reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP Kobieta: Finał programu „Kobiety w drodze”

dodano: 2021-05-20 23:56
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP

TVP Kobieta W niedzielę, 23 maja br. o godz. 14:00 w kanale TVP Kobieta zostanie wyemitowany premierowo 10. odcinek programu „Kobiety w drodze”, którego gospodynią jest Marta Manowska. Będzie to finał 1. sezonu. Gościem będzie kapitan Katarzyna Rzadkowska, która opowie, dlaczego została żołnierzem, skąd pomysł, aby wyjechać na misje i jakie zadania stawiane są przed żołnierzami, zwłaszcza kobietami, pełniącymi służbę w krajach objętych konfliktem. Katarzyna Rzadkowska uczestniczyła w misjach w Libanie i Kosowie. Jesienią br. na antenie stacji TVP Kobieta widzowie będą mogli oglądać 2. serię tego programu.

TVP
TVP Kobieta


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przygotowanie do takiego wyjazdu i służby w obcych krajach wymaga doskonałego opanowania umiejętności taktycznych i bojowych, ale nie tylko. Żołnierze muszą przyswoić wiedzę na temat historii, kultury, tradycji oraz ogólnie przyjętych zwyczajów lokalnej społeczności. W trakcie misji, oprócz pomocy medycznej, czy edukacyjnej dla miejscowej ludności, Katarzyna Rzadkowska prowadzi szkolenia kobiet dotyczące np. równości płci, czy przemocy seksualnej, jakiej ofiarami stają się kobiety podczas konfliktów zbrojnych.

Jak czytamy w opisie, kapitan Katarzynę Rzadkowską, tak jak i wszystkie niezwykłe bohaterki Marty Manowskiej, wyróżnia jedna wspólna cecha - potrafią na co dzień, tym co robią, przekuć własne doświadczenia w dobro. Swoim życiem pokazują, jak ważna jest empatia i pomoc drugiemu człowiekowi. Ich siła jest imponująca, a one same są wzorem do naśladowania. To kobiety, które pomagają innym i uczą ich jak podnieść się z najtrudniejszych życiowych sytuacji.

Z każdą bohaterką Marta Manowska rozmawiała w drodze - na dworcu, peronie, czy w pociągu. W tym sezonie gościła m.in. Ewę Błaszczyk - prezeskę Fundacji Akogo?, która opowiedziała o osobistej tragedii będącej początkiem narodzin fundacji, Grażynę Lądwik - mamę, która poświęciła się niepełnosprawnemu synowi, a przy okazji stała się oparciem dla wielu rodziców w podobnej sytuacji, niektórym dając nadzieję na lepsze jutro, oraz Annę Zawieruchę - założycielkę rodzinnego domu dziecka, która na swoim przykładzie udowadnia, że warto iść za głosem serca i warto tym najbardziej potrzebującym stworzyć dom i zaoferować bezwarunkową miłość.

Jak informuje nadawca, pełen wzruszeń program „Kobiety w drodze” dotyka ważnych tematów, daje nadzieję i inspiruje do podejmowania działań. Niepełnosprawność, ubóstwo, ciężka choroba czy cierpienie, to tylko niektóre tematy poruszone w cyklu. Jesienią br. na antenie kanału TVP Kobieta widzowie będą mogli oglądać drugą serię programu (więcej tutaj).
 
Marta Manowska i Katarzyna Rzadkowska w programie „Kobiety w drodze”, foto: TVP
Marta Manowska i Katarzyna Rzadkowska w programie „Kobiety w drodze”, foto: TVP


„Kobiety w drodze” - sezon 2., premiera jesienią 2021 roku w kanale TVP Kobieta. Obecnie widzowie tego kanału mogą oglądać wcześniejsze odcinki tego programu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

239 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

109 zł Więcej...