reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2021-01-24 - 2021-01-25 - 2021-01-26

Formuła E dokończy sezon w Berlinie. Transmisje w Eurosporcie

dodano: 2020-06-17 16:40 | aktualizacja: 2020-06-17 17:12
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Formula E/satkurier.pl

Formuła E Formuła E, czyli wyścigi samochodów elektrycznych, ma wrócić w sierpniu na nieczynne lotnisko Berlin-Tempelhof. Sześć wyścigów w ciągu dziewięciu dni da odpowiedź, kto wygra sezon 2019/20 ABB FIA Formula E Championship. Wznowiony sezon będzie liczył łącznie 11 zamiast 14 wyścigów. Transmisje Formuły E na antenie Eurosportu i w Eurosport Playerze.

ABB FIA Formula E Championship
Lotnisko Berlin-Tempelhof


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sezon 2019/20 Formuły E zostanie dokończony w trzech seriach po dwa wyścigi: 5/6 sierpnia, 8/9 sierpnia i 12/13 sierpnia. Każda para wyścigów będzie wykorzystywać inną konfigurację torów.

W ramach Formuły E odbyło się już pięć wyścigów, zanim sezon został zawieszony z powodu wybuchu pandemii koronawirusa. W klasyfikacji generalnej prowadzi kierowca DS Techeetah Antonio Felix da Costa, który jest tylko 11 punktów wyżej od rywala Mitcha Evansa z Panasonic Jaguar Racing. Tytułu mistrzowskiego broni Jean-Eric Vergne, który jest obecnie ósmy.
 

Jak czytamy w komunikacie, Formuła E i FIA ściśle współpracują z zespołami i lokalnymi władzami, aby opracować plan bezpiecznego zakończenia mistrzostw. Aby zminimalizować ryzyko, Formuła E wprowadza ścisłe środki bezpieczeństwa, w tym ściganie się bez udziału publiczności.

Zgodnie z wytycznymi niemieckiego rządu, na miejscu przebywać maksymalnie 1000 osób, w tym lokalni dostawcy i załogi medyczne, przy czym każdy team Formuły E zaangażuje 20 pracowników. Wszystkie pozostałe działania będą prowadzone zdalnie.

Kluczowy protokół obejmuje obowiązkowe testy na koronawirusa przed wyścigami, a także kontrole na miejscu każdego dnia po przybyciu na tor. Formuła E ma również aktywnie wymuszać stosowanie maseczek, zachowanie dystansu społecznego i ograniczanie ruchu dzięki podziałowi na strefy.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Motosport


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 800UHD

AB CryptoBox 800UHD - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AB...

349 zł Więcej...

DJI Osmo Pocket

1 190 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox TWO Ultra HD BT

Najnowszy i najszybszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy...

1 690 zł Więcej...
reklama