reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2020-09-24 - 2020-09-25 - 2020-09-26

Restart z wyścigami Supercars w Sportklubie

dodano: 2020-06-22 10:53
autor: Janusz Sulisz | źródło: Sportklub

Supercars Sportklub Australia v8 virgin 360px.jpg Po czteromiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa władze serii Supercars podjęły decyzję o wznowieniu rywalizacji 27-28 czerwca w Sydney. Nowy sezon zakończy się w lutym, a wszystkie wyścigi kibicie zobaczą na żywo w Sportklubie.

Supercars
Supercars Sportklub Australia v8 virgin 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Supercars wznawia rywalizację, skraca jednak sezon i rozciąga go aż do lutego 2021 roku.
Wszystko to spowodowane jest wciąż zmieniającą się sytuacją pandemiczną i niepewnością, jaka towarzyszy nam na każdym kroku. Wstępny plan zaproponowany przez organizatorów zakłada, że do końca sezonu odbędzie się jedenaście rund, a ponowny wyścig o mistrzostwo rozpocznie się w ostatni weekend czerwca na Sydney Motorsport Park. 
  

 - Możliwość wznowienia rywalizacji to świetna wiadomość dla wszystkich fanów serii – powiedział dyrektor generalny Supercars, Sean Seamer. 

– Stworzyliśmy plan, który pozwala nam elastycznie reagować w przypadku zmieniających się warunków, ściśle współpracujemy ze wszystkimi stronami zaangażowanymi w organizację wyścigów tak, aby były one bezpieczne i zgodne z nowymi zaostrzonymi przepisami.

  
Po raz pierwszy w kalendarzu Supercars pojawi się dwudniowe wydarzenie na Sydney Motorsport Park, które jednocześnie będzie restartem nowego sezonu. Obecnie włodarze serii zakładają, że większość wyścigów organizowana będzie w dwudniowej formule. Wyjątkiem jest tu jedynie legendarne Auto Bathurst 1000, które zaplanowane jest jako czterodniowe wydarzenie z głównym wyścigiem rozgrywanym na dystansie 161 okrążeń, zaplanowanym na 11 października. 
  
W toku ustaleń wszystkich zainteresowanych stron postanowiono zrezygnować z rozgrywanych na torach ulicznych wyścigów w Gold Coast i Newcastle, do kalendarza dodano natomiast drugi start na Mount Panorama Circuit w Bathurst. Poza październikowym wyścigiem, kierowcy pojawią się na tym obiekcie również w lutym, aby zakończyć sezon. W sumie zaplanowanych zostało 11 rund, a każdą z nich kibice zobaczą na żywo wyłącznie w Sportklubie. 

Niemal wszystkie lokalizacje i terminy nowych startów zostały już potwierdzone, negocjacje dotyczą jeszcze wyłącznie styczniowego wyścigu w Auckland w Nowej Zelandii. 

Tu jest cały terminarz 2020 Virgin Australia Supercars Championship.
  
Do klasyfikacji końcowej dodane zostaną wyniki pierwszej tegorocznej rundy, która odbyła się zgodnie z planem w lutym w Adelajdzie. W dwudniowej rywalizacji najlepszy okazał się wówczas Scott McLaughlin i to on otwiera obecnie klasyfikację kierowców. Tuż za jego plecami czają się Jamie Whincup i Chaz Mostert. 
  
Restart bieżącego sezonu Supercars 27-28 czerwca w Sydney.
Wszystkie 11 zaplanowanych rund na żywo wyłącznie w Sportklubie. Komentuje Marcin Grzywacz.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Motosport


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Obejma kominowa mocna podwójna E863B - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin dwuczęściowa do masztów...

139 zł Więcej...

Moduł DeltaCam DUO

Najnowszy uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM DUO REV 2.0 Deltacrypt CI ...

539 zł Więcej...

TechniSat DigitRadio 10 IR DAB+ WiFi radio Internetowe

Cyfrowe radio DAB+, radio Internetowe oraz radio analogowe UKF/FM od...

529 zł Więcej...
reklama