reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nie dla wyłączności Sky w IPTV

dodano: 2020-11-22 09:46
autor: RO | źródło: digital-news.it

Sky Italia Sky nie będzie mogło mieć wyłącznych praw telewizyjnych do piłki nożnej, kina i seriali dla IPTV do 2022 roku. Taki jest efekt wyroku włoskiej Rady Stanu, która na posiedzeniu uznała odwołanie operatora płatnej telewizji satelitarnej za niedopuszczalne.

https://www.digital-news.it/news/sky-italia/47204/no-ad-esclusive-la-replica-di-sky-divieto-ingiusti
Sky Italia Sky Sport Serie A


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sky Italia odwoływała się w ramach postępowania sądowego po nabyciu w 2018 roku platformy R2 dawnego Mediaset Premium. Decyzja może również wpłynąć na ligę piłkarską Serie A, która przygotowuje się do licytacji praw telewizyjnych.

Sky złożyło apelację po tym, jak kilka miesięcy temu Rada Stanu uchyliła poprzedni wyrok sądu administracyjnego w Lazio (TAR del Lazio), uniemożliwiając mu uzyskanie wyłącznych praw do transmisji w IPTV do 2022 roku. TAR z kolei unieważniło postanowienie, na podstawie którego Urząd Antymonopolowy dał warunkowe zielone światło dla nabycia R2, obstawiając możliwość zakupu praw telewizyjnych do platform internetowych.

Zakaz nabywania wyłączności w Internecie jest "nieuzasadniony i przesadny". Sky Italia potwierdziło to w oświadczeniu po orzeczeniu Rady Stanu w sprawie IPTV.

Sky przyjmuje do wiadomości decyzję Rady Stanu - którą, potwierdzając uchwałę z 4 czerwca ubiegłego roku, uchylono wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lazio w sprawie środków odwoławczych nałożonych przez urząd AGCM na sprawę R2. Pomimo tego, że zakup platformy R2 nigdy nie został sfinalizowany, Sky nadal uważa, że zakaz nabywania wyłączności w Internecie nałożony przez AGCM i dziś potwierdzony przez Radę Stanu jest w rzeczywistości nieuzasadniony i przesadny, jeśli weźmiemy pod uwagę obecną konfigurację rynku i ciągłe wchodzenie nowych, międzynarodowych graczy
– czytamy w oświadczeniu Sky Italia.

Ta decyzja nieuchronnie ogranicza przestrzeń działania firmy i grozi dalszym pogłębieniem niekorzystnych skutków i kar już poniesionych przez Sky w porównaniu z operatorami internetowymi, którzy korzystają z ewidentnych asymetrii regulacyjnych i fiskalnych oraz niezwykłej ekonomii skali. Wyrok nie dotyczy wyłącznych praw nabytych przez Sky przed majem 2019 r., takich jak bieżący sezon Serie A, Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA
– czytamy dalej. 

Źródło: digital-news.it 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Książka - Anteny Satelitarne

Książka ANTENY SATELITARNE pod redakcją Janusza Sulisza - redaktora naczelnego...

35 zł Więcej...

Obejma kominowa mocna pojedyncza E863A - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin z pojedynczą opaską...

119 zł Więcej...

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

79 zł Więcej...