reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Odtwarzacz sieciowy Zidoo Z1000 Pro

dodano: 2021-02-23 00:15
autor: Janusz Sulisz | źródło: SAT Kurier 11-12/2020 - C4i

zidoo Z1000 Pro odtwarzacz 360px.jpg Zidoo Z1000 Pro to najnowszy odtwarzacz sieciowy plików 4K UHD z kieszenią na dysk HDD. Produkty marki Zidoo od lat zaliczane są do grona najbardziej zaawansowanych i wszechstronnych urządzeń Android TV. Producent, jako jeden z pierwszych na rynku, w najnowszej generacji swoich urządzeń wprowadził wsparcie dla Dolby Vision i HDR10+. Zidoo Z1000 Pro korzysta z najnowszego układu Realtek RTD 1619, obsługuje HDMI 2.0a i odtwarzanie plików 4K UHD, obrazów płyt BD/UHD/DVD ISO i 3D ISO, dekodowanie dźwięku wielokanałowego HD-Audio i bezstratnych plików audio z dźwiękiem w jakości 24 bit/192 kHz. Odtwarzacz działa w oparciu o system Android 9.0 Pie

C4i/Zidoo
zidoo z1000 Pro odtwarzacz 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Z1000 Pro to następca bardzo popularnego odtwarzacza Zidoo Z1000.
Nowy model przeznaczony jest dla najbardziej wymagających użytkowników, korzystających z wideo jakości 4K i odtwarzania Hi-Fi audio. Elegancki wygląd idzie w parze z zaawansowanymi możliwościami. Urządzenie korzysta z wydajnego, 6-rdzeniowego procesora firmy Realtek RTD1619DR na platformie ARM Cortex-A55, który obsługuje rozdzielczości do 4K z HDR10+ oraz Dolby Vision.

Odtwarzacz posiada wsparcie Netflixa 4K z dźwiękiem stereo i oferuje zgodność z systemami Roon i aplikacją Spotify. Nowy procesor działa we współpracy z nowym modułem graficznym ARM Mali – G51MP3. Zastosowany układ pozwala uzyskać jakość wideo i wydajność przewyższającą możliwości wielu współczesnych odtwarzaczy Android, Android TV, Windows czy Linux. Zidoo Z1000 Pro posiada także 2 GB pamięci RAM i wbudowane 32 GB szybkiej pamięci eMMC.

VS10, nowy silnik graficzny odpowiedzialny za optymalizację obrazu, przetwarza standardy wideo oferujące szeroką rozpiętość tonalną HLG, HDR, HDR10, HDR10+ i – co jest absolutną nowością – Dolby Vision i Dolby Vision Low Latency (LLDV). Zastosowany układ zapewnia doskonałą jakość obrazu i precyzję kolorów niezależnie od formatu źródłowego oraz urządzenia wyświetlającego.

W telewizorach HDR nieobsługujących Dolby Vision silnik zapewni uzyskanie efektu HDR/HDR10+.
W telewizorach, które nie obsługują żadnego standardu szerokiej rozpiętości tonalnej, uzyskamy konwersję do uniwersalnego formatu SDR przy zachowaniu możliwie wysokiej jakości obrazu, w jak najmniejszym stopniu odbiegającym od oryginału. Odtwarzacz zaoferuje wtedy szersze spektrum kolorów, zbliżone do standardu BT.2020, co przełoży się na realistyczne, szczegółowe i pełne detali obrazy, z dokładniejszym odwzorowaniem skrajnie ciemnych i jasnych scen.

Zidoo Z1000 Pro pozwoli na uzyskanie możliwie najlepszej jakości obrazu z dobrych plików filmowych, nawet jeśli nasz telewizor nie jest najnowszy.
 


Odtwarzacz wspiera pełną rozdzielczości 4K 60 Hz Ultra HD na wyjściu HDMI 2.0a, 12-bitową głębię kolorów (68 miliardów kolorów) i standard BT.2020 oraz pozwala płynnie odtwarzać niemal każdy format multimedialny, niezależnie od rozszerzenia czy zastosowanego kontenera. Z1000 Pro w pełni wspiera sprzętowe dekodowanie 4K 60P, H.265/HEVC 10bit i 12bit.

