reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVN, TVN24, Onet i WP zapraszają Andrzeja Dudę i Rafała Trzaskowskiego [akt.]

dodano: 2020-06-29 19:39 | aktualizacja: 2020-07-01 22:01
autor: Ryszard Las | źródło: TVN24.pl/Onet.pl

DEbata TVN24 TVN wp onet 2020 360px.jpg TVN, TVN24 i największe polskie portale: ONET oraz WP zapraszają Andrzeja Dudę i Rafała Trzaskowskiego do wspólnej debaty prezydenckiej. Multimedialna debata planowana jest na czwartek 2 lipca o godz. 19:25. Prowadzić ją będą: Monika Olejnik (TVN24), Grzegorz Kajdanowicz (TVN/TVN24), Andrzej Stankiewicz (ONET) i Marek Kacprzak (WP). Na udział w debacie zgodził się już kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski.

TVN24.pl
Debata prezydencka TVN Onet WP 2020 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Debata odbędzie się wedle precyzyjnie ustalonych zasad.
O kolejności odpowiedzi na pytania, zabierania głosu w podsumowaniu, czy też miejscu w studiu decydować będzie losowanie. Formuła debaty przewiduje pytania dziennikarzy, riposty, wzajemne pytania, pytania od widzów oraz wolne oświadczenia kandydatów.

Każda redakcja będzie zbierała pytania od widzów i internautów.

Debata będzie dostępna na wszystkich najważniejszych platformach TVN, WP oraz Onetu, a także na Twitterze, Facebooku i Youtubie.

Sygnał debaty nieodpłatnie udostępniony zostanie także wszystkim innym zainteresowanym mediom.

Odpowiadając na gotowość Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego do wzięcia udziału w debacie, wierzymy, że transmitowana w wielu mediach tradycyjnych i internetowych debata, ułatwi milionom widzów i użytkowników podjęcie świadomej oraz odpowiedzialnej decyzji w wyborach.

Rafał Trzaskowski natychmiast potwierdził na Twitterze swój udział w tej debacie.

Za to o udział Andrzeja Dudy w debacie pytany był rzecznik jego sztabu Adam Bielan:

- Jest gotowy spotkać się na debacie, akurat w czwartek mamy duże spotkanie z mieszkańcami woj. lubuskiego, ale mamy zaproszenie ze strony TVP. Czekamy na Rafała Trzaskowskiego oznajmił w „Kropce nad i" w TVN24.

Pytany o inny termin nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi.

Aktualizacja 1.07.2020 r.:
Debata się nie odbędzie. Poniżej wspólne oświadczenie TVN, TVN24, Onet i WP w tej sprawie.

TVN, TVN24, Onet oraz WP zaprosiły sztaby kandydatów na prezydenta do wspólnej debaty. Wierzyliśmy, że taka niezależna, transmitowana w mediach tradycyjnych i internetowych debata ułatwi milionom naszych widzów i użytkowników podjęcie świadomej i odpowiedzialnej decyzji w drugiej turze wyborów prezydenckich.

Zrobiliśmy wszystko, aby planowana debata była jak najbardziej demokratyczna, transparentna, niefaworyzująca żadnego z kandydatów, a jednocześnie po raz pierwszy zorganizowana w sposób, który umożliwiał obejrzenie jej zarówno w telewizji, jak i w internecie przez praktycznie każdego mieszkańca Polski i każdego wyborcę wśród Polonii.

Zaproszenie na debatę było jednocześnie zaproszeniem sztabów do dyskusji na temat wszystkich jej szczegółów i zasad. Niestety sztab Andrzeja Dudy odmówił uczestnictwa w tych rozmowach i ostatecznie poinformował nas, że ich kandydat nie weźmie udziału w debacie. Tym samym z przykrością informujemy, że jutrzejsza debata nie może się odbyć.

Michał Samul, redaktor naczelny TVN24
Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny Onet
Piotr Mieśnik, redaktor naczelny WPMateriał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

179 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Antena Fuba DAT902B LTE

Antena została nagrodzona statuetką SAT Kurier Awards 2015 w kategorii...

129 zł Więcej...
reklama