reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wielkanoc z Discovery Historią i Discovery Channel

dodano: 2021-04-01 11:50
autor: Karolina Dobrowolska | źródło: TVN Grupa Discovery

Discovery Historia Wielkanoc program 2021 360px.jpg Stacje Discovery Historia i Discovery Channel przygotowały specjalny repertuar na nadchodzące Święta Wielkanocne. Od wyjątkowych dokumentów i powieści biograficznych po programy o przełomowych odkryciach archeologicznych. Wielkanoc na kanałach grupy Discovery to prawdziwa gratka dla fanów rozrywki dokumentalnej.

Discovery Historia
Discovery Historia Wielkanoc program 2021 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- W tym trudnym czasie pandemii, stacje Discovery Channel i Discovery Historia zachęcają, aby w te święta pozostać w domach. Specjalnie z tej okazji przygotowaliśmy pasmo fascynujących dokumentów związanych nie tylko ze obchodami Wielkiejnocy, ale przede wszystkim poświęconym niewyjaśnionym zagadkom historii oraz tajemnicom kościoła. Wierzę, że nasza oferta wprowadzi widzów w wielkanocny nastrój, a także będzie miłą i inspirującą odskocznią od codziennych smutnych informacji 
– mówi Dorota Eberhardt, Content & Channels Director, TVN Grupa Discovery. 


W te święta Discovery Historia zabierze widzów w podróż w czasie do początków chrześcijaństwa.
Zespół lekarzy i historyków przy użyciu nowatorskich technologii przybliży ostatnie 24 godziny z życia Syna Bożego w programie „Ukrzyżowanie Jezusa - fakty i mity”. Natomiast w cyklu „Jezus. Brakujący Życiorys” stacja – z pomocą ekspertów – podejmie próbę rozwikłania nadal niewyjaśnionych zagadek z życia Chrystusa. Kim tak naprawdę była Maria Magdalena? Co działo się z Jezusem przez niemal 20 lat z jego życia, o których w Biblii nie ma ani słowa?

Z kolei w programie „Maria z Nazaretu” zostanie wyjaśnione, dlaczego aż 3 największe religie świata – katolicka, prawosławna i muzułmańska – uznają Maryję z Nazaretu za jedną z najważniejszych postaci na drodze wiary. Następnie w serii „Kim był Jezus?”, Discovery Historia spróbuje odtworzyć wczesne lata życia Jezusa oraz realia, w jakich funkcjonował. Przyjrzymy się jego naukom i sprawdzimy, dlaczego aż tak wielu za nim podążało. Spróbujemy też znaleźć odpowiedź na nurtujące ludzi od wieków pytanie: kto tak naprawdę ponosi winę za jego śmierć?  

Discovery Historia podąży także śladami najważniejszego artefaktu chrześcijaństwa.
W programie „Największe zagadki historii: Arka Przymierza” Olly Steeds odwiedzi stare klasztory, zbada podziemne tunele w Jerozolimie oraz przemierzy egipską pustynię. Wszystko po to, aby sprawdzić, czy faktycznie Arka Przymierza może znajdować się w Afryce.  

Wielkanocną propozycję programową Discovery Historia wzbogacą także dokumenty o Stolicy Apostolskiej i wyjątkowych głowach Kościoła katolickiego. Cykl „Wielcy papieże” zabierze widzów na podróż po ostatnich 70 latach papiestwa i pokaże najbardziej znaczące momenty z życia dwóch wybitnych liderów Kościoła - św. Jana Pawła II i papieża Franciszka.  

Stacja przygotowała także wyjątkową serię dokumentalną o młodzieńczych latach papieża Polaka.
W programach „Młodość Jana Pawła II: Lolek”  oraz „Młodość Jana Pawła II: Przyniósł nam światło prawdziwe” poznamy codzienne oblicze Karola Wojtyły. W programie „Watykan za zamkniętymi drzwiami” będzie można bliżej przyjrzeć się sekretom funkcjonowania Stolicy Apostolskiej oraz zgłębić szczegóły procesu kanonizacyjnego papieży Jana Pawła II i Jana XXIII. Discovery Historia wyemituje także dokument „Samuraj w Watykanie”, opowiadający wyjątkową historię japońskiego poselstwa, które w 1613 r. przybyło do Europy, aby negocjować układ z papieżem Pawłem V i królem Hiszpanii. Jaki los spotkał śmiałków?

- W Poniedziałek Wielkanocny zapraszam gorąco na premierę wyjątkowego dokumentu „Dolina Królów: ostatni sekret faraonów”. To wyjątkowa produkcja, w której grupa najwybitniejszych archeologów eksploruje nieznane wcześniej fragmenty Doliny Królów w Egipcie, miejsca pochówku największych przywódców starożytnego świata. Dzięki najnowocześniejszym technologiom, a także dużym zaangażowaniu firmy Discovery, badacze i naukowcy mają szansę dotrzeć do ostatnich, niezbadanych tajemnic Faraonów - dodaje Dorota Eberhardt.


 „Dolina Królów: ostatni sekret faraonów” - ta przełomowa produkcja Discovery może zweryfikować powszechną wiedzę na temat starożytnego Egiptu. Dolina Królów była wielkim miejscem pochówku faraonów. W tym świętym miejscu spoczywają najpotężniejsi przywódcy antycznego świata, pochowani w przepięknie wykonanych, pełnych skarbów grobowcach – takich budowli jest tam ponad 60! Niemniej to co nazywamy Doliną Królów to tak właściwie dwie oddzielne doliny położone obok siebie – wschodnia i zachodnia. Pomimo ponad 200 lat prac wykopaliskowych na tym obszarze, Zachodnia Dolina Królów pozostała w większości nieodkryta… aż do teraz! Kamery Discovery Channel uczestniczą w największej misji wykopaliskowej w historii Egiptu. Zespół archeologów, kierowany przez światowej sławy egiptologa dr. Zahi Hawassa, udaje się do Zachodniej Doliny Królów, aby zbadać, co kryją ślady przeszłości i napisać nowy rozdział w fascynującej historii Egiptu.

Plan programów:

2 kwietnia (Wielki Piątek)

20:00 Ukrzyżowanie Jezusa - fakty i mity
21:00 Samuraj w Watykanie
22:20 Wielcy papieże: Jan Paweł II

3 kwietnia (Wielka Sobota)

11:00 Młodość Jana Pawła II: Lolek
12:05 Młodość Jana Pawła II: Przyniósł nam światło prawdziwe
13:10 Watykan - za zamkniętymi drzwiami
14:20 Wielcy papieże: Franciszek
17:00 Jezus. Brakujący życiorys: Kim była Maria Magdalena?
18:00 Jezus. Brakujący życiorys: Zagubione lata Jezusa
19:00 Największe zagadki historii: Arka Przymierza
20:00 Maria z Nazaretu  

4 kwietnia (Wielkanoc)

19:00 Watykan - za zamkniętymi drzwiami
20:00 Kim był Jezus?: Dzieciństwo
21:00 Kim był Jezus?: Misja
22:00 Kim był Jezus?: Ostatnie dni
23:00 Kto zdradził Jezusa?

5 kwietnia (Poniedziałek Wielkanocny)

10:00 Dolina Królów: ostatni sekret faraonów 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 PRO HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Signal T2-Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Signal dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...