reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sky zamknął 3 kanały filmowe SD

dodano: 2020-07-04 13:02 | aktualizacja: 2020-07-04 13:12
autor: RO | źródło: rxtvinfo.com

Sky Cinema UK Platforma Sky UK zrobiła znaczący krok w kierunku dystrybucji tylko kanałów HD w Wielkiej Brytanii. Sky Cinema Select (obecnie emitowany jako Sky Cinema Star Wars), Sky Cinema Hits i Sky Cinema Sci-Fi/Horror są dostępne na satelicie wyłącznie w HD od końca czerwca.

Sky Cinema


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Subskrybenci ze starymi odbiornikami SD otrzymują w efekcie już trzy kanały mniej, jeżeli opłacą Sky Cinema. Przez ostatnie 4 lata kanały HD były dołączane do oferty satelitarnej Sky Cinema w standardzie, a przy okazji Sky mocno naciska na aktualizacje swojej nowej platformy Sky Q.

W międzyczasie Sky uruchomi także nowy kanał filmowy – Sky Cinema Animation. Będzie on dostępny dla wszystkich klientów Sky UK i użytkowników Now TV od 23 lipca 2020 roku.

14 lat po zapoczątkowaniu transmisji w wysokiej rozdzielczości na Wyspach Brytyjskich, po raz pierwszy Sky UK zdecydowało się zamknąć wiele kanałów w standardowej jakości na rzecz nadawania wyłącznie w HD. Choć kanały innych nadawców na platformie Sky UK zrobiły to dużo wcześniej, jak np. japoński NHK World.

Sky już ograniczyło dostęp do kanałów SD na austriackim i niemieckim rynku, przechodząc do nowszej kompresji MPEG-4, co spowodowało, że przestały być dostępne na starszych odbiornikach z MPEG-2.

Źródło: rxtvinfo.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Opticum HD Sloth Combo Plus Mini

Odbiornik cyfrowy HD Combo (DVB-S2 + DVB-T/T2/C) PVR Ready marki...

239 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

59 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

179 zł Więcej...
reklama