważne było, aby móc się dostosować i zaoferować naszym kibicom atrakcyjną, najnowocześniejszą transmisję.

Największą zmianą po powrocie do gry będzie dodanie do transmisji, którą LaLiga zaoferuje międzynarodowym partnerom telewizyjnym, w tym także Eleven Sports i CANAL+ Sport w Polsce, wirtualnych elementów.
 
Po pierwsze będzie to dotyczyło trybun, które zostaną wypełnione wirtualnymi kibicami w barwach klubu gospodarza. W tym celu LaLiga podjęła współpracę z norweską firmą VIZRT. W Polsce technologie te są wykorzystane m.in. w studiach Polsatu Sport i „Wiadomości” TVP. W przerwach meczu obraz z kibicami na trybunach będzie mógł być przekształcany np. w powierzchnię reklamową.

Po drugie innowacyjna transmisja meczów LaLigi będzie także obejmować dodatkowy wirtualny dźwięk, który został stworzony dzięki współpracy z EA Sports FIFA w ramach projektu o nazwie Sounds of the Stands. Wykorzystano bibliotekę audio oficjalnego sponsora LaLiga - EA. Dźwięki zostały zarejestrowane na prawdziwych stadionach i zostały cyfrowo dostosowane, aby można je było wdrożyć w czasie rzeczywistym podczas meczu. Dźwięk imitujący atmosferę pełnych trybun zostanie dostosowany do przebiegu gry - będzie się znacząco zmieniał, np. gdy padnie bramka lub gdy dojdzie do faulu.

Podobne rozwiązania w zakresie wirtualnego dźwięku pełnych trybun są już wykorzystywane przy meczach Bundesligi i Ekstraklasy.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Futbol w TV


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Zestaw uszczelniający dach z korkiem - ceglasty

Zestaw uszczelniający masztu z nakładką uszczelniająca poszycie dachu, nakładką uszczelniającą...

119 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

279 zł Więcej...
reklama