reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

SES wybiera SpaceX do wystrzelenia 4 satelitów

dodano: 2020-08-20 11:57 | aktualizacja: 2020-08-20 12:40
autor: Anita Kaźmierska | źródło: SES/satkurier.pl

SES O3b mPower satelity Operator satelitarny SES wybrał firmę SpaceX na partnera, który dostarczy na średnią orbitę okołoziemską (MEO) cztery nowo zamówione satelity O3b mPOWER. Podobnie jak w przypadku pierwszych siedmiu satelitów O3b mPOWER, te dodatkowe cztery zostaną wystrzelone w przestrzeń kosmiczną z Cape Canaveral na pokładzie rakiet Falcon 9. Do wyniesienia wszystkich satelitów O3b mPOWER użyte zostaną w sumie cztery rakiety Falcon 9.

SES
O3b mPOWER SES


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
System komunikacyjny SES O3b mPOWER składa się z 11 satelitów o wysokiej przepustowości i małych opóźnieniach, a także ze zautomatyzowanej infrastruktury naziemnej. Zbudowany przez Boeinga, każdy satelita będzie generował tysiące dynamicznych wiązek i może dostarczać usługi łączności o szybkości od 50 Mb/s do wielu gigabitów na sekundę w telekomunikacji, transporcie morskim, lotnictwie i energetyce, a także dla rządów i instytucji na całym świecie. SES już wcześniej ogłosił, że jego pierwszymi klientami O3b mPOWER są Orange i Carnival Cruises.

O3b mPOWER to system MEO nowej generacji firmy SES. Opiera się na udokumentowanych osiągnięciach obecnej konstelacji O3b SES obejmującej 20 satelitów MEO. Aktualnie system O3b dostarcza wysokowydajne usługi komunikacyjne klientom działającym w prawie 50 krajach.

SES i SpaceX zrewolucjonizowały branżę w 2013 roku, kiedy SES jako pierwszy wystrzelił komercyjnego satelitę geostacjonarnego (GEO) przy współpracy ze SpaceX, a później jako satelita został wyniesiony przez SpaceX za pomocą wykorzystywanej już rakiety.

Do startu satelitów O3b mPOWER ma dojść w 2021 roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 brązowa

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88+ SE HEVC HD Multistream

Najnowsza wersja satelitarnego odbiornika Octagon SX88+ SE HD, z DX...

249 zł Więcej...

Moduł UniCam Prime

Najnowsza wersja uniwersalnego modułu dostępu UniCam Prime - następca Unicam...

499 zł Więcej...
reklama