reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

RTL rezygnuje z transmitowania Formuły 1

dodano: 2020-06-21 13:11 | aktualizacja: 2020-06-23 08:04
autor: Jerzy Kruczek | źródło: RTL

RTL_Formula_1_logo_360px.jpg Od 1991 roku nieprzerwanie wyścigi Formuły 1 były dostępne w kanale RTL. Przez trzy dekady Formuła 1 i niemiecka stacja telewizyjna pisały wyjątkową historię sukcesu. Ale z końcem tego sezonu RTL rezygnuje z transmitowania F1. To koniec wyjątkowego rozdziału w historii niemieckiej telewizji RTL - wielu Polaków korzystało z darmowych transmisji FTA z satelity Astra.

RTL UHD F1 Formuła 1


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jörg Graf, dyrektor zarządzający RTL, powiedział:

- Zmieniła się konkurencja w zakresie praw telewizyjnych, w niektórych przypadkach rynek przegrzał się, pozostawiając tym samym bardzo ambitne, ale uzasadnione ekonomicznie ramy, które sobie wyznaczyliśmy. Skoncentrujemy się teraz z całą naszą siłą, pasją i radością na piłce nożnej jako na telewizyjnym sporcie nr 1 i naszym niedawno nabytym pakiecie praw.

Od przyszłego roku grupa medialna RTL skupi się na prawach do transmisji meczów piłki nożnej.
Oprócz meczów międzynarodowych reprezentacji narodowej Niemiec obejmuje to także Ligę Europy UEFA i nowo utworzoną Europa Conference League UEFA. Przypomnijmy, że na początku roku grupa medialna RTL zapewniła pełny dostęp do wszystkich 282 meczów od sezonu 2021 do 2024 w celu pokazania ich na swoich kanałach i platformach (HD+).

Formuła 1 w RTL 
Partnerstwo między najlepszą klasą sportów motorowych a RTL to wciąż wyjątkowa historia sukcesu. Po tym, jak nadawca nabył prawa do telewizji w 1991 roku, a jednocześnie Michael Schumacher zadebiutował w najsłynniejszej klasie wyścigowej, Formuła 1 w Niemczech rozwijała się obok piłki nożnej i boksu jako najpopularniejszy sport telewizyjny.

Sukces Michaela Schumachera z 7 tytułami mistrza świata wywołał prawdziwą euforię Formuły 1 w Niemczech.

W szczytowym momencie RTL w 2001 miał średnio 10,44 mln widzów podczas jednego wyścigu F1.

Emocje, które wcześniej nie były znane w transmisjach sportowych, sprawiły, że ten fascynujący sport i jego bohaterowie byli bardzo namacalni dla milionów fanów. Dzięki ciągłemu rozwojowi technologii transmisji RTL wielokrotnie ustanawiał nowe, nagradzane standardy w produkcji sportowej na żywo. Niezapomniane pozostaną występy Niki Laudy w RTL.

Cztery mistrzostwa świata Sebastiana Vettela i ostatnie spektakularne zwycięstwo Nico Rosberga w 2016 roku dały gwarancję, że Formuła 1 nadal jest najczęściej oglądanym sportem seryjnym w niemieckiej telewizji po piłce nożnej.

Ta historia sukcesu F1 w RTL już dobiega końca.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Motosport


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...