reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Wodopój - afrykańska oaza" w BBC Earth

dodano: 2020-12-09 17:43
autor: Janusz Sulisz | źródło: BBC Earth

BBC Earth wodopój Afryka 360px.jpg Wodopoje stanowią nieodzowny element afrykańskiego ekosystemu - to tętniące życiem oazy, w których słonie, lwy, lamparty i setki innych gatunków zwierząt spotykają się i konkurują o dostęp do wody. Niewiele jednak wiadomo o tym, w jaki sposób wodopoje utrzymują przy życiu tak wiele istot. BBC Studios Natural History Unit we współpracy z rezerwatem przyrody Mwiba w Tanzanii zbudowało pierwszy na świecie sztuczny wodopój z wbudowanym systemem specjalistycznych ukrytych kamer, aby obserwować sekretne zachowania dzikich mieszkańców afrykańskiej sawanny. 

BBC Earth
BBC Earth wodopój Afryka 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W tej 3-częściowej serii Chris Packham i Ella Al-Shamahi, przy pomocy zdalnie obsługiwanych kamer, po raz pierwszy podejmują próbę zbadania złożonej dynamiki wodopoju. Filmują 3 kluczowe okresy: środek pory suchej, najgorętszą porę roku i szczytowy moment pierwszych opadów, aby uzyskać wyjątkowy wgląd w życie niektórych spośród najbardziej emblematycznych przedstawicieli afrykańskiej fauny. 

Podczas gdy guźce, żyrafy, małpy i wielkie koty walczą o dostęp do nowego źródła wody, Chris i Ella odkrywają rosnące znaczenie wody w Afryce, kiedy jej dzika przyroda staje w obliczu narastającego wpływu zmian klimatycznych.
 
fot: BBC Earth
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł HD+ z kartą 6m

Moduł HD+ z kartą HD+ (gotowy na odbiór w Ultra...

399 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...