reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Powstanie prequel serialu „Wiedźmin” Netflixa

dodano: 2020-07-27 16:52
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Netflix/satkurier.pl

Wiedźmin Netflix The Witcher Netflix, producent serialu „Wiedźmin”, zapowiedział powstanie prequela pod tytułem „The Witcher: Blood Origin”. Akcja tego 6-częściowego spin-off „Wiedźmina” będzie toczyła się 1200 lat przed Geraltem z Rivii, kiedy na świecie pojawił się pierwszy wiedźmin.

Netflix
Wiedźmin Netflix The Witcher


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- 1200 lat przed Geraltem z Rivii światy potworów, ludzi i elfów połączyły się w jeden, i pojawił się pierwszy wiedźmin. Przedstawiamy „The Witcher: Blood Origin”, 6-częściowy spin-off „Wiedźmina” od Declana de Barry i Lauren Schmidt Hissrich - ogłosił Netflix na swoim twitterowym profilu. Produkcja przedstawia dawno zapomnianą historię osadzoną w świecie elfów, która wydarzyła się 1200 lat przed akcją przedstawioną w serialu „Wiedźmin”. Opowie o pochodzeniu i losach pierwszego wiedźmina oraz o wydarzeniach, które doprowadziły do „Koniunkcji Sfer”, kiedy to światy potworów, ludzi i elfów połączyły się.

Declan de Barra będzie showrunnerem, a Lauren Schmidt Hissrich producentem wykonawczym „The Witcher: Blood Origin”. Andrzej Sapkowski, autor książek o Wiedźminie, będzie pełnił rolę konsultanta kreatywnego. W projekcie udział wezmą również: Jason Brown i Sean Daniel z Hivemind oraz Tomek Bagiński i Jarek Sawko z Platige Films jako producenci wykonawczy.
 

- Jako wielbiciel fantastyki jestem podekscytowany, że mogę opowiedzieć historię „The Witcher: Blood Origin”. Od kiedy po raz pierwszy przeczytałem książkę z sagi „Wiedźmina”, nurtowało mnie pytanie: jak naprawdę wyglądał świat elfów przed kataklizmem, jakim okazało się przybycie ludzi? Od zawsze fascynowały mnie wzloty i upadki cywilizacji, w której na krótko przed nim rozkwitły nauka i odkrycia. Jak bezpowrotnie w procesie kolonizacji i pisania historii na nowo utracono ogromne zasoby wiedzy w tak krótkim czasie, pozostawiając jedynie urywki prawdziwych wydarzeń - powiedział Declan de Barra.

- Jestem podekscytowana na myśl o współpracy z Declanem i ekipą Netflix nad serialem „The Witcher: Blood Origin”. To niesamowite wyzwanie móc zgłębić świat Wiedźmina, który stworzył Andrzej Sapkowski. Nie możemy się doczekać, by przedstawić widzom nowych bohaterów i całkowicie oryginalną opowieść, która wzbogaci to niezwykle magiczne uniwersum - powiedziała Lauren Schmidt Hissrich.

- To wspaniale, jak zgodnie z pierwotnymi planami, świat Wiedźmina się powiększa. Mam nadzieję, że dzięki temu saga zyska jeszcze większe rzesze fanów - powiedział Andrzej Sapkowski.

Serial „The Witcher: Blood Origin” będzie kręcony w Wielkiej Brytanii.

Dodajmy, że w styczniu Netflix zapowiedział również animowany spin-off „Wiedźmina” pod tytułem „The Witcher: Nightmare Of The Wolf”.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo + moduł nc+ CI+ telewizja na kartę

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

999 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC Biały

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Inteligentny kabel iHDMI 1,8m

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 1,8m (HDMI v.1.4) - działa...

209 zł Więcej...
reklama