reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Arabsat zamówił nowego satelitę Badr 8

dodano: 2020-08-18 13:57
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Arabsat/Airbus/satkurier.pl

Badr 8 Arabsat Airbus Defence and Space Operator satelitarny Arabsat podpisał kontrakt z Airbus Defence and Space na budowę satelity Badr 8, będącego pierwszym z satelitów siódmej generacji, które mają zostać wyniesione w przestrzeń kosmiczną na początku 2023 roku.

Airbus Defence and Space
Badr 8 Arabsat Airbus Defence and Space


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Badr 8, jako satelita siódmej generacji, będzie oparty na nowoczesnej elektrycznej platformie podnoszenia na orbitę Airbus Eurostar Neo, co zapewni mu dostęp do szerokiej gamy rakiet.

Satelita ma zostać wystrzelony w 2023 roku, a jego elektryczny układ napędowy umożliwi mu osiągnięcie orbity geostacjonarnej w ciągu 4-5 miesięcy, w zależności od rodzaju używanej rakiety. Badr 8 został zaprojektowany tak, aby służył na orbicie przez ponad 15 lat. Satelita będzie miał masę startową około 4500 kg i moc 17 kW. Badr 8 obejmie zasięgiem Europę, Bliski Wschód, Afrykę i Azję Środkową.

Satelita Badr 8 będzie zawierał również innowacyjny, opracowany przez Airbusa, demonstrator ładunku optycznej komunikacji Teleo. Ładunek ten umożliwi komunikację za pomocą analogowego łącza optycznego o bardzo dużej przepustowości, w ramach opracowywanej przez firmę Airbus technologii komunikacji optycznej w kosmosie, która ma zostać zintegrowana z jego przyszłymi produktami komercyjnymi. Celem jest zwiększona odporność na próby zakłócania.
 

- Satelita Badr 8 dołączy do naszej sieci Badr na pozycji 26°E Arabsat. Badr 8 będzie wyposażony w pojemne transpondery satelitarne do nadawania telewizji, telekomunikacji satelitarnej i usług wymiany informacji w paśmie Ku i C, które zwiększy możliwości floty satelitarnej Arabsatu i zapewni zaktualizowane i rozwinięte usługi w nadchodzących latach, wzmacniając wiodącą rolę Arabsatu na Bliskim Wschodzie w zakresie transmisji telewizji satelitarnej i telekomunikacji satelitarnej. Inwestycje Arabsatu w Badr 8 sięgną około 300 mln dol. Wchodzi w to start, ubezpieczenie i infrastruktura naziemna - powiedział Khalid Balkheyour, prezes i dyrektor generalny Arabsat.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...