reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Platforma IPTV Ovigo przechodzi na H.265/HEVC

dodano: 2021-05-07 15:05
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Horyzont Media/satkurier.pl

Ovigo HEVC Spółka Horyzont Media z Katowic, operator platformy telewizyjnej Ovigo, zmienia standard kompresji kanałów z H.264/MPEG-4 AVC na H.265/HEVC. Na początek obejmie to ponad 20 kanałów, w tym TVN HD, Polsat HD czy kanały Eleven Sports HD. Z biegiem czasu na H.265/HEVC przełączane będą kolejne stacje telewizyjne.

Ovigo
Ovigo HEVC


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
H.265/HEVC jest następcą popularnego standardu H.264/MPEG-4 AVC. Największą zaletą nowego rozwiązania jest większa kompresja strumieni wideo przy zachowaniu tej samej jakości. Kanały kompresowane przy użyciu H.265/HEVC ładują się znacznie szybciej i mniej obciążają łącze abonenckie. Przykładowo, podczas gdy kanał zakodowany za pomocą H.264/MPEG-4 AVC wymaga co najmniej 1 Mbit/s przepływności, ten sam kanał w H.265/HEVC potrzebuje tylko 0,5 Mbit/s.

Widzowie odczują zmianę na ponad 20 kanałach telewizyjnych. Wśród nich znajdą się główne stacje TVP, TVN czy Polsat w jakości HD, a także kanały sportowe, między innymi Eleven Sports 1-4 HD, Eurosport 1 i 2 HD, TVP Sport HD, Canal+ Sport HD i Canal+ Sport 2 HD.

Ovigo to platforma telewizyjna IPTV, oferująca ponad 120 kanałów telewizyjnych (według zapewnień Horyzont Media, wkrótce w ofercie pojawią się kolejne). Zawiera wszystkie podstawowe funkcje nowoczesnej telewizji, takie jak możliwość nagrywania, pauzowania i przewijania programów telewizyjnych. Serwis umożliwia odtwarzanie audycji wyemitowanych do 7 dni wstecz, a także przełączanie między ścieżkami językowymi i napisami. Użytkownik może wybierać spośród kilku jakości transmisji, od SD i HD do 4K. Nagrywarka sieciowa dostępna w Ovigo oferuje abonentom do 100 godzin miejsca na nagrywanie treści telewizyjnych.

Platforma Ovigo jest dostępna dla szerokiej gamy urządzeń, w tym wybranych modeli Smart TV Samsunga i LG, a także dla dekoderów i telewizorów z systemem Android TV różnych producentów (np. Sony, Philips, Sharp, Thomson, Xiaomi). Platforma wspierana jest także na urządzeniach Chromecast i Apple TV. Abonenci mają dostęp do telewizji w przeglądarkach internetowych oraz na telefonach komórkowych i tabletach z systemem iOS i Android. Nowością jest aplikacja na smartwatche Apple Watch, w której można przeglądać program kanałów telewizyjnych lub słuchać radia.

Telewizja Ovigo jest dostępna dla abonentów w sieciach wybranych dostawców Internetu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii IPTV


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

279 zł Więcej...