reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Discovery nabył globalne prawa do Giro d'Italia

dodano: 2021-02-19 16:34 | aktualizacja: 2021-02-22 11:41
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Eurosport/satkurier.pl

wyścig Giro Italia 2020 fot Eurosport 360px.jpg Discovery zapewnił sobie wyłączne globalne prawa do transmisji wyścigu kolarskiego Giro d’Italia od 2021* do 2025 roku (we Włoszech, San Marino i Watykanie bez wyłączności). Długoterminowa umowa z RCS Sport za pośrednictwem IMG oznacza, że ​​Discovery zachowuje status wieloplatformowego posiadacza praw do Giro, zapewniając transmisje na żywo z każdego etapu wyścigu w Eurosporcie, Global Cycling Network (GCN) i discovery+.

Eurosport
Giro Italia wyścig kolarstwo 2020 fot Eurosport 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Częścią porozumienia jest również szereg wydarzeń UCI World Tour i jednodniowych Classics odbywających się we Włoszech, w tym Strade Bianche Men i Women Elite, Tirreno-Adriatico, Milan-Torino, Gran Piemonte, Giro di Sicilia, Milan-San Remo oraz Il Lombardia. Pierwsza impreza UCI World Tour w sezonie 2021, UAE Tour, dostępna jest również na zasadzie wyłączności (poza wybranymi krajami**).
 

Discovery ma bogate doświadczenie w pokazywaniu najszerszej gamy męskich i kobiecych wydarzeń kolarskich za pośrednictwem Eurosportu i GCN oraz stale wprowadza innowacje, aby zapewnić najlepsze wrażenia z oglądania dla pasjonatów kolarstwa na całym świecie

- powiedział Andrew Georgiou, prezes Eurosport i Global Sports Rights & Sports Marketing Solutions.

Cieszymy się, że skonsolidowaliśmy nasze portfolio światowej klasy praw kolarskich poprzez długoterminowe rozszerzenie praw z RCS, aby Giro d’Italia było dostępne na naszych kanałach i platformach przez wiele lat. Dzięki partnerstwu między Eurosportem i GCN, a także w coraz większym stopniu w 2021 roku poprzez discovery+, będziemy nadal wykorzystywać naszą dogłębną wiedzę kolarską i niezrównaną skalę globalną, aby odblokować dla wszystkich potęgę tego sportu.

Wiadomość ta następuje po ogłoszeniu przez Eurosport, że w 2021 roku pokaże światowej klasy wydarzenia UCI, takie jak Mistrzostwa Świata w Kolarskie Szosowym czy Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Torowym.


Wszystkie wydarzenia w ramach wieloletniej umowy z RCS Sport obejmują:

UCI World Tour - UAE Tour (7 etapów w lutym)
UCI World Tour - Giro d’Italia (21 etapów w maju)
UCI World Tour - Strade Bianche Men (1 dzień w marcu)
UCI Women’s World Tour - Strade Bianche Women Elite (1 dzień w marcu)
UCI World Tour - Tirreno–Adriatico (7 etapów w marcu)
UCI World Tour - Milan-San Remo (1 dzień w marcu)
UCI Europe Tour - Milan-Torino (1 dzień w październiku)
UCI World Tour: - Il Lombardia (1 dzień w październiku)
UCI Europe Tour: - Gran Piemonte (1 dzień w październiku)
UCI Europe Tour - Giro di Sicilia (4 etapy w kwietniu)


* Prawa do wszystkich wydarzeń obowiązują od 2022 roku dla: Meksyku i Ameryki Środkowej (Belize, Kostaryka, Salwador, Gwatemala, Honduras, Nikaragua, Panama) oraz na Dominikanie, Karaibach, w Argentynie, Brazylii, Kolumbii, Chile, Boliwii, Paragwaju, Urugwaju, Peru, Ekwadorze i Wenezueli); od 2023 roku w Nowej Zelandii.

** Prawa do UAE Tour nie dotyczą: Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Arabii Saudyjskiej, Kuwejtu, Kataru, Omanu, Bahrajnu, Jemenu, Iraku, Palestyny, Libanu, Jordanii, Syrii, Egiptu, Libii, Tunezji, Algierii, Maroka, Czadu, Nigru, Mali, Dżibuti, Sudanu, Etiopii, Komorów, Iranu, Erytrei, Mauretanii, Somalii, Sudanu Południowego i Sahary Zachodniej.

Źródło: eurosport.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

459 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 48mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 48mm

89 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...