Odtwarzacz Zidoo oferuje pełne, sprzętowe dekodowanie dźwięku wielokanałowego HD Audio z „gęstymi” formatami włącznie. Odtwarzacz „przepuszcza” dźwięk wielokanałowy passthrough/bitstream Dolby Atmos, True HD, AC3 i DTS: X, HDA MA, DTS, jak i zapewnia downmix do niższych formatów. Obsługuje również ścieżki audio stereo, w tym SACD ISO, DFF, DSF, APE, FLAC 24 bit/192 kHz, WAV, DTS, MP3, AAC, M4A, OGG, WMA, AIF, M4R, MP2, AMR i ścieżki CUE. Wspiera też DSD (wyłącznie stereo) w jakości do DSD256/24 bit/192 kHz oraz przy podłączeniu zewnętrznego odtwarzacza – audio CD 44,1 kHz (większość odtwarzaczy Android próbkuje do 48 kHz).

Wart zauważenie jest fakt, że Zidoo, jako pierwszy producent odtwarzaczy z systemem Android, zniósł ograniczenia systemu dotyczące częstotliwości próbkowania, dzięki czemu Z1000 Pro obsługuje natywnie 192 kHz/24 bity w plikach bezstratnych FLAC na S/PDIF, HDMI lub USB. W tym ostatnim przypadku odtwarzacz świetnie sprawdzi się jako „transport” audio podłączony przez złącze USB do zewnętrznego przetwornika DAC.

Fabryczna aplikacja odtwarzacza muzycznego Zidoo Music automatycznie pobiera okładki albumów i teksty piosenek. Interfejs jest prosty, schludny i wygodny w obsłudze oraz − co najważniejsze − pozwala na pełne sterowanie z urządzeń zewnętrznych przez aplikację, bez konieczności uruchamiania telewizora. Czyni to Zidoo Z1000 Pro pełnoprawnym sieciowym odtwarzaczem audio.

Zidoo Z1000 Pro wspiera odtwarzanie plików Blu-Ray UHD oraz Full HD 3D/2D czy DVD z obrazów płyt lub struktury plików z pełnym menu nawigacyjnym. Zaletą jest rozbudowana funkcja edycji wyświetlania napisów ze zmianą czcionki, koloru, położenia na ekranie czy dodawaniem efektów. Możliwe jest również pobieranie napisów online w dowolnym języku. Urządzenie wspiera również automatyczne przełączanie rozdzielczości i fps (23,976/59,94/25/30/50/60), co przekłada się na właściwe odtwarzanie wszystkich formatów plików.

W oprogramowaniu odtwarzacza znajdziemy wygodny interfejs do zarządzania filmami – Zidoo Home Theather.
Oprogramowanie błyskawicznie wykrywa i skanuje podłączone dyski HDD, USB lub sieciowe i pobiera okładki oraz opisy filmów wraz z obsadą oraz ocenami z popularnego serwisu IMDB. Interfejs automatycznie kategoryzuje filmy i seriale, łącząc je w razie potrzeby w serie. Alternatywnie do zarządzania bibliotekami otrzymujemy najpopularniejsze tego typu oprogramowanie na platformę Android – KODI z nakładką producenta ZDMC.

Z1000 Pro wyróżnia się elegancką obudową świetnie prezentującą się wśród innych urządzeń kina domowego.
Posiada 2 porty USB 2.0, 2 porty USB 3.0 i wewnętrzną kieszeń HDD do podłączenia wewnętrznego dysku twardego SATA 3,5”. Dostępne złącza audio to S/PDIF optyczne oraz koaksjalne i audio stereo na złączach RCA. Wśród złącz wideo znajdziemy natomiast HDMI 2.0a oraz kompozyt wideo RCA. Bez problemu podłączymy zatem odtwarzacz do każdego amplitunera kina domowego czy wzmacniacza stereo.

Zidoo Z1000 Pro posiada ponadto złącze wejściowe HDMI 2.0.
Bez problemu podłączymy do odtwarzacza zewnętrzne źródło, jak konsolę, dekoder satelitarny czy Chromecasta, co pozwoli oszczędzić złącza w telewizorze czy amplitunerze. Z1000 Pro oferuje możliwość nagrywania niezabezpieczonego materiału z podłączonego źródła w jakości do Full HD 30 Hz oraz streamowanie w ramach sieci lokalnej do wielu użytkowników.

Stabilną pracę w sieci Zidoo Z1000 Pro zawdzięcza karcie sieciowej o przepustowości 1 Gb/s, a za szybką łączność bezprzewodową odpowiedzialny jest nowy, dwuzakresowy ultraszybki moduł WiFi w pasmach 2,4 GHz/5 GHz 802.11ac 2T2R 867 Mb/s oraz Bluetooth 4.2 (do podłączenia urządzeń peryferyjnych). Funkcje bezprzewodowe uzupełnia Miracast oraz wsparcie DLNA. Urządzenie obsługuje funkcje serwera SAMBA. Wystarczy zamontować dysk twardy (wewnętrzny SATA lub USB), aby stworzyć domowy serwer plików z możliwością udostępniania zasobów. Z1000 Pro oferuje stabilną pracę w sieci lokalnej dzięki obsłudze protokołów transmisji NFS, SMB V3, V2, V1 i innych.

