reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Koncert w 100-lecie urodzin Jana Pawła II w Telewizji Polsat

dodano: 2020-07-30 15:29
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Telewizja Polsat/satkurier.pl

Maryi Królowej śpiewajmy Telewizja Polsat Z okazji Święta Matki Bożej Zielnej i 100-lecia urodzin Jana Pawła II Telewizja Polsat przygotowała wyjątkowy koncert. 1 sierpnia w żywieckim amfiteatrze wykonano najpiękniejsze piosenki religijne i ulubione pieśni oazowe Ojca Świętego. Wystąpili znakomici polscy artyści: Stanisława Celińska, Kamil Bednarek, Natalia Nykiel, Golec uOrkiestra, Krzysztof Cugowski, Natalia Szroeder i wielu innych. Towarzyszyła im Grott Orkiestra. Retransmisja 16 sierpnia w Polsacie.

Maryi Królowej śpiewajmy Telewizja Polsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Życiowe motto papieża Jana Pawła II i hasło jego pontyfikatu brzmiało „Totus Tuus Maria”, czyli „Cały Twój, Maryjo”. Kult maryjny był dla Ojca Świętego ogromnie ważny, a pieśni ku czci Maryi jego ulubionymi. - Żaden papież tyle razy nie zawierzył Matce Bożej w opiekę narodów, kontynentów, Kościoła i całego świata, co Papież Wojtyła - powiedział o nim włoski mariolog Stefano De Fiores. Ojciec Święty wierzył, że to Maryja uratowała mu życie po zamachu 13 maja 1981 roku, na placu Świętego Piotra w Rzymie.

Koncert poświęcony Matce Bożej i 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II odbył się w Żywcu - miejscu szczególnie bliskim sercu papieża, bo z tamtych okolic wywodzi się ród Wojtyłów i Jan Paweł II wielokrotnie przyjeżdżał w te okolice, jako duszpasterz i turysta.

Żywiecki amfiteatr wypełniły dźwięki ukochanej pieśni Ojca Świętego „Barki”. Papież wielokrotnie podkreślał, że utwór ten towarzyszył mu w najważniejszych momentach życia. - Miałem ją w uszach, kiedy słyszałem wyrok konklawe. I z nią, z tą oazową pieśnią nie rozstawałem się przez wszystkie te lata. Była jakimś ukrytym tchnieniem Ojczyzny. Była też przewodniczką na różnych drogach Kościoła - wspominał w sierpniu 2002 roku, po zakończeniu mszy na krakowskich Błoniach, gdy zgromadzony tłum zaśpiewał dla niego „Barkę”.
 
Stanisława Celińska, fot. Telewizja Polsat

Golec uOrkiestra wykonała przepiękny utwór maryjny „Abba Ojcze”, a zespół Pectus zaśpiewał przełożoną na wiele języków polską pieśń „Czarna Madonna”. Ulubione pieśni Jana Pawła II wykonali również: Stanisława Celińska, Natalia Nykiel, Tulia, Kamil Bednarek, Arka Noego, Mateusz Ziółko, Krzysztof Cugowski, Staszek Karpiel-Bułecka, Bogusława Kudasik z góralami i Andrzej Lampert. Artystom towarzyszyła Grott Orkiestra, do której w wybranych utworach dołączyli żywieccy artyści - wybitni multiinstrumentaliści, a koncert poprowadziła Paulina Sykut-Jeżyna.
 
Paulina Sykut-Jeżyna, fot. Telewizja Polsat

„Maryi Królowej śpiewajmy – koncert w 100-lecie urodzin Jana Pawła II” w niedzielę, 16 sierpnia o godz. 16:50 na antenie Polsatu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł DeltaCam DUO

Najnowszy uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM DUO REV 2.0 Deltacrypt CI ...

539 zł Więcej...

Stojak bezinwazyjny 48/100

Bezinwazyjny stojak dla anteny satelitarnej o średnicy rury 48mm i...

450 zł Więcej...

Moduł Conax Smit + karta nc+ TNK 1m

Karta startowa TNK Mix na 1 miesiąc + do kompletu...

199 zł Więcej...
reklama