reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sky zamknął 3 kanały filmowe SD

dodano: 2020-07-04 13:02 | aktualizacja: 2020-07-04 13:12
autor: RO | źródło: rxtvinfo.com

Sky Cinema UK Platforma Sky UK zrobiła znaczący krok w kierunku dystrybucji tylko kanałów HD w Wielkiej Brytanii. Sky Cinema Select (obecnie emitowany jako Sky Cinema Star Wars), Sky Cinema Hits i Sky Cinema Sci-Fi/Horror są dostępne na satelicie wyłącznie w HD od końca czerwca.

Sky Cinema


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Subskrybenci ze starymi odbiornikami SD otrzymują w efekcie już trzy kanały mniej, jeżeli opłacą Sky Cinema. Przez ostatnie 4 lata kanały HD były dołączane do oferty satelitarnej Sky Cinema w standardzie, a przy okazji Sky mocno naciska na aktualizacje swojej nowej platformy Sky Q.

W międzyczasie Sky uruchomi także nowy kanał filmowy – Sky Cinema Animation. Będzie on dostępny dla wszystkich klientów Sky UK i użytkowników Now TV od 23 lipca 2020 roku.

14 lat po zapoczątkowaniu transmisji w wysokiej rozdzielczości na Wyspach Brytyjskich, po raz pierwszy Sky UK zdecydowało się zamknąć wiele kanałów w standardowej jakości na rzecz nadawania wyłącznie w HD. Choć kanały innych nadawców na platformie Sky UK zrobiły to dużo wcześniej, jak np. japoński NHK World.

Sky już ograniczyło dostęp do kanałów SD na austriackim i niemieckim rynku, przechodząc do nowszej kompresji MPEG-4, co spowodowało, że przestały być dostępne na starszych odbiornikach z MPEG-2.

Źródło: rxtvinfo.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka 4K UHD Velocap U3

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

690 zł Więcej...

Miernik Dreamsky TSC-4K TRIO DVB-S2/T2/C2

Profesjonalny miernik Dreamsky TSC-4K TRIO do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów...

1 990 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - Netflix

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

459 zł Więcej...
reklama