reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Chorwacja: 715 raportów o zakłóceniach z Włoch

dodano: 2020-11-29 10:50
autor: RO | źródło: hakom.hr/morski.hr

Hakom Hrvatska regulatorna agencija za mrežne djelatnosti Chorwacki regulator Hakom przesłał do włoskiej administracji 715 nowych raportów po tegorocznej, wielomiesięcznej akcji pomiaru włoskich zakłóceń, które powodują problemy w odbiorze chorwackich programów radiowych i telewizyjnych. W ciągu ostatnich 11 lat do włoskich władz wpłynęło ponad 7 tys. zgłoszeń ingerencji z prośbą o ich usunięcie. Sprawa została też zgłoszona do Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU).

https://morski.hr/2020/11/25/hakom-proveo-mjernu-akciju-italiji-upuceno-cak-715-novih-prijava-zbog-s
Miasto Rovinj Chorwacja


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wyłączenie wielu włoskich nadajników zakłócających w 2017 roku znacznie przyczyniło się do rozwiązania większości zakłóceń telewizyjnych sprzed kilkudziesięciu lat.

Znacznie poprawił się odbiór chorwackich kanałów w regionach cyfrowych D5 (Żupania istryjska, Żupania primorsko-gorska), D7 (Żupania zadarska i Żupania szybenicko-knińska), D8 (Żupania splicko-dalmatyńska) i D9 (Żupania dubrownicko-neretwiańska). Niestety praca włoskich nadajników na chorwackich częstotliwościach nie została w pełni rozwiązana.

Dalsze zakłócenia w chorwackich sieciach telewizyjnych mogą przedłużyć nowe sieci komórkowe w paśmie częstotliwości 700 MHz, co może spowolnić rozwój szerokopasmowego dostępu do Internetu w Republice Chorwacji.

Jeśli chodzi o problem włoskich zakłóceń w chorwackich programach radiowych, to nadal jest duży i potwierdzają to wyniki pomiarów. Dodatkowym wyzwaniem, biorąc pod uwagę wieloletnie, negatywne doświadczenia dotyczące zakłóceń radiowych jest fakt, że firma Hakom od kilku lat obserwuje niezgodne na szczeblu międzynarodowym działanie szeregu włoskich, cyfrowych nadajników radiowych (T-DAB) w paśmie III (VHF). Wiele włoskich nadajników DAB działa wbrew planom radiowo-telewizyjnym z Genewy w 2006 roku, o czym ITU zostało poinformowane wraz z raportami przesłanymi do włoskiej administracji.

Źródło: hakom.hr 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 110A ceglasta

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

699 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD Velocap U3

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

690 zł Więcej...