Nową funkcją dodaną w Z1000 Pro jest wsparcie najnowszych protokołów zabezpieczeń DRM Widevine L1, co oznacza najszersze wsparcie odtwarzania szyfrowanych treści oraz Playready & Verimatrix Ultra. Urządzenie obsłuży profil 2 VP9 dla odtwarzania 4K HDR w serwisie YouTube i obsługuje aplikację Netlfixa w jakości 4K z HDR. Należy jednak pamiętać, że Zidoo Z1000 Pro to przede wszystkim odtwarzacz multimedialny plików, a nie urządzenie do transmisji strumieniowej. Producent nie gwarantuje nielimitowanego czasowo wsparcia odtwarzania aplikacji firm trzecich.

Zidoo intensywnie rozwija swoje produkty pod kątem pracy w instalacjach inteligentnego budynku lub instalacjach korporacyjnych
– dlatego Z1000 Pro to kolejny model tego producenta, który jest wyposażony w port RS232 i wsparcie sterowania z poziomu HTTP czy systemu Control4.

W zestawie z Zidoo Z1000 Pro otrzymujemy pilota zdalnego sterowania Bluetooth z IR.
Kontroler ma funkcję podświetlenia, pozwala na programowanie przycisków oraz jest wyposażony w funkcję myszy i skróty szybkiego dostępu. Istnieje możliwość zamówienia zewnętrznego kontrolera, np. myszy powietrznej AirMouse Zidoo V9, Deluxe, MGP-811 lub RC11 z czujnikiem żyroskopowym. To urządzenie wielkości pilota, którym – wykonując ruchy w powietrzu – sterujemy kursorem na ekranie telewizora. Jest to wygodne rozwiązanie przy korzystaniu z programów multimedialnych lub przeglądarki.

Pełne sterowanie zrealizujemy również przez aplikację Zidoo Controller z poziomu telefonów, tabletów lub przez interfejs web Zidoo Control Center z komputerów PC. Aplikacja pozwala na zdalne przeglądanie i odtwarzanie zawartości skatalogowanych plików w bibliotece multimedialnej odtwarzacza: Zidoo Home Theather. Zdalny dostęp do Zidoo umożliwia m.in odtwarzanie plików audio bez konieczności włączania TV. Nowością jest możliwość zdalnego uruchomienia i wyłączenia urządzenie bez potrzeby korzystania z pilota dzięki funkcji Wake On LAN.

Zidoo Z1000 Pro pracuje pod kontrolą systemu Android 9.0 Pie.
Co ciekawe producent daje klientowi możliwość wyboru – skorzystanie z oprogramowania z zainstalowanymi usługami Google Play, umożliwiającymi dostęp do darmowych i płatnych aplikacji, ale można też wybrać opcję bez opresyjnych reklam i ingerujących w sferę prywatności usług Google, eliminując w ten sposób działające w tle i śledzące użytkownika, często bez jego wiedzy procesy, zużywające dodatkowo zasoby procesora i pamięci. Zdarzały się bowiem sytuacje, podczas których działające w tle procesy Google utrudniały w odtwarzaczach korzystanie z plików multimedialnych lub serwisów filmowych czy muzycznych. Rezygnacja ze sklepu Google Play nie pozbawia użytkownika możliwości instalacji ulubionych aplikacji na system Android, gdyż możemy je pobrać przez strony internetowe i markety aplikacji jak Aptoide, Apkpure lub Apkmirror, jak i instalować bezpośrednio z plików apk.

Z1000 Pro jest też w pełni funkcjonalnym komputerem domowym umożliwiającym wykorzystanie oprogramowania biurowego jak: Microsoft Word, Microsoft Excel, Microsoft PowerPoint, Google Docs, Google Sheets, Polaris Office, Skype czy ES File Explorer. Najnowszy bardzo wydajny chipset Realtek 1619 jest również doskonałą platformą dla gier i emulatorów na system Android.

Cena detaliczna Zidoo Z100 Pro w wersji podstawowej wynosi 1967 zł brutto.
Dostępne są również modele z kieszenią na dysk HDD – Zidoo Z10 PRO i Zidoo Z9x. Produkt jest objęty 12-miesięczną gwarancją producenta, posiada polską instrukcję obsługi, a dystrybutor zawsze dostarcza je z aktualnym oprogramowaniem firmowym.

Źródło: c4i.com.pl 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowości


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 719 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...