reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Opowiem ci o zbrodni” 3 w CI Polsat

dodano: 2020-11-05 23:49
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks

Crime+Investigation Polsat CI Polsat „Opowiem ci o zbrodni” W piątek, 6 listopada br. o godz. 22:00 w kanale Crime+Investigation Polsat (CI Polsat) wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek 3. sezonu programu „Opowiem ci o zbrodni”, zatytułowany „Miłość”. Wystąpią Katarzyna Bonda, Joanna Opiat-Bojarska, Małgorzata i Michał Kuźmińscy, Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Max Czornyj i Robert Małecki. Programowi towarzyszą: rozmowy Michała Fajbusiewicza („Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni”), książka, której wydawcą jest Skarpa Warszawska, i serial audio z udziałem m.in. Edyty Olszówki, Piotra Głowackiego i Magdaleny Popławskiej, wyprodukowany przez Storytel. Za produkcję programu odpowiada Jolanta Gwardys Media.

Crime+Investigation Polsat CI Polsat „Opowiem ci o zbrodni”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowy sezon programu „Opowiem ci o zbrodni” w telewizji Crime+Investigation Polsat (CI Polsat)

Trzeci sezon programu liczy 7 odcinków, które będą emitowane w telewizji kryminalnej Crime+Investigation Polsat w piątki - od 6 listopada br. - o godzinie 22:00. Jak zapowiada nadawca, mistrzowie polskiego kryminału powracają w trzeciej odsłonie wyjątkowego projektu medialnego „Opowiem ci o zbrodni”, na który składa się nowy sezon programu telewizji Crime+Investigation i powstała w trakcie jego produkcji książka z opowiadaniami opisującymi sprawy omawiane w programie, wydana przez Skarpę Warszawską, jak również serial audio z udziałem m.in. Edyty Olszówki, Piotra Głowackiego i Magdaleny Popławskiej wyprodukowany przez Storytel.

W listopadzie br. polscy pisarze kryminalni po raz trzeci powrócą na srebrne ekrany w serii dokumentalnej „Opowiem ci o zbrodni”. Trzeci sezon programu liczy 7 odcinków, które będą emitowane w telewizji kryminalnej Crime+Investigation Polsat w piątki - od 6 listopada br. - o godzinie 22:00. W najnowszym sezonie programu na plan powracają polscy twórcy kryminałów znani z pierwszych dwóch sezonów: Katarzyna Bonda, Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Max Czornyj, Małgorzata i Michał Kuźmińscy oraz Joanna Opiat-Bojarska. W nowej trzeciej odsłonie debiutuje Robert Małecki. Programowi towarzyszy także seria rozmów z pisarzami przeprowadzonymi przez legendarnego dziennikarza kryminalnego Michała Fajbusiewicza „Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni”. Za produkcję programu odpowiada Jolanta Gwardys Media a ze strony Crime+Investigation Polsat producentem kreatywnym i merytorycznym jest Agnieszka Kubiak.

Książka „Opowiem ci o zbrodni 3”: Prawdziwe zbrodnie. Prawdziwi mordercy. Prawdziwe kryminalne śledztwa

- Dziewięcioro czołowych autorów kryminałów w siedmiu unikatowych odsłonach - zapowiada nadawca. Przygotowane przez autorów opowiadania powstały na bazie spraw, które zaprezentowane zostaną w programie o tym samym tytule na antenie Crime+Investigation Polsat. W trzeciej odsłonie cyklu Max Czornyj, Katarzyna Bonda i Bogdan Lach, Robert Małecki, Joanna Opiat-Bojarska, Małgorzata i Michał Kuźmińscy, Wojciech Chmielarz oraz Igor Brejdygant po raz kolejny przeanalizują akta, odwiedzą miejsca zbrodni i spotkają się ze śledczymi oraz bliskimi ofiar. Wszystko po to, by odnaleźć odpowiedź na nurtujące ich pytanie: dlaczego doszło do zbrodni? Premiera książki zaplanowana jest na czwartek, 12 listopada 2020 roku.

Posłuchaj tego, czego nie zobaczysz

„Opowiem ci o zbrodni 3” to także seria audiobooków wyprodukowanych przez Storytel. W roli lektorów mrocznych historii wystąpią Miłogost Reczek, Marcin Perchuć, Mariusz Bonaszewski, Edyta Olszówka, Robert Gonera, Piotr Grabowski, Szymon Bobrowski i Magdalena Popławska. Premiera pierwszego odcinka w Storytel odbędzie się w piątek, 6 listopada 2020 roku, a kolejne opowiadania będą publikowane w aplikacji co piątek.

„Opowiem ci o zbrodni” - sprawy w sezonie 3.

W tym sezonie Katarzyna Bonda wraz z profilerem Bogdanem Lachem wracają do sprawy z Dąbrowy Górniczej, morderstwa starszej kobiety. Igor Brejdygant bada sprawę zabójstwa prowadzącej agroturystykę Beaty i dwóch córek. Wojciech Chmielarz trafia na historię, w której sprawczynią zbrodni jest kobieta, która pragnąc nowego życia dla siebie, odbiera je komuś innemu. Max Czornyj przygląda się głośnej sprawie morderstwa pary emerytowanych lekarzy i ich opiekuna z lat 90. Małgorzata i Michał Kuźmińscy analizują sprawę śląskiego seryjnego mordercy, którego nie bez przyczyny nazywano Władcą Much. W tym sezonie Joanna Opiat-Bojarska po latach wraca do makabrycznej sprawy śmierci dwunastoletniego Michała z Poznania. Robert Małecki debiutuje w „Opowiem ci o zbrodni” sprawą dziennikarki z Grudziądza, która nie wróciła do domu z urlopu. W jej porzuconym samochodzie znaleziono rzeczy kobiety, na zewnątrz ślady nawierzchni i odciski kocich łap.

