reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kolekcja Święto Muzyki w CANAL+ telewizja przez internet

dodano: 2020-06-18 12:30
autor: Anita Kaźmierska | źródło: CANAL+/satkurier.pl

Niech żyje rock W ramach usługi CANAL+ telewizja przez internet pojawiła się nowa kolekcja z okazji Święta Muzyki, obchodzonego 21 czerwca. Kolekcja, dostępna bez dodatkowych opłat dla użytkowników tej usługi OTT, obejmuje 28 filmów, zapisów koncertów i dokumentów, których bohaterami są takie gwiazdy, jak Elvis Presley, John Lennon, Whitney Houston, Teddy Pendergrass czy Elton John.

Święto Muzyki Canal+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
21 czerwca po raz 39. będziemy obchodzić Święto Muzyki celebrowane w ponad 300 miastach, 100 krajach i na 5 kontynentach. Powstało ono we Francji z inicjatywy kompozytora polskiego pochodzenia Marcela Landowskiego i od lat łączy melomanów na całym świecie.

Obecnie, gdy instytucje kultury nie mają możliwości celebrowania święta muzyki w tradycyjny sposób, melomani mogą włączyć się w obchody święta inaczej niż dotychczas. Umożliwia to m.in. nowy serwis CANAL+ telewizja przez internet, gdzie udostępniono 19 czerwca specjalną kolekcję Święto Muzyki z 28 koncertami oraz produkcjami przedstawiającymi historie osób i wydarzeń, które odmieniły polski i światowy rynek muzyczny. W wyselekcjonowanej przez CANAL+ kolekcji produkcji każdy miłośnik muzyki znajdzie program odpowiadający jego zainteresowaniom – od muzyki klasycznej, poprzez jazz i historię rocka aż do gwiazd współczesnej muzyki rozrywkowej.

W kolekcji Święto Muzyki znalazły się takie produkcje, jak:

Sonata Księżycowa. Głuchota w trzech częściach – dokument koncentruje się na jedenastoletnim głuchym pianiście i jego starzejących się niesłyszących dziadkach. Chłopiec uczy się grać jedną z najbardziej ukochanych kompozycji Beethovena.

Cavern Club: Niesłabnący rytm – słynny Cavern Club został założony w 1957 roku w Wielkiej Brytanii przez młodego miłośnika jazzu, Alana Sytnera. Mężczyzna chciał w centrum Liverpoolu otworzyć lokal wzorowany na paryskich klubach jazzowych. W Cavernie odbyło się wiele koncertów znamienitych zespołów, w tym aż 292 występów grupy The Beatles. Klub przetrwał dwa zamknięcia oraz zniszczenie, po którym został odbudowany.

Elvis Presley – film dokumentalny, którego twórcy pokazują drogę artysty na szczyt. Elvis Aaron Presley urodził się w 1935 roku w miasteczku Tupelo w stanie Missisipi, aby wyrosnąć na ikonę popkultury.

Niech żyje rock – twórcy filmu prezentują muzykę i ekskluzywne wywiady z tytanami rocka, między innymi z członkami zespołów: Metallica, Guns N' Roses, Slipknot, Korn, Avenged Sevenfold, Rob Zombie. Jest to okazja, by lepiej poznać uwielbiany, choć często źle rozumiany gatunek muzyczny. Gwiazdorzy rocka opowiadają o tym, co sprawiło, że poświęcili życie muzyce, a także o więzach z fanami.

Woodstock dzień po dniu – zremasterowany dokument będący zapisem festiwalu Woodstock z 18 sierpnia 1969 roku, czyli jednego z ważniejszych wydarzeń, które zmieniły na zawsze historię rock and rolla. Jest to kronika wydarzeń nie tylko muzycznych, lecz także obyczajowych i politycznych.

The Beatles – eksplozja – film dokumentalny o Beatlesach przedstawiający konferencje prasowe zespołu i przeprowadzane z nimi wywiady telewizyjne.

U2 – zapis berlińskiego koncertu U2 podsumowujący trasę koncertową iNNOCENCE + eXPERIENCE z 2018 roku. Ten wyjątkowy, doskonale nakręcony materiał prezentuje najważniejsze momenty występu.

John i Yoko: Nad nami już tylko niebo – Nieznana historia słynnego albumu Johna Lennona pt. „Imagine”, która jest również opowieścią o spotkaniu Yoko i Johna. Pokazuje dwie artystyczne dusze, które łączą siły i wzajemnie inspirują - zarówno w prywatnej, jak i zawodowej sferze. Owocem ich kooperacji była niezwykła wizja świata, która od lat działa na wyobraźnię milionów ludzi na całym świecie.

ABBA Forever. Zwycięzca bierze wszystko – Historia Abby, od narodzin zespołu do dnia dzisiejszego, komentowana przez wszystkich czterech członków zespołu, ze świeżymi wywiadami i rzadkimi archiwaliami. Członkowie zespołu rozmawiają o przeszłości i spekulują na temat przyszłości. Mnóstwo muzyki i występów jednego z najbardziej znanych, długowiecznych i kasowych zespołów muzycznych.

Whitney – Whitney Houston była uznawana za głos swojego pokolenia, z imponującą liczbą ponad 200 milionów sprzedanych albumów. Mimo zawrotnej kariery nie miała lekkiego życia. Była wychowywana na gwiazdę od chwili, gdy rodzice zobaczyli w małej Whitney wielki talent.

Teddy Pendergrass - król soulu – Teddy Pendergrass, znany również jako „Black Elvis”, zyskał sławę na początku lat 70. XX wieku. Był wokalistą zespołu Harold Melvin & Blue Notes. Sukces przyniosły zespołowi m.in. przeboje „Don't Leave Me This Way” i „If You Don't Know Me By Now”. Pendergrass rozpoczął karierę solową i nagrał klasyczne utwory, w tym „Love TKO” i „Turn Off the Lights”.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platforma CANAL+ (ex nc+)


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel AnkaSat ANK SK-CU G120 1m

Bardzo dobrej jakości koncentryczny kabel satelitarny AnkaSat ANK SK-CU G120...

2 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

199 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

279 zł Więcej...
reklama