reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2021-05-09 - 2021-05-10 - 2021-05-11

World Pro Ski Tour w Sportklubie

dodano: 2021-02-16 09:35
autor: Jan Borejko | źródło: Sportklub.pl

World pro ski tour sportklub 360px.jpg Emocje, napięcie i widowiskowe przejazdy – wszystko to gwarantują alpejskie zawody World Pro Ski Tour. W tym roku tę widowiskową serię premierowo pokaże na swojej antenie Sportklub. Pierwsze relacje z Taos Ski Valley już 18 i 19 lutego. 

worldproskitour.com
World pro ski tour sportklub 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Czym jest World Pro Ski Tour?
Najkrócej mówiąc to alpejska rywalizacja w slalomie równoległym, dostarczająca i widzom, i zawodnikom dodatkowych wrażeń, na bieżąco obserwować można bowiem, który z alpejczyków jest szybszy i jako pierwszy przekracza linię mety. W kwalifikacjach Pro Open wystartować może dosłownie każdy, do części telewizyjnej przepustkę otrzymują jednak wyłącznie najlepsi. Tych w zasadniczej części rywalizacji jest 32 i systemem pucharowym przechodzą oni do kolejnej rundy, eliminując jednocześnie swoich rywali. Każdy z zawodników rywalizuje najpierw na czerwonej, a następnie na niebieskiej części trasy. Ten, który w dwóch przejazdach uzyska lepszy czas awansuje dalej.

– Dla wielu zawodników to szansa na pokazanie się, dla innych na udowodnienie przynależności do światowej czołówki, a jeszcze dla innych to przede wszystkim dobra zabawa – mówi Jon Franklin, Dyrektor Generalny World Pro Ski Tour

Ze względu na problemy spowodowane COVID-19 nie jest jeszcze znany dokładny kalendarz startów na bieżący sezon, organizatorzy chcieliby jednak rozegrać w nim trzy rundy. Jeśli uda się zrealizować te plany, fani w Polsce będą mogli obejrzeć w Sportklubie sześć 180-minutowych relacji z każdych z tych zawodów.

Najbliższe z nich 18 i 19 lutego, kiedy to zaprezentowane zostaną zmagania w ramach Winter Carnival w Steamboat Springs. 
  
Dodatkowym smaczkiem dla fanów sportów zimowych będzie fakt, że poza relacjami z samych zawodów będą oni mogli obejrzeć w Sportklubie także specjalny magazyn World Pro Ski Tour. Każdy z odcinków będzie miał długość 30 minut, a zaprezentowane zostaną w nim kulisy poszczególnych zawodów, migawki z trasy, ale też organizacja imprezy „od kuchni”, a także krótkie wywiady z alpejczykami i organizatorami cyklu. 
  
World Pro Ski Tour to format, który swoją premierę w Stanach Zjednoczonych miał jeszcze w latach 60. ubiegłego wieku. Trzy dekady później formuła zawodów zdawała się wyczerpywać, brakowało sponsorów i malało zainteresowanie udziałem w imprezie samych alpejczyków. Wszystko zmieniło się kiedy pieczę nad organizacją zawodów przejął Ed Rogers. Udało mu się przyciągnąć nowych sponsorów, imprezą zainteresowała się sieć CBS Sports Network, a na starcie pojawiły się gwiazdy nie tylko amerykańskiego, ale i światowego formatu. 
  
Nabierający skrzydeł cykl w ubiegłym sezonie został zatrzymany przez pandemię COVID-19. Zanim jednak odwołano zawody, w pierwszych rundach zdołali wystąpić m.in. dwukrotny złoty medalista olimpijski Ted Ligety, trzykrotny olimpijczyk Nolan Kasper oraz srebrny medalista mistrzostw świata Phil Brown. O tym, że World Pro Ski Tour to szansa dla każdego uczestnika dobitnie świadczy ubiegłoroczny przykład z Maxem Bervym Jr. z Uniwersytetu Kolorado, który na Eldora Mountain pokonał wielkiego Teda Ligety'ego. Przegrał wprawdzie w pierwszym przejeździe, w drugim zaprezentował się jednak na tyle dobrze, że łącznym czasem wyrzucił za burtę pięciokrotnego mistrza świata i zawodnika, który w Pucharze Świata 25 razy stawał na najwyższym stopniu podium.

– Wiedziałem na co mnie stać i wierzyłem, że mogę dokonać czegoś wielkiego. Teraz już na zawsze będę miał z tyłu głowy, że wygrałem z tak wielkim zawodnikiem jak Ted – mówił po wyścigu Max Bervy Jr.

  
Trzeba mieć nadzieję, że w tym roku wirus nie pokrzyżuje już organizatorom planów i zdołają przeprowadzić wszystkie zaplanowane przez siebie rundy. Sezon rozpoczął się imprezą Winter Carnival w Steamboat Springs, podczas której alpejczycy walczyli o łączną pulę nagród wynoszącą ponad 50 tys. dol.

Pierwszym punktowanym wyścigiem był City of Steamboat Winter Carnival Cup, drugim – Moose Barrows’ Trophy.
Oba już 18 i 19 lutego w Sportklubie. Początek obu relacji o godz. 20:55.

Źródło: worldproskitour.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Sporty zimowe


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

119 zł Więcej...

Zestaw uszczelniający dach z korkiem - ceglasty

Zestaw uszczelniający masztu z nakładką uszczelniająca poszycie dachu, nakładką uszczelniającą...

119 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

199 zł Więcej...
reklama