reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Amazon kupuje MGM

dodano: 2021-05-26 21:57
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Amazon/satkurier.pl

Amazon MGM Amerykański gigant Amazon przejmuje wytwórnię filmową Metro Goldwyn Mayer, która niebawem będzie obchodzić 100-lecie swojego istnienia. Obszerne portfolio tego studia obejmuje ponad 4 tys. tytułów filmowych, w tym: „Dwunastu gniewnych ludzi” (1957), „Nagi instynkt” (1992), „Wpływ księżyca” (1987), „Milczenie owiec” (1991), „Różową Panterę” (1963) czy produkcje z Jamesem Bondem. MGM to także 17 tys. seriali telewizyjnych, m.in. „Opowieść podręcznej”, „Fargo” i „Wikingowie”. MGM zdobyło ponad 180 Oscarów i 100 nagród Emmy.

Metro Goldwyn Mayer
Metro Goldwyn Mayer MGM


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
26 maja br. Amazon i MGM ogłosili, że zawarli umowę o połączeniu, na mocy której Amazon przejmie MGM za kwotę 8,45 mld dol. MGM szczyci się prawie 100-letnią historią i będzie stanowić uzupełnienie dla Amazon Studios, które skupia się głównie na produkcji seriali telewizyjnych. Celem Amazona jest zachowanie dziedzictwa i katalogu filmów MGM oraz zapewnienie klientom większego dostępu do istniejących dzieł.
 

- MGM posiada obszerny katalog ponad 4 tys. filmów, a także 17 tys. seriali telewizyjnych, które łącznie zdobyły ponad 180 Oscarów i 100 nagród Emmy - powiedział Mike Hopkins, starszy wiceprezes Prime Video i Amazon Studios. - Prawdziwą wartością finansową tej transakcji jest skarbnica własności intelektualnej znajdująca się w obszernym katalogu, który planujemy przebudować i rozwijać wraz z utalentowanym zespołem MGM. Jest to bardzo ekscytujące i daje wiele okazji do jakościowej narracji.

- To zaszczyt być częścią niesamowitej transformacji Metro Goldwyn Mayer. Aby znaleźć się w tym miejscu, potrzebowaliśmy niezwykle utalentowanych ludzi z prawdziwą wiarą w jedną wizję. W imieniu zarządu chciałbym podziękować zespołowi MGM, który pomógł nam dotrzeć do tego historycznego dnia - powiedział Kevin Ulrich, prezes zarządu MGM. - Jestem bardzo dumny, że lew MGM, który od dawna przywołuje złoty wiek Hollywood, będzie kontynuował swoją historię, a idea zrodzona z powstania United Artists będzie żyła dalej w sposób pierwotnie zamierzony przez założycieli, napędzany talentem i ich wizją. Szansa połączenia historii MGM z Amazon to inspirująca kombinacja.

Zakończenie tej transakcji podlega zatwierdzeniom regulacyjnym i innym zwyczajowym warunkom zamknięcia.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5679) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

199 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,0m w wersji v2.1 dla...

49 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...