reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Poezja Mickiewicza i proza Norwida w Radiu Tok FM

dodano: 2020-12-18 03:05
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

Radio Tok FM Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie od 2018 roku organizuje festiwal mickiewiczowski, który odbywa się przed Wigilią - dniem narodzin poety. Do obchodów tegorocznych „Urodzin Mickiewicza” i jednocześnie 200-lecia powstania „Ody do młodości” włączy się Radio Tok FM (Agora). W weekend 19 i 20 grudnia br. stacja przedstawi na swojej antenie utwory poety wraz z prozą Cypriana Kamila Norwida, którego 200. rocznica urodzin przypadnie w 2021 roku.

Radio Tok FM


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Urodziny Mickiewicza” organizowane przez Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie to coroczne święto poezji. Jego stałym punktem jest występ warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. W pierwszym roku festiwalu profesorowie i studenci Akademii przedstawiali „Sonety Krymskie”, w drugim - wybór „Ballad i Romansów”. W tym roku, oprócz kilku wierszy Adama Mickiewicza, zaprezentują też poezję i prozę gościa specjalnego obchodów - Cypriana Kamila Norwida, który w 2021 roku skończyłby 200 lat.

Muzeum Literatury zaprosiło w tym roku do współpracy Radio Tok FM, które w sobotę i niedzielę, 19 i 20 grudnia po godzinie 20:00 zaprezentuje na swojej antenie specjalne materiały. Będą to dwa 50-minutowe czytania twórczości Adama Mickiewicza i Cypriana Kamila Norwida w wykonaniu rektora Akademii Teatralnej profesora Wojciecha Malajkata, opiekunki III roku profesor Olgi Sawickiej i czworga studentów: Magdaleny Kekenmeister, Kamili Najduk, Jakuba Pruskiego i Pawła Wierzbickiego.

Tegoroczne „Urodziny Mickiewicza” rozpocznie studenckie czytanie „Ody do młodości” - na siedem dni przed 200. rocznicą jej powstania. Studenci Akademii Teatralnej przygotowywali swoje interpretacje pod opieką artystyczną profesor Olgi Sawickiej.

„Urodziny Mickiewicza” - emisja w sobotę i niedzielę, 19 i 20 grudnia 2020 roku o godz. 20:00 w Radiu Tok FM.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

179 zł Więcej...