Jak zapowiada nadawca, w nowym sezonie „Opowiem ci o zbrodni” mistrzowie polskiego kryminału analizują siedem prawdziwych spraw o morderstwo, które poruszyły polską opinię publiczną. Każdy z pisarzy otrzymał dostęp do akt sądowych, dzięki którym mogli dogłębnie poznać szokujące zbrodnie. Podobnie jak w poprzedniej edycji programu, zdjęcia studyjne uzupełnione zostały rekonstrukcjami dramatycznych okoliczności, jakie doprowadziły do morderstw. Pisarze udało się także w miejsca kluczowe dla przebiegu zbrodni, rozmawiali z rodzinami ofiar i ekspertami zaangażowanymi w śledztwa.

Premierowy odcinek 3. sezonu „Opowiem ci o zbrodni” z udziałem Wojciecha Chmielarza. Kobiety o miłość walczą... do śmierci

Premierowa emisja pierwszego odcinka trzeciego sezonu programu „Opowiem ci o zbrodni”, zatytułowanego „Miłość”, odbędzie się w piątek, 6 listopada br. o godzinie 22:00 w kanale Crime+Investigation Polsat. Wojciech Chmielarz kolejny raz zmierzy się ze zbrodnią dokonaną przez kobietę. Do tej tragedii doprowadziła tytułowa „Miłość”. Wojciech Chmielarz tym razem zbada sprawę Iwony K., która pragnąc nowego życia dla siebie, odbiera je komuś innemu - ze spotkania dwóch kobiet, zakochanych w tym samym mężczyźnie, wraca tylko jedna.

Warszawa, lipiec 2012 roku. Dwudziestosześcioletnia Iwona K. przeprowadza się do stolicy z małą córeczką. Na parterze domu, w którym mieszka, mieści się studio tatuażu. Pracuje w nim Daniel, rówieśnik Iwony. Wpada jej w oko. Po tygodniu chłopak wprowadza się do młodej mamy. Miłosne uniesienie nie trwa długo - prędko okazuje się, że do Daniela wypisuje wiele kobiet. Przede wszystkim sześćdziesięcioletnia Beata, z którą Daniel pozostaje w związku od roku. Kobieta pożyczyła mu 120 tysięcy złotych na rozkręcenie biznesu. Gdy dowiaduje się, że jej partner pomieszkuje u Iwony, żąda zwrotu pożyczki. Iwona postanawia spłacić długi chłopaka. Na spotkanie z Beatą zabiera - zamiast pieniędzy -dwudziestocentymetrowy nóż...

- Sprawa Iwony K. to kolejna sprawa, którą zgłębia Wojciech Chmielarz w serii „Opowiem ci o zbrodni”. Laureat nagrody Wielkiego Kalibru, doceniony za wiele książek, przyznaje wprost, że wymyślanie historii, które są zaledwie odbiciem rzeczywistości, a mierzenie się z realną zbrodnią to wyzwania nieporównywalne. Dlatego udział w „Opowiem ci o zbrodni” jest dla niego niezwykle wymagający, ale jednocześnie daje możliwość poznania prawdziwych osób uwikłanych w zbrodnię, prawdziwych emocji czy przebiegu prawdziwego śledztwa - informuje nadawca.

- W tych aktach szuka się prawdy. I te akta są w pewnym sensie strasznym ciężarem. Ja, jako autor fabuł, rzeczy wymyślonych, (...) mam takie poczucie, że kiedy opisuję te prawdziwe historie, kiedy o nich opowiadam, muszę się trzymać jak najbliżej prawdy. Nie mogę sobie pozwolić na to, żeby tym moim opowiadaniem, czy tym, co opowiadam w czasie odcinka, kogokolwiek skrzywdzić. To się wydarzyło naprawdę. Tutaj nie mogę fantazjować. Bo każda moja fantazja, każde moje przypuszczenie, to jest potencjalne zrobienie komuś krzywdy. „Opowiem ci o zbrodni” jest zawsze ogromnym wyzwaniem i to jest ogromna, ogromna odpowiedzialność. W tym odcinku bardzo się cieszę, że udało się spojrzeć nie tylko przez pryzmat akt, ale także przez pryzmat sprawczyni

- mówi Wojciech Chmielarz.


W trzecim sezonie „Opowiem ci o zbrodni” gospodarze odcinków rozmawiają z ekspertami i osobami zaangażowanymi w sprawę, udają się także na miejsca zbrodni i uczestniczą w rekonstrukcjach wydarzeń. Wojciech Chmielarz odkryje mroczną stronę stolicy w piątek, 6 listopada br. o godzinie 22:00 w telewizji Crime+Investigation Polsat (więcej tutaj).
 
Katarzyna Bonda w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks
Katarzyna Bonda w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks
Katarzyna Bonda w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks
Katarzyna Bonda w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks
Katarzyna Bonda w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks
Katarzyna Bonda w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks
Katarzyna Bonda w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks
Katarzyna Bonda w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks
Katarzyna Bonda w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks
Katarzyna Bonda w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks
Katarzyna Bonda i Michał Fajbusiewicz w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks
Katarzyna Bonda i Michał Fajbusiewicz w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks
Wojciech Chmielarz w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks
Wojciech Chmielarz w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks


„Opowiem ci o zbrodni” - sezon 3., emisja w piątki (od 6 listopada 2020 roku) o godz. 22:00 w Crime+Investigation Polsat (CI Polsat).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

419 zł Więcej...