reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2021-04-17 - 2021-04-18 - 2021-04-19

Restart z wyścigami Supercars w Sportklubie

dodano: 2020-06-22 10:53
autor: Janusz Sulisz | źródło: Sportklub

Supercars Sportklub Australia v8 virgin 360px.jpg Po czteromiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa władze serii Supercars podjęły decyzję o wznowieniu rywalizacji 27-28 czerwca w Sydney. Nowy sezon zakończy się w lutym, a wszystkie wyścigi kibicie zobaczą na żywo w Sportklubie.

Supercars
Supercars Sportklub Australia v8 virgin 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Supercars wznawia rywalizację, skraca jednak sezon i rozciąga go aż do lutego 2021 roku.
Wszystko to spowodowane jest wciąż zmieniającą się sytuacją pandemiczną i niepewnością, jaka towarzyszy nam na każdym kroku. Wstępny plan zaproponowany przez organizatorów zakłada, że do końca sezonu odbędzie się jedenaście rund, a ponowny wyścig o mistrzostwo rozpocznie się w ostatni weekend czerwca na Sydney Motorsport Park. 
  

 - Możliwość wznowienia rywalizacji to świetna wiadomość dla wszystkich fanów serii – powiedział dyrektor generalny Supercars, Sean Seamer. 

– Stworzyliśmy plan, który pozwala nam elastycznie reagować w przypadku zmieniających się warunków, ściśle współpracujemy ze wszystkimi stronami zaangażowanymi w organizację wyścigów tak, aby były one bezpieczne i zgodne z nowymi zaostrzonymi przepisami.

  
Po raz pierwszy w kalendarzu Supercars pojawi się dwudniowe wydarzenie na Sydney Motorsport Park, które jednocześnie będzie restartem nowego sezonu. Obecnie włodarze serii zakładają, że większość wyścigów organizowana będzie w dwudniowej formule. Wyjątkiem jest tu jedynie legendarne Auto Bathurst 1000, które zaplanowane jest jako czterodniowe wydarzenie z głównym wyścigiem rozgrywanym na dystansie 161 okrążeń, zaplanowanym na 11 października. 
  
W toku ustaleń wszystkich zainteresowanych stron postanowiono zrezygnować z rozgrywanych na torach ulicznych wyścigów w Gold Coast i Newcastle, do kalendarza dodano natomiast drugi start na Mount Panorama Circuit w Bathurst. Poza październikowym wyścigiem, kierowcy pojawią się na tym obiekcie również w lutym, aby zakończyć sezon. W sumie zaplanowanych zostało 11 rund, a każdą z nich kibice zobaczą na żywo wyłącznie w Sportklubie. 

Niemal wszystkie lokalizacje i terminy nowych startów zostały już potwierdzone, negocjacje dotyczą jeszcze wyłącznie styczniowego wyścigu w Auckland w Nowej Zelandii. 

Tu jest cały terminarz 2020 Virgin Australia Supercars Championship.
  
Do klasyfikacji końcowej dodane zostaną wyniki pierwszej tegorocznej rundy, która odbyła się zgodnie z planem w lutym w Adelajdzie. W dwudniowej rywalizacji najlepszy okazał się wówczas Scott McLaughlin i to on otwiera obecnie klasyfikację kierowców. Tuż za jego plecami czają się Jamie Whincup i Chaz Mostert. 
  
Restart bieżącego sezonu Supercars 27-28 czerwca w Sydney.
Wszystkie 11 zaplanowanych rund na żywo wyłącznie w Sportklubie. Komentuje Marcin Grzywacz.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Motosport


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

259 zł Więcej...

Konwerter SCR 24UB Opticum Robust 3 Legacy

Konwerter Unicable UB24 + 3 Legacy marki Opticum Robust pozwala...

189 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM900 RC20 UHD 2xS2 FBC

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy model DM900...

1 399 zł Więcej...
reklama