reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVN i Eurosport zmienią właściciela?

dodano: 2021-05-17 10:23 | aktualizacja: 2021-05-17 16:54
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Bloomberg

TVN Grupa Discovery Amerykański gigant AT&T przygotowuje się do wydzielenia swojej jednostki medialnej - WarnerMedia, i połączenia jej z Discovery, wynika z informacji „Bloomberga”. Umowa może zostać ogłoszona jeszcze w tym tygodniu. Celem jest utworzenie firmy, która byłaby potężnym konkurentem dla Netflixa i Disneya.

TVN Grupa Discovery
TVN


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Poprzez jednostkę WarnerMedia, AT&T jest właścicielem CNN, HBO, Cartoon Network, TBS, TNT i studia Warner Bros. Discovery, wspierane przez potentata kablowego Johna Malone'a, kontroluje takie sieci, jak TVN, Eurosport, HGTV, Food Network, TLC i Animal Planet.

WarnerMedia może zostać wyceniony na ponad 50 mld dol., z uwzględnieniem długu. AT&T przejęło WarnerMedia w 2018 roku za 85 mld dol. Nowa firma miałaby być kierowana przez dyrektora generalnego Discovery, Davida Zaslava.

Zarówno AT&T, jak Discovery odmówili komentarza na temat prowadzonych rozmów.

Aktualizacja:

AT&T i Discovery oficjalnie ogłosili 17 maja, że osiągnęli porozumienie w sprawie połączenia WarnerMedia z Discovery. Transakcja opiewa na kwotę 43 mld dol. Akcjonariusze AT&T staną się właścicielem 71 proc. udziałów nowo powstałej firmy, a Discovery 29 proc. Oczywiście wymagana jest zgoda odpowiednich organów regulacyjnych. Zamknięcie transakcji miałoby nastąpić w połowie 2022 roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...