reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Play z aplikacją „Bezpieczna rodzina”

dodano: 2020-10-02 06:57
autor: Łukasz Knapik | źródło: P4

Play Barbara Kurdej-Szatan Według danych sieci Play (P4), 80 proc. dzieci używa smartfonów samodzielnie zarówno do nauki, pozostawania w kontakcie z bliskimi, jak i rozrywki. Taki sam odsetek rodziców odczuwa w związku z tym potrzebę ochrony swoich pociech przed niebezpieczeństwami, jakie kryje w sobie internet. - Z pomocą przychodzi Play z nową kompleksową usługą „Bezpieczna rodzina”, dzięki której dorośli będą mieli dostęp nie tylko do informacji o lokalizacji dziecka, ale także do ustawień zapewniających jego bezpieczeństwo w sieci - informuje operator.

Play


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom, które samodzielnie korzystają z telefonu, stało się  priorytetem nie tylko dla rodziców, ale i dla sieci Play, który wspiera rodziny w przestrzeganiu wspólnie ustalonych zasad korzystania z telefonu. Właśnie dlatego powstała aplikacja „Bezpieczna rodzina”, która jako pierwsza łączy ze sobą lokalizację i ochronę w sieci w tak kompleksowy i prosty sposób - czytamy w komunikacie.  

Dzięki aplikacji rodzic widzi na mapie miejsce, w którym przebywa pociecha, wyznacza strefy bezpieczeństwa, a także dostaje powiadomienia za każdym razem, gdy są one opuszczane. Funkcja „Ochrony w sieci” umożliwia nie tylko ochronę najmłodszych przed nieodpowiednimi do ich wieku treściami, ale również wybór aplikacji, do których dziecko może mieć dostęp. Dodatkowo ustawianie dziennych limitów czasu na korzystanie z telefonu i aplikacji zostało poszerzone o zdalne blokowanie telefonu dziecka wraz z personalizowaną wiadomością np.: „Pora spać”. - Ta funkcja wyjątkowo odpowiada na potrzeby rodziców, a komunikaty wyświetlane na telefonie dziecka są przedstawione w przyjazny sposób dzięki postaci smoka - jako bohatera aplikacji dla dzieci - zapewnia operator. Opiekun może również sprawdzić jakie wideo w serwisie YouTube oglądało dziecko oraz jakie treści przeglądało w internecie.

Specjalistyczne oprogramowanie zostało przygotowane przez firmę Locon.

- „Bezpieczna rodzina” w sieci Play jest konkurencyjna nie tylko ze względu na połączenie dwóch najpotrzebniejszych rodzicom funkcji w jednej aplikacji, ale również ze względu na najbardziej przystępną na rynku cenę - zapewnia operator. Rodzice mogą wypróbować to rozwiązanie przez miesiąc za darmo. Nowa „Bezpieczna rodzina” jest dostępna w dwóch wersjach: Premium, która pozwala objąć kompleksową ochroną dzieci na trzech urządzenia - w cenie 19,99 zł miesięcznie, oraz Standard, która dedykowana jest dla jednego urządzenia z podstawowym zakresem funkcji, w cenie 9,99 zł.

Jak zapewnia operator, usługę „Bezpieczna rodzina” niezwykle łatwo aktywować. W wersji dla rodzica można to zrobić na kilka sposobów: pobrać aplikację bezpośrednio w sklepie Google Play lub AppStore; wysłać SMS o treści „Start” pod numer 241 dla opcji Standard lub 242 dla opcji Premium; uruchomić ją z pomocą konsultanta w punkcie sprzedaży i obsługi klienta; aktywować w aplikacji Play24.

Aplikacja działa jak rozmowa z dzieckiem prowadzona na dwóch smartfonach, dlatego po uruchomieniu usługi i dodaniu bliskiego do ochrony, rodzic musi zainstalować ją również na telefonie dziecka. - Aplikacja w prosty i czytelny sposób przeprowadzi rodzica przez cały proces dodawania telefonu dziecka do ochrony - zapewnia operator. Wersja dla dziecka jest dostępna tylko w Google Play dla urządzeń z systemem Android (dane za P4).
 
Niezbędnik rodzica, czyli nowa aplikacja „Bezpieczna rodzina” w sieci Play. Na zdjęciu Barbara Kurdej-Szatan w kampanii reklamowej sieci Play, foto: P4
Niezbędnik rodzica, czyli nowa aplikacja „Bezpieczna rodzina” w sieci Play. Na zdjęciu Barbara Kurdej-Szatan w kampanii reklamowej sieci Play, foto: P4


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Play


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Linbox WS-6944 PRO dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

489 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

Moduł HD+ z kartą 6m

Moduł HD+ z kartą HD+ (gotowy na odbiór w Ultra...

399 zł Więcej...