reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Orange kupuje Telekom Romania

dodano: 2020-11-09 13:32
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Orange/satkurier.pl

Orange Orange Romania podpisał umowę przejęcia 54 proc. udziałów w operatorze telekomunikacyjnym Telekom Romania Communications, którego właścicielem 54 proc. jest grecka grupa OTE, a 46 proc. państwo rumuńskie. Telekom Romania używa takiego samego logo jak polski T-Mobile, którego właścicielem jest Deutsche Telekom posiadający udziały w OTE.

Orange


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Transakcja obejmuje 54 proc. udziałów posiadanych w Telekom Romania przez OTE. Całkowita wartość Telekom Romania Communications wynosi 497 mln euro, zatem cena zakupu Orange to 268 mln euro, z uwzględnieniem zwyczajowych korekt przy zamykaniu transakcji.

Telekom Romania jest drugim co do wielkości rumuńskim graczem na rynku telekomunikacji stacjonarnej z przychodami w wysokości 622 mln euro odnotowanymi w 2019 roku. Dzięki posiadanej infrastrukturze sieciowej świadczy usługi telefonii stacjonarnej, szerokopasmowego internetu i płatnej telewizji dla 5 mln klientów, a jego sieć światłowodowa, o długości około 90 000 km, łączy około 3 mln gospodarstw domowych. Telekom Romania świadczy również usługi konwergentne dla około 881 tys. abonentów stacjonarnych i komórkowych (stan na dzień 30 czerwca 2020 roku) na podstawie umowy MVNO z Telekom Romania Mobile. Klienci ci przejdą do sieci Orange Romania po zakończeniu transakcji.

Przychody Orange Romania w 2019 roku osiągnęły poziom 1,1 mld euro. Jest to największy operator komórkowy w Rumunii. Dzięki temu przejęciu Orange przyspieszy swoją strategię konwergentnego operatora.

Przyszły połączony podmiot ma dążyć do tego, aby stać się preferowanym wyborem klientów dla usług konwergentnych na rynku rumuńskim zarówno w segmencie konsumenckim, jak i biznesowym. Transakcja ta ma wygenerować również znaczące synergie wynikające głównie ze sprzedaży krzyżowej usług dotychczasowym klientom, a także optymalizacji sieci z uwzględnieniem korzyści skali i zakresu.

Zamknięcie transakcji podlega zwyczajowym warunkom zawieszającym, w szczególności zgodom Komisji Europejskiej i innych właściwych organów związanych z prawem antymonopolowym. Oczekuje się, że transakcja zostanie sfinalizowana w drugiej połowie 2021 roku. Do chwili uzyskania zielonego światła i zakończenia transakcji obie firmy nadal będą działać niezależnie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

509 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...