reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Dublerka” - serial w ofercie serwisu Empik Go

dodano: 2020-08-05 06:09
autor: Łukasz Knapik | źródło: Empik

Empik Go „Dublerka” Skrywane tajemnice, obsesyjne marzenia o występach na wielkiej scenie oraz toksyczna matczyna miłość to wyzwania, z którymi muszą zmierzyć się główne bohaterki powieści „Dublerka” (Wydawnictwo Albatros). Premierze książki towarzyszy serial audio (Empik Go) pod tym samym tytułem. W rolach głównych pojawiły się Anna Dereszowska, Paulina Holtz, Małgorzata Lewińska i Maria Seweryn, a w pozostałych Monika Chrzanowska i Mateusz Drozda. Premiera książki oraz serialu odbyła się w środę, 29 lipca br.

Empik Go „Dublerka”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Opowieść z pozytywką w tle

„Dublerka” to thriller psychologiczny, którego współautorkami są cztery anglojęzyczne pisarki B.A. Paris, Sophie Hannah, Clare Mackintosh i Holly Brown. Premierze książki towarzyszy serial audio. W rolach głównych pojawią się Anna Dereszowska, Paulina Holtz, Małgorzata Lewińska oraz Maria Seweryn, które wykreowały bardzo charakterystyczne postaci. Jak czytamy w opisie, dzięki specjalnie stworzonej ścieżce dźwiękowej słuchacze będą mogli przenieść się do londyńskiej akademii sztuk scenicznych, w której cztery córki głównych bohaterek, dotąd tworzące zgraną paczkę, staną się konkurentkami. 

- Najważniejszym aspektem pracy przy nagraniach serialu „Dublerka” była praca z aktorkami wcielającymi się w główne role. Każda z nich włożyła mnóstwo wysiłku, żeby wykreowane w sferze dźwiękowej postacie odpowiadały tym opisanym w książce: kobietom różniącym się charakterami, które łączy jednak siła i dążenie do własnych celów. Efekt jest fantastyczny i jesteśmy z niego bardzo dumni

- mówi Monika Rawicka, producentka serialu audio. 

- Niezwykle istotna jest też oprawa muzyczna serialu - prace nad doborem kompozycji traktowaliśmy priorytetowo, również ze względu na rolę, jaką muzyka odgrywa w fabule. Każdej z bohaterek przypisaliśmy inny motyw muzyczny, dopasowany do ich osobowości. Temat przewodni serialu, z charakterystyczną melodią pozytywki, skomponował Dominik Lehmann, reżyser dźwięku i zdolny muzyk

- mówi Paweł Heba, współproducent serialu audio. 


Każdy ma swoje tajemnice

Cztery kobiety i cztery różne osobowości - emocjonalna Kendall, gniewna Carolyn, pewna siebie Elise i niedoceniona Bronnie. Są zupełnie inne, lecz każda z nich pragnie tego samego - by to właśnie jej córka zdobyła główną rolę w szkolnym przedstawieniu. Do czego zdolne są kobiety, by ochronić swoje córki? Czy zawsze marzenia matek pokrywają się z pragnieniami ich dzieci? Czy pojawienie się dodatkowej rywalki może doprowadzić do tragedii? Jak czytamy w opisie, te pytania postawiły przed czytelnikami i słuchaczami cztery autorki, które stworzyły innowacyjny projekt - scenariusz pisany z perspektywy czterech autorek i czterech matek. 

- Pewnego dnia otrzymałam maila od Sophie Hannah, która spytała mnie, czy miałabym ochotę napisać powieść z innymi autorkami. Sophie wpadła na pomysł, aby historię czterech młodych dziewcząt uczęszczających do szkoły aktorskiej opowiedzieć z perspektywy ich matek. Każda z pisarek odpowiadała za narrację innej bohaterki. Przede wszystkim pragnęłyśmy spróbować nowego sposobu pisania i stworzyć coś nietuzinkowego

- mówi B.A. Paris.


Fragment serialu audio

- Zapewniam was, że postaram się wyjaśnić tę sprawę i zaostrzę środki bezpieczeństwa, ale każdy w tym pokoju musi odegrać swoją rolę. Bądź co bądź, cały świat jest sceną. Trzeba dawać dziewczętom przykład. Semestr rozpoczął się zaledwie kilka tygodni temu. Nie chcemy powtórki z zeszłego roku, prawda?


„Dublerka”

„Dublerka” - o serialu - premiera: w środę, 29 lipca  br. w aplikacji Empik Go, liczba odcinków: 10, kolejne odcinki serialu: we wtorki i piątki w aplikacji Empik Go, scenariusz: na podstawie powieści „Dublerka” B.A. Paris, Clare Mackintosh, Sophie Hannah i Holly Brown, tekst przełożyła: Maria Olejniczak-Skarsgård, w rolach głównych: Anna Dereszowska (jako Elise), Paulina Holtz (Kendall), Małgorzata Lewińska (Bronnie), Maria Seweryn (Carolyn), w pozostałych rolach: Monika Chrzanowska i Mateusz Drozda, reżyseria: Dominik Lehmann, Studio D-FM, muzyka oryginalna: Dominik Lehmann, producent: Monika Rawicka, Paweł Heba, producent wykonawczy: Studio D-FM, wydawca: Wydawnictwo Albatros, prawa autorskie: Serial Box. 2019, prawa autorskie polskiej wersji: Wydawnictwo Albatros 2020, prawa autorskie polskiej wersji audio:  Wydawnictwo Albatros, Empik Go 2020.
 
W serialu „Dublerka” występują Paulina Holtz, Maria Seweryn, Anna Dereszowska i Małgorzata Lewińska, foto: Empik
W serialu „Dublerka” występują Paulina Holtz, Maria Seweryn, Anna Dereszowska i Małgorzata Lewińska, foto: Empik


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

199 zł Więcej...

Konwerter Twin Fuba DEK 217 LTE

Markowy, podwójny konwerter Universal Twin Fuba o współczynniku szumów 0,1dB...

125 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...
reklama