reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kolekcja Święto Muzyki w CANAL+ telewizja przez internet

dodano: 2020-06-18 12:30
autor: Anita Kaźmierska | źródło: CANAL+/satkurier.pl

Niech żyje rock W ramach usługi CANAL+ telewizja przez internet pojawiła się nowa kolekcja z okazji Święta Muzyki, obchodzonego 21 czerwca. Kolekcja, dostępna bez dodatkowych opłat dla użytkowników tej usługi OTT, obejmuje 28 filmów, zapisów koncertów i dokumentów, których bohaterami są takie gwiazdy, jak Elvis Presley, John Lennon, Whitney Houston, Teddy Pendergrass czy Elton John.

Święto Muzyki Canal+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
21 czerwca po raz 39. będziemy obchodzić Święto Muzyki celebrowane w ponad 300 miastach, 100 krajach i na 5 kontynentach. Powstało ono we Francji z inicjatywy kompozytora polskiego pochodzenia Marcela Landowskiego i od lat łączy melomanów na całym świecie.

Obecnie, gdy instytucje kultury nie mają możliwości celebrowania święta muzyki w tradycyjny sposób, melomani mogą włączyć się w obchody święta inaczej niż dotychczas. Umożliwia to m.in. nowy serwis CANAL+ telewizja przez internet, gdzie udostępniono 19 czerwca specjalną kolekcję Święto Muzyki z 28 koncertami oraz produkcjami przedstawiającymi historie osób i wydarzeń, które odmieniły polski i światowy rynek muzyczny. W wyselekcjonowanej przez CANAL+ kolekcji produkcji każdy miłośnik muzyki znajdzie program odpowiadający jego zainteresowaniom – od muzyki klasycznej, poprzez jazz i historię rocka aż do gwiazd współczesnej muzyki rozrywkowej.

W kolekcji Święto Muzyki znalazły się takie produkcje, jak:

Sonata Księżycowa. Głuchota w trzech częściach – dokument koncentruje się na jedenastoletnim głuchym pianiście i jego starzejących się niesłyszących dziadkach. Chłopiec uczy się grać jedną z najbardziej ukochanych kompozycji Beethovena.

Cavern Club: Niesłabnący rytm – słynny Cavern Club został założony w 1957 roku w Wielkiej Brytanii przez młodego miłośnika jazzu, Alana Sytnera. Mężczyzna chciał w centrum Liverpoolu otworzyć lokal wzorowany na paryskich klubach jazzowych. W Cavernie odbyło się wiele koncertów znamienitych zespołów, w tym aż 292 występów grupy The Beatles. Klub przetrwał dwa zamknięcia oraz zniszczenie, po którym został odbudowany.

Elvis Presley – film dokumentalny, którego twórcy pokazują drogę artysty na szczyt. Elvis Aaron Presley urodził się w 1935 roku w miasteczku Tupelo w stanie Missisipi, aby wyrosnąć na ikonę popkultury.

Niech żyje rock – twórcy filmu prezentują muzykę i ekskluzywne wywiady z tytanami rocka, między innymi z członkami zespołów: Metallica, Guns N' Roses, Slipknot, Korn, Avenged Sevenfold, Rob Zombie. Jest to okazja, by lepiej poznać uwielbiany, choć często źle rozumiany gatunek muzyczny. Gwiazdorzy rocka opowiadają o tym, co sprawiło, że poświęcili życie muzyce, a także o więzach z fanami.

Woodstock dzień po dniu – zremasterowany dokument będący zapisem festiwalu Woodstock z 18 sierpnia 1969 roku, czyli jednego z ważniejszych wydarzeń, które zmieniły na zawsze historię rock and rolla. Jest to kronika wydarzeń nie tylko muzycznych, lecz także obyczajowych i politycznych.

The Beatles – eksplozja – film dokumentalny o Beatlesach przedstawiający konferencje prasowe zespołu i przeprowadzane z nimi wywiady telewizyjne.

U2 – zapis berlińskiego koncertu U2 podsumowujący trasę koncertową iNNOCENCE + eXPERIENCE z 2018 roku. Ten wyjątkowy, doskonale nakręcony materiał prezentuje najważniejsze momenty występu.

John i Yoko: Nad nami już tylko niebo – Nieznana historia słynnego albumu Johna Lennona pt. „Imagine”, która jest również opowieścią o spotkaniu Yoko i Johna. Pokazuje dwie artystyczne dusze, które łączą siły i wzajemnie inspirują - zarówno w prywatnej, jak i zawodowej sferze. Owocem ich kooperacji była niezwykła wizja świata, która od lat działa na wyobraźnię milionów ludzi na całym świecie.

ABBA Forever. Zwycięzca bierze wszystko – Historia Abby, od narodzin zespołu do dnia dzisiejszego, komentowana przez wszystkich czterech członków zespołu, ze świeżymi wywiadami i rzadkimi archiwaliami. Członkowie zespołu rozmawiają o przeszłości i spekulują na temat przyszłości. Mnóstwo muzyki i występów jednego z najbardziej znanych, długowiecznych i kasowych zespołów muzycznych.

Whitney – Whitney Houston była uznawana za głos swojego pokolenia, z imponującą liczbą ponad 200 milionów sprzedanych albumów. Mimo zawrotnej kariery nie miała lekkiego życia. Była wychowywana na gwiazdę od chwili, gdy rodzice zobaczyli w małej Whitney wielki talent.

Teddy Pendergrass - król soulu – Teddy Pendergrass, znany również jako „Black Elvis”, zyskał sławę na początku lat 70. XX wieku. Był wokalistą zespołu Harold Melvin & Blue Notes. Sukces przyniosły zespołowi m.in. przeboje „Don't Leave Me This Way” i „If You Don't Know Me By Now”. Pendergrass rozpoczął karierę solową i nagrał klasyczne utwory, w tym „Love TKO” i „Turn Off the Lights”.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platforma CANAL+ (ex nc+)


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Antena Famaval 80SP ceglasta

Portugalska antena podświetlana firmy Famaval 80cm, do odbioru wiązek satelitów...

79 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

59 zł Więcej...
reklama