reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2021-01-24 - 2021-01-25 - 2021-01-26

Restart z wyścigami Supercars w Sportklubie

dodano: 2020-06-22 10:53
autor: Janusz Sulisz | źródło: Sportklub

Supercars Sportklub Australia v8 virgin 360px.jpg Po czteromiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa władze serii Supercars podjęły decyzję o wznowieniu rywalizacji 27-28 czerwca w Sydney. Nowy sezon zakończy się w lutym, a wszystkie wyścigi kibicie zobaczą na żywo w Sportklubie.

Supercars
Supercars Sportklub Australia v8 virgin 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Supercars wznawia rywalizację, skraca jednak sezon i rozciąga go aż do lutego 2021 roku.
Wszystko to spowodowane jest wciąż zmieniającą się sytuacją pandemiczną i niepewnością, jaka towarzyszy nam na każdym kroku. Wstępny plan zaproponowany przez organizatorów zakłada, że do końca sezonu odbędzie się jedenaście rund, a ponowny wyścig o mistrzostwo rozpocznie się w ostatni weekend czerwca na Sydney Motorsport Park. 
  

 - Możliwość wznowienia rywalizacji to świetna wiadomość dla wszystkich fanów serii – powiedział dyrektor generalny Supercars, Sean Seamer. 

– Stworzyliśmy plan, który pozwala nam elastycznie reagować w przypadku zmieniających się warunków, ściśle współpracujemy ze wszystkimi stronami zaangażowanymi w organizację wyścigów tak, aby były one bezpieczne i zgodne z nowymi zaostrzonymi przepisami.

  
Po raz pierwszy w kalendarzu Supercars pojawi się dwudniowe wydarzenie na Sydney Motorsport Park, które jednocześnie będzie restartem nowego sezonu. Obecnie włodarze serii zakładają, że większość wyścigów organizowana będzie w dwudniowej formule. Wyjątkiem jest tu jedynie legendarne Auto Bathurst 1000, które zaplanowane jest jako czterodniowe wydarzenie z głównym wyścigiem rozgrywanym na dystansie 161 okrążeń, zaplanowanym na 11 października. 
  
W toku ustaleń wszystkich zainteresowanych stron postanowiono zrezygnować z rozgrywanych na torach ulicznych wyścigów w Gold Coast i Newcastle, do kalendarza dodano natomiast drugi start na Mount Panorama Circuit w Bathurst. Poza październikowym wyścigiem, kierowcy pojawią się na tym obiekcie również w lutym, aby zakończyć sezon. W sumie zaplanowanych zostało 11 rund, a każdą z nich kibice zobaczą na żywo wyłącznie w Sportklubie. 

Niemal wszystkie lokalizacje i terminy nowych startów zostały już potwierdzone, negocjacje dotyczą jeszcze wyłącznie styczniowego wyścigu w Auckland w Nowej Zelandii. 

Tu jest cały terminarz 2020 Virgin Australia Supercars Championship.
  
Do klasyfikacji końcowej dodane zostaną wyniki pierwszej tegorocznej rundy, która odbyła się zgodnie z planem w lutym w Adelajdzie. W dwudniowej rywalizacji najlepszy okazał się wówczas Scott McLaughlin i to on otwiera obecnie klasyfikację kierowców. Tuż za jego plecami czają się Jamie Whincup i Chaz Mostert. 
  
Restart bieżącego sezonu Supercars 27-28 czerwca w Sydney.
Wszystkie 11 zaplanowanych rund na żywo wyłącznie w Sportklubie. Komentuje Marcin Grzywacz.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Motosport


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 219 zł Więcej...

TNT Sat: dekoder Sagemcom HD + karta

Dekoder Sagemcom HD wraz z kartą TNT Sat. Zapewnia dostęp...

629 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X - Netflix

Nowość - Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X -...

389 zł Więcej...
reklama