reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Władcy i Chiny we wrześniu w Polsat Viasat History

dodano: 2020-08-17 05:56
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History HD We wrześniu br. kanał Polsat Viasat History poleca swoim widzom takie programy jak „Linie frontu”, „Bombardowanie Darwin: dziwna prawda”, „Zakazana historia” (sezon 6.), w ramach pasma „Wszystko o Chinach” taką produkcję jak „Nowe tajemnice Terakotowej Armii”, a w ramach pasma „Bezwzględni władcy” takie programy jak „Śladami Attyli, władcy Hunów” i „Ostatni szach perski”.

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wrzesień 2020 roku w ofercie kanału Polsat Viasat History:

„Linie frontu” („Frontlines”)
emisja: od poniedziałku do piątku (od 7 września br.) o 21:00

Seria zaczyna się tam, gdzie stacja zakończyła program „II wojna światowa - wielkie bitwy w Europie”; każdy odcinek skupia się na innym historycznym polu bitwy i analizuje stoczoną na nim walkę. Widzowie poznają każdą z tych fascynujących historii od etapu przygotowań i pierwszego kontaktu z wojskami wroga do chwili, kiedy jedna ze stron osiągnęła upragnione zwycięstwo - lub musiała przyznać się do porażki. Od Afryki Północnej po północ Europy, od Morza Śródziemnego po Pacyfik: program ukazuje najróżniejsze tereny i warunki, w których przyszło walczyć żołnierzom z całego świata w ciągu sześciu lat trwania II wojny światowej.

„Bombardowanie Darwin: dziwna prawda” („The Bombing of Darwin: An Awkward Truth”)
emisja: w sobotę, 12 września br. o 22:25

Co naprawdę wydarzyło się w czasie bombardowania australijskiego miasta Darwin w 1942 roku i jak ci, którzy za to odpowiadali, ukrywali niewygodną prawdę? Po upadku Singapuru Australijczycy obawiali się, że wkrótce nastąpi japońska inwazja - tymczasem większość australijskich żołnierzy walczyła poza krajem, który zupełnie nie był przygotowany do walki na własnym terenie. W 1942 roku te same siły Japońskie, które zaatakowały Pearl Harbor, dokonały nalotów na australijskie miasto Darwin. Japończycy zrzucili więcej bomb i zabili więcej cywili niż na Hawajach - a jednak historia tych wydarzeń pozostaje mało znana. Fakt, że australijska armia zawiodła na całej linii, przez dziesięciolecia był ukrywany przez tych, którzy byli za to odpowiedzialni.

„Wszystko o Chinach”:
emisja: w niedziele (od 13 września br.) o 20:00
Polsat Viasat History zaprasza na serię programów ukazujących największe artystyczne i architektoniczne cuda Chin. Film „Nowe tajemnice Terakotowej Armii" przybliży widzom tajemnice jednego z najciekawszych zabytków Państwa Środka. Widzowie poznają historię chińskiego Wielkiego Muru i pałacu cesarskiego w Pekinie, wyruszą także w podróż Jedwabnym Szlakiem.

„Wszystko o Chinach”:
„Nowe tajemnice Terakotowej Armii” („New Secrets of the Terracotta Warriors”)
emisja: w niedzielę, 13 września br. o 21:00

Odkrycie chińskiej Terakotowej Armii pobudziło wyobraźnię ludzi na całym świecie - okazało się jednak, że znalezisko z 1974 roku ujawniło jedynie ułamek tego niezwykłego skarbu. Dzięki dostępowi do badań prowadzonych przez naukowców z University College London i muzeum Terakotowej Armii widzowie poznają nowe fakty i zobaczymy z bliska wspaniałych, terakotowych wojowników.

„Zakazana historia” 6 („Forbidden History” 6)
emisja: od poniedziałku do piątku (od 14 września br.) o 20:00

Szósty sezon międzynarodowej serii telewizyjnej. Autorzy programu analizują historie wielkich skarbów, skomplikowanych teorii spiskowych, starożytnych artefaktów, zaginionych cywilizacji i wojennych tajemnic. Ich śledztwa, badania i odkrycia często podważają naszą dotychczasową wiedzę. Jak zapowiada nadawca, widzowie dowiedzą się, gdzie naprawdę rozgrywały się historyczne wydarzenia, zbadają starożytne lokalizacje, krytycznie ocenią ustalone opinie i przekonania, zobaczą nowe dowody i poznają nowe fakty (więcej tutaj).

„Bezwzględni władcy”:
emisja: od poniedziałku do piątku (od 14 września br.) o 22:05
Polsat Viasat History zaprasza na serię programów, które pomogą widzom lepiej zrozumieć świat i umysły władców, których jedni kochali, a inni - nienawidzili. Choć niektórzy z nich żyli stosunkowo krótko, wszyscy wywarli ogromny wpływ na naszą historię. Adolf Hitler, Mao Zedong, Henryk VIII, Che Guevara, Piotr Wielki, Juliusz Cezar, Napoleon, Attyla - to postaci pozornie doskonale znane, a jednak wciąż dowiadujemy się czegoś nowego o nich samych i ich twardych rządach.

„Bezwzględni władcy”:
„Śladami Attyli, władcy Hunów” („In the Footsteps of Attila: King of the Huns”)
emisja: od poniedziałku, 14 września br. o 22:05

Nazywany był Biczem Bożym; mówiono, że tam, gdzie stanął jego koń, trawa nigdy nie odrasta. Nazywał się Attyla i był wodzem Hunów. Wiadomo o nim bardzo niewiele - teraz jednak niezwykłe odkrycie archeologiczne może pomóc nam poznać tajemnice Hunów: chodzi o ogromne wykopaliska Ałtyn-Kazgan na stepach Kazachstanu. Rosyjscy archeolodzy od 2014 roku wydobywają tu skarby ukryte przez Hunów; czy znaleziska dokonane w leżącym na uboczu zakątku Azji pomogą wyjaśnić tajemnice tego starożytnego narodu?

„Bezwzględni władcy”:
„Ostatni szach perski” („The Last Persian Shah”)
emisja: w poniedziałek, 28 września br. o 22:05

Bogactwo szacha Mohammada Rezy Pahlaviego było legendarne, a jego małżeństwa przez lata były gorącym tematem dla tabloidów; jednak jego czasy to także okres łamania praw człowieka, okrutnego ucisku i nietolerancji. Jest bardzo prawdopodobne, że gdyby nie jego rządy, radykalny islam nie miałby tak ekstremalnego i brutalnego kształtu, jaki znamy. Jak zapowiada nadawca, ten dokument pokazuje, co pozostało ze spuścizny reżimu po rewolucji islamskiej, łącząc biografię szacha ze społecznymi, politycznymi, ekonomicznymi i religijnymi realiami jego czasów.
 
Uczestnicy programu „Zakazana historia”, foto: Viasat World
Uczestnicy programu „Zakazana historia”, foto: Viasat World


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...