reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Euronews HD dla Azji i Oceanii

dodano: 2020-09-17 20:21
autor: RO | źródło: infosat.de

Euronews English Paneuropejski kanał informacyjny Euronews planuje nadawać w jakości HD swoją anglojęzyczną wersję dla Azji i Oceanii. W Europie ten kanał przeszedł całkowicie do HD w styczniu 2020 roku. Francuska firma 17 września ogłosiła, że GlobeCast przejmie obsługę techniczną transmisji w Azji i Oceanii.

Euronews
Euronews-Serbija-Serbia-logo-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Euronews zdecydował o zwiększeniu widowni, emitując wersję HD w Azji i Oceanii, ponieważ kanał SD dostarczany przez firmę GlobeCast jest dostępny w tych regionach od lat.

GlobeCast odbiera sygnał nadawcy z jego głównej siedziby w Lyonie we Francji w technologii IP over Fibre. Sygnał zostaje przekazany do międzynarodowej sieci światłowodowej GlobeCast, aby następnie dotrzeć do Jordan Media Center w Ammanie. Stamtąd przez teleport sygnał jest wysyłany na satelitę Asiasat 5 (100,5°E).

Przekaz zaszyfrowany na życzenie
W ramach kontraktu GlobeCast doda szyfrowanie Viaccess PC6.0 i dostarczy karty dostępu.

Chcemy wnieść wartość dodaną dla naszych nadawców i widzów w Azji i Oceanii, i robić to w możliwie najbardziej efektywny sposób. Wierzymy, że aktualizacja do HD znacznie poprawi wrażenia z oglądania i pozwoli Euronews dotrzeć do nowych platform i odbiorców w regionie. GlobeCast po raz kolejny oferuje nam elastyczność, której potrzebujemy za realistyczną cenę. Z niecierpliwością czekamy na kontynuację naszej współpracy

- powiedział François Schmitt z Euronews.


Euronews to międzynarodowa firma informacyjna, która od 1993 roku dostarcza wiadomości z perspektywy europejskiej widowni w 12 językach za pośrednictwem kanałów linearnych, a także usług nielinearnych, internetowych, mobilnych i cyfrowych w ponad 160 krajach na świecie.

Wersja niemiecka wciąż w standardowej jakości cyfrowej (SD)
Choć anglojęzyczna wersja kanału jest niezaszyfrowana i dostępna od kilku lat bezpłatnie w wysokiej rozdzielczości (jakość HD) dla całej Europy z satelity Eutelsat Hot Bird 13°E, a wersja SD została wycofana na początku 2020 roku, to niemieccy widzowie wciąż muszą oglądać kanał tylko w standardowej jakości. Euronews German SD jest nadawany przez satelitę Astra 19,2°E. Przekaz nie jest szyfrowany (FTA).

Źródło: infosat.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii HD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

829 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

299 zł Więcej...