reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Poezja Mickiewicza i proza Norwida w Radiu Tok FM

dodano: 2020-12-18 03:05
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

Radio Tok FM Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie od 2018 roku organizuje festiwal mickiewiczowski, który odbywa się przed Wigilią - dniem narodzin poety. Do obchodów tegorocznych „Urodzin Mickiewicza” i jednocześnie 200-lecia powstania „Ody do młodości” włączy się Radio Tok FM (Agora). W weekend 19 i 20 grudnia br. stacja przedstawi na swojej antenie utwory poety wraz z prozą Cypriana Kamila Norwida, którego 200. rocznica urodzin przypadnie w 2021 roku.

Radio Tok FM


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Urodziny Mickiewicza” organizowane przez Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie to coroczne święto poezji. Jego stałym punktem jest występ warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. W pierwszym roku festiwalu profesorowie i studenci Akademii przedstawiali „Sonety Krymskie”, w drugim - wybór „Ballad i Romansów”. W tym roku, oprócz kilku wierszy Adama Mickiewicza, zaprezentują też poezję i prozę gościa specjalnego obchodów - Cypriana Kamila Norwida, który w 2021 roku skończyłby 200 lat.

Muzeum Literatury zaprosiło w tym roku do współpracy Radio Tok FM, które w sobotę i niedzielę, 19 i 20 grudnia po godzinie 20:00 zaprezentuje na swojej antenie specjalne materiały. Będą to dwa 50-minutowe czytania twórczości Adama Mickiewicza i Cypriana Kamila Norwida w wykonaniu rektora Akademii Teatralnej profesora Wojciecha Malajkata, opiekunki III roku profesor Olgi Sawickiej i czworga studentów: Magdaleny Kekenmeister, Kamili Najduk, Jakuba Pruskiego i Pawła Wierzbickiego.

Tegoroczne „Urodziny Mickiewicza” rozpocznie studenckie czytanie „Ody do młodości” - na siedem dni przed 200. rocznicą jej powstania. Studenci Akademii Teatralnej przygotowywali swoje interpretacje pod opieką artystyczną profesor Olgi Sawickiej.

„Urodziny Mickiewicza” - emisja w sobotę i niedzielę, 19 i 20 grudnia 2020 roku o godz. 20:00 w Radiu Tok FM.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...