reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Amazon kupuje MGM

dodano: 2021-05-26 21:57
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Amazon/satkurier.pl

Amazon MGM Amerykański gigant Amazon przejmuje wytwórnię filmową Metro Goldwyn Mayer, która niebawem będzie obchodzić 100-lecie swojego istnienia. Obszerne portfolio tego studia obejmuje ponad 4 tys. tytułów filmowych, w tym: „Dwunastu gniewnych ludzi” (1957), „Nagi instynkt” (1992), „Wpływ księżyca” (1987), „Milczenie owiec” (1991), „Różową Panterę” (1963) czy produkcje z Jamesem Bondem. MGM to także 17 tys. seriali telewizyjnych, m.in. „Opowieść podręcznej”, „Fargo” i „Wikingowie”. MGM zdobyło ponad 180 Oscarów i 100 nagród Emmy.

Metro Goldwyn Mayer
Metro Goldwyn Mayer MGM


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
26 maja br. Amazon i MGM ogłosili, że zawarli umowę o połączeniu, na mocy której Amazon przejmie MGM za kwotę 8,45 mld dol. MGM szczyci się prawie 100-letnią historią i będzie stanowić uzupełnienie dla Amazon Studios, które skupia się głównie na produkcji seriali telewizyjnych. Celem Amazona jest zachowanie dziedzictwa i katalogu filmów MGM oraz zapewnienie klientom większego dostępu do istniejących dzieł.
 

- MGM posiada obszerny katalog ponad 4 tys. filmów, a także 17 tys. seriali telewizyjnych, które łącznie zdobyły ponad 180 Oscarów i 100 nagród Emmy - powiedział Mike Hopkins, starszy wiceprezes Prime Video i Amazon Studios. - Prawdziwą wartością finansową tej transakcji jest skarbnica własności intelektualnej znajdująca się w obszernym katalogu, który planujemy przebudować i rozwijać wraz z utalentowanym zespołem MGM. Jest to bardzo ekscytujące i daje wiele okazji do jakościowej narracji.

- To zaszczyt być częścią niesamowitej transformacji Metro Goldwyn Mayer. Aby znaleźć się w tym miejscu, potrzebowaliśmy niezwykle utalentowanych ludzi z prawdziwą wiarą w jedną wizję. W imieniu zarządu chciałbym podziękować zespołowi MGM, który pomógł nam dotrzeć do tego historycznego dnia - powiedział Kevin Ulrich, prezes zarządu MGM. - Jestem bardzo dumny, że lew MGM, który od dawna przywołuje złoty wiek Hollywood, będzie kontynuował swoją historię, a idea zrodzona z powstania United Artists będzie żyła dalej w sposób pierwotnie zamierzony przez założycieli, napędzany talentem i ich wizją. Szansa połączenia historii MGM z Amazon to inspirująca kombinacja.

Zakończenie tej transakcji podlega zatwierdzeniom regulacyjnym i innym zwyczajowym warunkom zamknięcia.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...