reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Radio Nowy Świat w ofercie Open FM i WP Pilot

dodano: 2020-07-08 21:00
autor: Jerzy Kruczek | źródło: WP

Radio Nowy Świat W piątek, 10 lipca br. znani dziennikarze i wieloletni współpracownicy Programu III Polskiego Radia, m.in. Magda Jethon, Wojciech Mann i Marcin Kydryński, uruchomią Radio Nowy Świat. Transmisja będzie dostępna bezpłatnie dla wszystkich użytkowników Open FM oraz WP Pilot - na stronach internetowych, przez aplikacje mobilne Android i iOS, a w WP Pilot także na systemy Windows i Xbox oraz z wykorzystaniem Google Cast i AirPlay.

Radio Nowy Świat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W ramówce Radia Nowy Świat zaplanowano audycje publicystyczne i muzyczne. „Małą Kawę” poprowadzi Wojciech Mann, „Muzykę bardzo poważną” Krzysztof Grabowski, „Dzieci bluesa” Jan Chojnacki, a „Zamach na dziesiątą muzę” Zbigniew Zamachowski. Na antenie usłyszeć będzie można również m.in. Elizę Michalik, Jerzego Sosnowskiego, Kubę Badacha, Marcina Kydryńskiego, Marka Napiórkowskiego, Andrzeja Poniedzielskiego, Wojciecha i Bartosza Waglewskich.
 

– Radio Nowy Świat powstało z miłości do radia. Wspólnym wysiłkiem słuchaczy, dziennikarzy, ludzi kultury i sztuki, realizatorów dźwięku, informatyków i wielu, wielu innych osób powołaliśmy do istnienia radio, o którym nie waham się mówić, że to pierwsze publiczne medium w internecie – uważa Magda Jethon, współtwórczyni Radia Nowy Świat.

– Twórcy Radia Nowy Świat mają szansę na otwarcie nowego rozdziału w historii polskich, kultowych stacji radiowych dostępnych w nowoczesny sposób. Obecność stacji na naszych platformach szybko zapewni legendarnym radiowcom nowe grono słuchaczy, a im samym da dostęp do radia w praktycznie dowolnym miejscu, czasie i na wielu urządzeniach. Radio Nowy Świat to projekt, który powstał z pasji do radia, dlatego bardzo cieszymy się na tę współpracę – mówi Joanna Skwarna, VP Product w Wirtualnej Polsce.

Radio Nowy Świat jest tworzone przez spółkę Ratujmy Trójkę, w skład której wchodzą byli dziennikarze i wieloletni współpracownicy Programu III Polskiego Radia oraz słuchacze. Finansowanie stacji odbywa się poprzez crowdfunding w serwisie Patronite. Dotychczas twórcy zyskali 25 tys. patronów, którzy deklarują regularne wpłaty, dające łączną kwotę 650 tys. zł miesięcznie.

Radio Nowy Świat będzie pierwszym kanałem audio w WP Pilot.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radio


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

220 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 25cm

Aluminiowy stojak ścienny 25cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

58 zł Więcej...
reklama