reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Grochola i detektywi w październiku w CI Polsat

dodano: 2020-09-23 06:59
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks

Crime+Investigation Polsat HD CI Polsat HD W październiku obchodzimy Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy. Chcąc zwrócić uwagę na ten poważny problem społeczny telewizja Crime+Investigation Polsat (CI Polsat) zrealizowała lokalny program „Niewidzialne: Stop przemocy”, gdzie prowadząca - Katarzyna Grochola - poznaje historie kobiet, które doświadczyły przemocy domowej i znalazły wsparcie w Centrum Praw Kobiet. W październiku br. stacja przedstawi również czteroczęściowy dokument pod tytułem „Tajemnica małomiasteczkowej zbrodni”, o sprawie, która od 20 lat nie daje spokoju detektywom.

CI Polsat Crime & Investigation Network Polsat Crime+Investigation Polsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Październik 2020 roku w ofercie kanału CI Polsat:

„Tajemnica małomiasteczkowej zbrodni” („What Happened To Ashley & Lauria? Hell In The Heartland”)
emisja: w czwartki (od 1 października br.) o 21:00

Serial rzuca nowe światło na sprawę, która przez 20 lat nie dawała detektywom spokoju. Czteroczęściowy dokument bada przypadek zaginięcia dwóch dziewcząt, który teraz przerodził się w znacznie poważniejszą sprawę niewyjaśnionego morderstwa, a także ukrywania dowodów i korupcji w stanie Oklahoma. Autorka kryminałów, Jax Miller, oraz była policjantka śledcza Sarah Cailean szczegółowo analizują zagmatwaną sprawę zaginięcia Laurii Bible i Ashley Freeman, pary nastolatek, które zniknęły w grudniu 1999 roku.

„Niewidzialne: Stop przemocy” („Stop Violence Against Women”)
emisja: w piątki (od 9 października br.) o 22:00

Co 40 sekund jakaś kobieta w Polsce doświadcza przemocy. Atak najczęściej przychodzi ze strony kogoś, kogo dobrze znają. Formy przemocy są różne: fizyczna, seksualna, psychiczna i ekonomiczna. Niektórym udaje się wyrwać z koszmaru. Jak to zrobiły? Cztery bohaterki, które skorzystały z pomocy Centrum Praw Kobiet, opowiedziały swoje historie w programie dokumentalnym „Niewidzialne: Stop przemocy”. Jak czytamy w opisie, ich opowieści wysłuchała prowadząca programu Katarzyna Grochola, która w swoim dorobku literackim i scenariuszowym wielokrotnie prezentowała bolesną prawdę o przemocy domowej. Świadectwa ofiar przemocy ukazują, że przemoc wobec kobiet często jest niewidzialna, ukryta w czterech ścianach domu często trwa latami. Wiele z nich boi lub wstydzi się mówić o swoim problemie. Nie wiedzą, gdzie szukać pomocy. Katarzyna Grochola pomaga swoim rozmówczyniom otworzyć się i ukazać prawdę o tym, co je spotkało. Każdy odcinek programu poświęcony został innej sprawie, w której jedna z kobiet doświadczyła przemocy fizycznej, seksualnej, psychicznej lub ekonomicznej. Historie kobiet, które uwolniły się od niebezpieczeństwa uzupełnione zostały o wypowiedzi ekspertek z Centrum Praw Kobiet, które na co dzień niosą ofiarom pomoc psychologiczną, prawną i zawodową. - Program „Niewidzialne: Stop przemocy” ukazuje, jak można wyrwać się z koszmaru, jeśli sami doświadczamy przemocy i co robić, gdy widzimy coś niepokojącego. Ofiary nigdy nie są winne, a ich prawdziwe historie ukazują skalę problemu przemocy wobec kobiet w Polsce - informuje nadawca (dane za A+E Networks) (więcej tutaj).
 
Katarzyna Grochola w programie „Niewidzialne: Stop przemocy”, foto: A+E Networks
Katarzyna Grochola w programie „Niewidzialne: Stop przemocy”, foto: A+E Networks


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

539 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...