reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Były prezydent Ukrainy kupił kanał informacyjny

dodano: 2021-02-22 17:08 | aktualizacja: 2021-02-22 19:20
autor: RO | źródło: mediasat.info/satkurier.pl

Priamyj (Tonis) Prywatna, ukraińska stacja informacyjna Priamyj zmieniła właściciela. Został nim urzędujący w latach 2014-2019 prezydent Ukrainy Petro Poroszenko, a obecnie szef opozycyjnej partii Europejska Solidarność.

https://prm.ua/wp-content/uploads/2018/11/youtu.be-tych00MuZFI.jpg
Priamyj


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według Poroszenki, decyzja ta została podjęta w związku z potrzebą ochrony kanału. Oświadczył on, że obecny rząd planował nałożenie sankcji na byłego właściciela Priamyj, Wołodymyra Makiejenko, co doprowadziłoby do zamknięcia stacji telewizyjnej.

Poroszenko oznajmił, że zapłacił „duże pieniądze" na pokrycie długów stacji Priamyj. Teraz ostatecznym właścicielem jest spółka Prime Assets Capital, w której 100% udziałów posiada Petro Poroszenko.

Priamyj nadaje od 24 sierpnia 2017 roku w wyniku rebrandingu ogólnotematycznego kanału Tonis. Start emisji nie był przypadkowy – 24 sierpnia na Ukrainie obchodzony jest Dzień Niepodległości. Rebranding był pomysłem ówcześnie nowego właściciela Wołodymyra Makiejenko, który postanowił zainwestować w formułę Infotainment, czyli formę prezentacji materiału telewizyjnego lub audycji, łącząc jednocześnie rozrywkę i informację.

Petro Poroszenko jest właścicielem kanału informacyjnego Channel 5 i wygląda na to, że poważnie myśli nad tworzeniem holdingu kanałów informacyjnych. Ponadto do niego należy firma Roshen, największa korporacja na Ukrainie produkująca wyroby ciastkarskie i cukierki.

 

Źródło: mediasat.info 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,0m w wersji v2.1 dla...

49 zł Więcej...

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...

LNB Octo Fuba DEK 817 LTE

Markowy konwerter 8-wyjściowy Fuba to najwyższej jakości urządzenia tego typu...

265 zł Więcej...