reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Radio Nowy Świat w ofercie Open FM i WP Pilot

dodano: 2020-07-08 21:00
autor: Jerzy Kruczek | źródło: WP

Radio Nowy Świat W piątek, 10 lipca br. znani dziennikarze i wieloletni współpracownicy Programu III Polskiego Radia, m.in. Magda Jethon, Wojciech Mann i Marcin Kydryński, uruchomią Radio Nowy Świat. Transmisja będzie dostępna bezpłatnie dla wszystkich użytkowników Open FM oraz WP Pilot - na stronach internetowych, przez aplikacje mobilne Android i iOS, a w WP Pilot także na systemy Windows i Xbox oraz z wykorzystaniem Google Cast i AirPlay.

Radio Nowy Świat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W ramówce Radia Nowy Świat zaplanowano audycje publicystyczne i muzyczne. „Małą Kawę” poprowadzi Wojciech Mann, „Muzykę bardzo poważną” Krzysztof Grabowski, „Dzieci bluesa” Jan Chojnacki, a „Zamach na dziesiątą muzę” Zbigniew Zamachowski. Na antenie usłyszeć będzie można również m.in. Elizę Michalik, Jerzego Sosnowskiego, Kubę Badacha, Marcina Kydryńskiego, Marka Napiórkowskiego, Andrzeja Poniedzielskiego, Wojciecha i Bartosza Waglewskich.
 

– Radio Nowy Świat powstało z miłości do radia. Wspólnym wysiłkiem słuchaczy, dziennikarzy, ludzi kultury i sztuki, realizatorów dźwięku, informatyków i wielu, wielu innych osób powołaliśmy do istnienia radio, o którym nie waham się mówić, że to pierwsze publiczne medium w internecie – uważa Magda Jethon, współtwórczyni Radia Nowy Świat.

– Twórcy Radia Nowy Świat mają szansę na otwarcie nowego rozdziału w historii polskich, kultowych stacji radiowych dostępnych w nowoczesny sposób. Obecność stacji na naszych platformach szybko zapewni legendarnym radiowcom nowe grono słuchaczy, a im samym da dostęp do radia w praktycznie dowolnym miejscu, czasie i na wielu urządzeniach. Radio Nowy Świat to projekt, który powstał z pasji do radia, dlatego bardzo cieszymy się na tę współpracę – mówi Joanna Skwarna, VP Product w Wirtualnej Polsce.

Radio Nowy Świat jest tworzone przez spółkę Ratujmy Trójkę, w skład której wchodzą byli dziennikarze i wieloletni współpracownicy Programu III Polskiego Radia oraz słuchacze. Finansowanie stacji odbywa się poprzez crowdfunding w serwisie Patronite. Dotychczas twórcy zyskali 25 tys. patronów, którzy deklarują regularne wpłaty, dające łączną kwotę 650 tys. zł miesięcznie.

Radio Nowy Świat będzie pierwszym kanałem audio w WP Pilot.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radio


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

279 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

349 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 249 zł Więcej...